Drzewo pieniędzy we wnętrzu, gdzie umieścić roślinę przez Feng Shui w mieszkaniu lub domu, jak dbać o to, właściwości rośliny i jej gatunki - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Drzewo pieniędzy we wnętrzu (19 zdjęć): przyciągnij dobre samopoczucie do domu

Świat roślin jest nierozerwalnie związany ze sferą ludzkiego życia. Wnętrze pokoju, w którym znajduje się co najmniej jedna zielona roślina, jest przekształcone i wypełnione pozytywną energią. Wśród wielu roślin wewnętrznych jest jedna wyjątkowa rzecz - słupek lub drzewo pieniędzy.

Grube, zaokrąglone, przypominające monety ulotki stały się źródłem popularnej nazwy drzewa pieniędzy, aw naukach botanicznych nazywane są Gruboszem. Często można go znaleźć w biurach, a nauczanie Feng Shui mówi, że drzewo pieniędzy ma właściwości przyciągające sukces finansowy i sukces, przynoszące prawdziwą energię do pieniędzy i promujące dobrobyt. Aby sadzić przez długi czas osiadł w domu, trzeba dowiedzieć się o jego użytecznych właściwościach, zasadach konserwacji i umieszczania we wnętrzu.

Rodzaje drzewa pieniędzy

Gruba kobieta ma w nauce imię Crassula Ovata i należy do rodzaju Succulent z rodziny Tołstianków. Grubosz rośnie w Południowej Afryce, Australii, południowej Arabii, na wyspie Madagaskar i ma ponad 350 gatunków. Roślina zwykle czuje się w warunkach suchego klimatu i burz tropikalnych.

Drzewo pieniędzy ma drzewny pień z mięsistymi zielonymi lub ciemnozielonymi okrągłymi liśćmi. Odmiany jadeitu mogą kwitnąć, jego kwiat ma jasnoróżowy lub biały kolor, z silnym słodkim zapachem. Grubosz jest rozmnażany przez liście i sadzonki łodyg.Wartość roślin dla feng shui

Doktryna Feng Shui zawiera różnorodne metody pozytywnego oddziaływania na takie dziedziny życia, jak zdrowie, emocje, finanse i dobrobyt rodziny. Metody feng shui są interesujące i niezwykłe, ich praktyczne zastosowanie z wiarą w sukces pozwala nam podnieść jakość ludzkiego życia na nowy poziom. Eksperci Feng Shui doradzają na temat dobrobytu i bogactwa liderów biznesu, firm i banków na całym świecie.

Wśród wielu symboli zwiększania przepływu środków pieniężnych i przyciągania bogactwa, mistrz feng shui podkreśla roślinę wewnętrzną - drzewo pieniędzy. Sekret unikalnych właściwości tego drania leży nie tyle w jego okrągłych liściach w kształcie monety, ile w wyjątkowej energii rośliny. Ma możliwość interakcji z właścicielem i zwiększenia energii przepływów pieniężnych do jego domu.Jak sadzić i rozwijać bluzę, aby odnieść sukces finansowy

Możesz kupić drzewo pieniędzy w kwiaciarni, ale zgodnie z zasadą Feng Shui, lepiej tego nie robić. Roślina nie może kupować i brać okazji i sadzić. Najprostszym sposobem na to jest przerwanie cięcia lub liścia dorosłego kwiatu znajomych lub przyjaciół, dziękując w sercu gospodarzowi za pomoc. Wtedy zakład będzie mógł pokazać swoje korzystne właściwości.

Kiełki za pierwszym razem, zwykle na jeden lub dwa tygodnie, musisz umieścić w pojemniku z wodą, a gdy korzenie tłuszczowe się zakorzenią, możesz przeszczepić je do garnka.

Zgodnie z naukami feng shui przy zakładaniu zakładu pieniężnego, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników:

 1. Wybierz dogodny czas na sadzenie drzewa pieniędzy i odpowiednie miejsce. Tylko mistrz Feng Shui może to zrobić poprawnie i dokładnie, biorąc pod uwagę wpływ sezonu, terenu, energii domu i innych.
 2. Konieczne jest prawidłowe umieszczenie kwiatu we wnętrzu strefy odpowiedzialnej za bogactwo - w południowo-wschodnim sektorze.
 3. Na dnie garncarstwa z dławiącą torbą trzeba włożyć kilka monet lub złotą rzecz, aby roślina pochłonęła energię bogactwa i przekazała ten przepływ do domu, a jej właściwości zyskały pieniądze.
 4. Najważniejszym czynnikiem jest wiara w magiczną właściwość talizmanu pieniężnego. Tak mówią mistrzowie feng shui: jeśli mocno wierzysz we właściwości grubej kobiety i jej zdolność do rozwiązywania problemów finansowych, tak się stanie. W końcu pozytywne myśli, napędzane korzystną energią, pomagają drzewu rosnąć i przyczyniać się do szczęścia.
 5. Drzewo pieniędzy może mieć gatunki miniaturowych bonsai, małą roślinę kwiatową lub duże drzewo. Kiedy kwiat rośnie, można umieścić czerwoną wstążkę na gałęzi - dodatkowo stymuluje energię pieniężną.Jak dbać w domu

Zasady dbania o drzewo pieniędzy są proste i proste, ale muszą być regularnie przestrzegane, zapobiegając blaknięciu lub pyleniu roślin. Trzeba dbać o drzewo, obserwując trzy czynniki - podlewanie, światło i przesadzanie.

 1. Konieczne jest rzadkie podlewanie, bez nasiąkania wodą, zimą wystarczy nawadniać 1-2 razy w miesiącu, ponieważ kochanie pochodzi z suchych terenów.
 2. Temperatura w domu powinna być umiarkowana, latem dobrze jest umieścić kwiat w powietrzu lub wynieść go do ogrodu.
 3. Gruba kobieta kocha światło, ale nie toleruje palących właściwości promieni słonecznych. Zaleca się umieszczenie rośliny w pobliżu okna, ale nie na parapecie.
 4. 2 lata po posadzeniu, a następnie drzewo pieniędzy musi być regularnie przesadzane. Do tego pasuje szeroki, mały garnek. Glebę można kupić w sklepie, dodając trochę piasku, popiołu i próchnicy. Na dnie garnka rozsmaruj glinian do drenażu lub kamyków.
Gdzie umieścić instalację w domu

Elegancki kwiat ozdobi wnętrze i przyciągnie do domu szczęście i pomyślność. Miłośnicy kwiatów w pomieszczeniach urządzają w domu małe tereny zielone, w których drzewo pieniędzy może pasować do kompozycji roślin kwiatowych, roślin gumowych i palm, gdzie wygodnie będzie się nim zająć.

Drzewo domowe lepiej umieścić bliżej światła, ale gdziekolwiek nie padną bezpośrednie jasne promienie słońca. Przez pewien czas roślina może stać w cieniu, ale przez długi czas umieszczenie jej w zacienionym miejscu nie jest tego warte.

Aby roślina nie rosła w ukośny sposób, należy od czasu do czasu wystawiać światło na jedną lub drugą stronę. Wysokie drzewo nie spadnie pod ciężarem gałęzi o mięsistych liściach, jeśli jest przywiązane do małego kołka. Nie należy umieszczać drzewa pieniędzy obok kaktusów - ich igły zabiorą energię grubej kobiety, będą rosły słabo i rozmnażały się, a pielęgnacja rośliny stanie się trudna.

Przydatne właściwości drzewa pieniędzy

Domowe ćpun służy jako doskonały oczyszczacz powietrza, zabija bakterie i drobnoustroje w pokoju, ozdabia wnętrze i poprawia nastrój. Na poziomie energii drzewo kojarzy się z osobą i pochłania negatywną energię. Zauważa się, że stan Grubosz zależy od warunków domowej atmosfery i zdrowia ludzi mieszkających w mieszkaniu: zanika, gdy ktoś zachoruje, i ożywa ponownie, gdy osoba się regeneruje.

Korzystne właściwości ceramiki w tradycyjnej medycynie są z powodzeniem stosowane: pomoże rozwiązać wiele problemów zdrowotnych w domu. Tutaj również istnieje związek: osoba dba o drzewo, a drzewo może się nim zająć. Można wyleczyć:

 • Różne rodzaje ran, skaleczeń, zadrapań. Kilka liści podsyanki kruszy się i kładzie na czystym bandażu. Przykryj mieszaninę warstwą bandaża i nałóż na ranę. Utrzymuj opatrunek medyczny przez co najmniej 3 godziny, a następnie można go zastąpić świeżym.
 • Opryszczka na ustach. Sok z liści rośliny co 1-2 godziny wysmarował miejsce dotknięte wirusem.
 • Angina, zapalenie migdałków, orz. Sok z liści pachołka rozpuszcza się w szklance schłodzonej przegotowanej wody, używając zwykłego płynu do płukania.
 • Ukąszenia owadów - osy, komary, pszczoły, komary. Ukąszenia smaruje się sokiem z liści Krassula kilka razy dziennie.
 • Odciski. Nałóż liść bez górnej warstwy na kukurydzę i pozostaw na noc, taping lub cokół.
 • Wrastający gwóźdź Kawałek tłustego liścia nakłada się na bolesny paznokieć i mocuje plastrem. Po wyschnięciu kompres jest zastępowany nowym, a zmiękczona płytka paznokcia jest ostrożnie usuwana.
 • Bóle stawów i mięśni. W półlitrowym słoiku zasną liście i zielone gałęzie tłustych. Nalegaj na wódkę przez miesiąc pod ciasną pokrywką w ciemności. Kompresy z infuzją należy nakładać na bolesne miejsca.
 • Hemoroidy. Konieczne jest przygotowanie maści z soku z liści drzewa pieniędzy i wazeliny, otrzymana maść do namoczenia wacika i nałożyć na 30 minut na hemoroidy. Procedurę należy powtarzać 2-3 razy dziennie.

Domowa grubiańska kobieta jest twarda i bezpretensjonalna, a opieka nad nią w domu jest prosta, ale musi być wypełniona miłością. Łagodne rozmowy z nią pomogą ci poczuć energię drania: zgodnie z zasadami Feng Shui rano, podlewając drzewo pieniędzy, powinieneś zdecydowanie powiedzieć mu kilka słów, mentalnie pragnąć zdobyć siłę i poprosić o pomoc. A potem w mieszkaniu, w którym żyje drzewo pieniędzy, dobre samopoczucie powinno żyć. Gruba kobieta naprawdę pomaga poprawić sytuację finansową i przyciągnąć pieniądze do domu, gdzie jest starannie i troskliwie opiekowana.