Żywopłot w projektowaniu krajobrazu działki, przykłady pięknych dekoracyjnych ogrodzeń z drzew i roślin wieloletnich w obszarze wiejskim, rodzaje i warianty projektu ogrodzenia - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Żywopłot na miejscu (20 zdjęć): piękne ogrodzenia

Pin
Send
Share
Send
Send


Żywopłot w kraju lub w parku jest integralną częścią tworzenia pięknego miejsca z pomocą roślin. Po raz pierwszy na świecie rozmawiali o „zielonych ścianach” w XVI wieku. Historycy mówią, że w rzymskich ogrodach jako żywopłot sadzili winogrona dziewczęce, róże i krzewy owocowe.

Do tej pory ogrodzenie krzewów lub niskich drzew jest szeroko stosowane w ulepszaniu ogrodów. Dzięki nim można tworzyć granice lub obszary zagospodarowania przestrzennego w ogrodzie. Często tego rodzaju ogrodzenia służą do kamuflażu wszelkich budynków, chronią część domu przed wiatrem (nawet zimą) lub tworzą strefę samotności - altany, tereny rekreacyjne (winogrona lub róże).


zhivaya-izgorod-na-uchastke-20-foto-krasivoe-oformlenie-ograzhdenij-4


zhivaya-izgorod-na-uchastke-20-foto-krasivoe-oformlenie-ograzhdenij-5

Odmiany ogrodzeń z roślin

Rodzaje żywopłotów są podzielone w zależności od ich wysokości, kształtu korony i wymagań dotyczących przycinania. W większości takie ogrodzenia można podzielić na dwa typy:

  • Formowany żywopłot.
  • Nieformowane szermierki na żywo.
  • Swobodnie rosnący żywopłot.

Żywopłoty różnią się również liczbą rzędów obsadzonych plantacji. Wybór odpowiedniego systemu sadzenia opiera się na ich zdolności do szybkiego wzrostu.

Zabezpieczenie jednorzędowe

Krzewy do żywopłotów są sadzone w jednej linii w odległości od 30 do 50 cm od siebie. Drzewa potrzebują trochę więcej miejsca, więc powinny być sadzone nieco dalej - od pół metra do 75 centymetrów. Żywopłot świerka wymaga sadzenia roślin w odległości 1 m od siebie. Jeśli zdecydujesz się na zaprojektowanie krajobrazu, sadzenie tui - będzie potrzebował miejsca od 80 centymetrów do 1,5 m (w zależności od odmiany). Pionowy wiecznie zielony żywopłot uzyskuje się przez sadzenie szybko rosnących roślin w odległości 1,5 do 2,5 metra.

Wybierając drzewa lub wiecznie zielone krzewy na żywopłot, należy dokładnie przestudiować cechy roślin, wyobrazić sobie, jak zmieni się projekt letniego domku w procesie ich wzrostu.

Żywopłot z irgi - To jedna z najbardziej udanych opcji niskich płotów w domku letniskowym, wylądowała wzdłuż ogrodzenia lub wokół domu. Rośliny są łatwe w pielęgnacji, wymagają jedynie kilku (jednej zimy) fryzur.

Pin
Send
Share
Send
Send