Ogród zimowy w domu lub mieszkaniu, piękne projekty i projekty, poddasze projektowe dwupiętrowego domku w jednopiętrowym domu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Ogród zimowy w domu (20 zdjęć): sen, który może stać się rzeczywistością

Jaki jest miły i kojący wpływ na nasz układ nerwowy, jeśli nie rośliny. Tych zielonych przyjaciół we wnętrzu domu, biura lub domku stały się tak pożądanymi towarzyszami naszego życia, że ​​bez nich nie wyobrażamy sobie, kto jeszcze mógłby rozjaśnić codzienną pracę.

Najbardziej żywe i pełne marzeń o życiu wśród zielonych przyjaciół, jeśli wyobrażasz sobie ogród zimowy w domu lub mieszkaniu. Tutaj możesz spędzić wolne godziny, dbając o swoje ulubione kolory, ciesząc się ciszą i spokojem, które są zawarte w oryginalnym designie i śmiałych rozwiązaniach projektowych.

Dobrze znane dane na temat korzystnego wpływu kwiatów i roślin na nasze nerwy. Ponadto, nasz milczący, ale tak piękni przyjaciele we wnętrzu domu to:

 • pełne, natlenione powietrze;
 • przeszkoda w wejściu kurzu do domu;
 • Świetna okazja, aby pokazać znajomym swoje oryginalne hobby.

Zbudowany własnoręcznie według twojego ulubionego projektu, taki zielony kącik wypoczynkowy sprawi, że mieszkanie stanie się przyjemną ucieczką od codziennych zajęć.

Zrozumienie tematu, dobry plan i właściwy dobór materiałów

Dzięki odpowiedniemu zrozumieniu tematu, twoje marzenia mogą łatwo uzyskać prawdziwe kontury, a ogród zimowy w prywatnym domu, na dachu budynku mieszkalnego lub w jednym mieszkaniu zachwyci twoje oczy. Przez cały rok były to rośliny w domu, uważane za luksus. Teraz letnie zielenie i kawałek tropików na poddaszu budynku mieszkalnego lub wiejskiego domu - projekt jest całkiem wykonalny. Należy wybrać odpowiednie materiały, sporządzić projekt, wybrać odpowiedni projekt w harmonii z ogólnym wnętrzem domu - i możesz zacząć spełniać swoje marzenie. Co więcej, możliwości rejestracji dzisiaj są naprawdę nieograniczone, a problemy z ciepłem zwykle po prostu nie istnieją.

Najpierw musimy zdecydować, że zbudujemy złożoną strukturę inżynierską własnymi rękami. Przede wszystkim powinien być wyposażony w wygodną zawartość twoich zielonych przyjaciół. Konieczne jest wykonanie ogrodu, który niezawodnie chroni przed rosyjskimi mrozami i ma solidną szklaną kopułę. Dlatego projekt będzie wymagał:

 • utrzymywanie optymalnych warunków temperaturowych;
 • przepuszczalność powietrza;
 • oświetlenie do pełnego rozwoju roślin;
 • wymagana wilgotność powietrza;
 • szczelność.

Jeśli w prywatnym domu zaplanowano ogród zimowy, najprawdopodobniej będzie to przedłużenie głównego budynku. Jednocześnie pomieszczenie powinno być przezroczyste, a inną możliwą opcją wnętrza może być przeszklony taras. Jest to niezbędne dla naturalnego dostępu światła, które zapewni roślinom zdrowy wzrost.

Planowanie snu, uzbrojone w ołówek i papier

Planowanie snu jest najskuteczniejsze dzięki ołówkowi i papierowi pod ręką. Twój projekt powinien zawierać plan domu ze stroną, do której zamierzasz dodać przedłużenie ogrodu. Potrzebny będzie również drugi plan piętra - bezpośrednio szklarnia lub strych, na wypadek, gdybyś postanowił zaaranżować swoje dzieło na drugim piętrze. W każdym razie twoje rozszerzenie powinno początkowo zostać podzielone na trzy obszary:

 • komunikatywny - ten utwór, który w układzie wykonuje funkcję łączenia;
 • Rekreacja - miejsce odpoczynku, w którego wnętrzu można nie tylko dostarczyć sofę lub krzesło, ale także możliwość jedzenia lub negocjacji;
 • dekoracyjne - w rzeczywistości są to rośliny, poza tym design może być uzupełniony przez nowoczesne wykończenia lub modny wystrój.

Oryginalny załącznik - najpopularniejsza forma aranżacji twojego potomstwa. Oprócz tego możesz zaaranżować układ, który urozmaici projekt, jako dodatek do głównego budynku i jako oddzielny budynek.

Jako równoważne opcje można nazwać przestrzeń samodzielną:

 • kątowy („gontowy” zewnętrzny narożnik jednopiętrowego domu);
 • dwukierunkowy (w tej wersji drugi róg domku może stać się dwoma pozostałymi stronami)
 • trzy-frontowy (tutaj czwarta strona to ściana głównego budynku).

Ponadto projekt może wziąć pod uwagę, że spełnienie marzeń będzie wyglądać tak:

 • strefa buforowa (ma format tamburowy lub balkonowy);
 • szklarnie (ta wersja ogrodu ma własne ręce zakłada format pomieszczeń niemieszkalnych, które są częściowo ogrzewane, a powietrze odznacza się wysoką wilgotnością);
 • standardowy ogród (pokój ogrzewany zimą);
 • werandy lub tarasy (ten format nie oznacza ogrzewania, a sam projekt jest przedłużeniem ogrzewanego pomieszczenia).

Przy tak wielu opcjach możesz dokonać ostatecznego wyboru w proponowanym planowaniu i musisz przejść do innych, nie mniej istotnych kwestii.

Sunlight - strategiczny niuans całej idei.

Umieszczenie szklarni jest nawet ważniejsze niż układ samego pomieszczenia. Z jego lokalizacji będzie jasne, czy rośliny otrzymają promienie słońca, czy też będą musiały zostać zrekompensowane kosztowną i nie zawsze skuteczną alternatywą. Obliczmy strony świata, które obejmują:

 • południowy - wydaje się optymalny tylko na pierwszy rzut oka, każdy nowoczesny projekt nie uratuje zielonych przyjaciół przed przegrzaniem, a powietrze - przed suszeniem;
 • Wschodnie - optymalne w każdym wnętrzu, poranne słońce nie będzie źródłem ciepła, a twoje rośliny otrzymają wymaganą energię słońca bez przegrzania;
 • Western - znajduje się na drugim miejscu pod względem optymalności, należy pamiętać, że taki projekt lokowania nadal zapewni nadmiar ciepła, szczególnie w lecie, a dodatkowe podlewanie jest nieuniknione;
 • Północ - w projektowaniu tej opcji można bezpiecznie umieścić zarówno dekoracyjne, jak i konwencjonalne środki grzewcze, a tym bardziej - tym lepiej. Decyzja ta jest podejmowana tylko wtedy, gdy nie ma innej alternatywy.

Nie denerwuj się, nawet jeśli twój projekt będzie najbardziej kosztowny, ponieważ marzenie jest tak dobre, że mimo przeszkód staje się rzeczywistością. Na przykład twoje rośliny będą czuły się prawie tak wygodnie, jeśli zamiast światła słonecznego w twoim wnętrzu zapewnią specjalne fitolampy. Mają żywotność do dwóch lat i doskonale służą jako asystenci fotosyntezy. Jeśli pozwalają na to warunki, lepiej wykonać kilka otworów własnymi rękami, w tym przypadku nie trzeba instalować wentylacji mechanicznej.Pleksiglas, okna z podwójnymi szybami lub zwykłe szkło?

Jeśli umieścisz swój ogród zimowy na dachu domu, to w procesie jego projektowania konieczne jest przede wszystkim rozwiązanie problemu z powierzchnią ścian i sufitu. Tutaj powinniśmy przejść od tego, jakie będą cechy:

 • nośność;
 • przezierność.

Najlepszym rozwiązaniem dla drugiej pozycji jest zwykłe szkło, pomija ono 95 procent naturalnego światła, a Twoi zieloni przyjaciele otrzymają optymalną ilość światła UV. Jeśli mówimy o drugim piętrze dwupiętrowego domu, w którym dach jest przezroczysty, szkło jest niedopuszczalne ze względu na dużą wagę i nadmierną kruchość. Do czynników negatywnych należy zaliczyć również szybki transfer ciepła (bardzo drogi w zimie) i wysoką cenę.

Pleksiglas utrzymuje ciepło znacznie lepiej, przepuszcza 85 procent promieni. Jedyną wadą jest marsz, który bezpośrednio wpływa na przejrzystość. Dlatego ten materiał może być stosowany tam, gdzie naturalne oświetlenie nie jest tak ważne.

Najbardziej optymalne dla ogólnego projektu pomieszczenia są okna z podwójnymi szybami. Są to drogie produkty, a ich instalacja będzie wymagała zaproszenia ekspertów. Ale ostatecznie taka kosztowna opcja się opłaci, obniżając koszty usług grzewczych. Na przykład estetyczne, piękne okna PCV zapewniają stuprocentową szczelność, co jest optymalne, jeśli twoi zieloni przyjaciele są tropikalni lub rośliny, które wymagają specjalnej uwagi. Nowoczesne aluminium w tym przypadku będzie dobrą alternatywą dla tradycyjnych drewnianych ram. Twoje wnętrze w tym przypadku może zawierać opcje dla podwójnie oszklonych okien:

 • utwardzany luzem;
 • laminowane;
 • oszczędność energii;
 • krem przeciwsłoneczny;
 • wzmocniony.

Najbardziej bezpieczny tripleks pod tym względem. Cóż, jeśli konstrukcja dachu jest wykonana ze szkła laminowanego, jest praktycznie nietłukąca i składa się z kilku warstw.

Twój ogród zimowy w domu może mieć przesuwany dach. Dla niego optymalne jest wykonanie opcji z pleksiglasu, komórkowego i monolitycznego poliwęglanu lub przezroczystego łupka PVC. A jeśli wyposażycie dach w system ogrzewania własnymi rękami, w zimie nie będziecie musieli pozbyć się pokrywy lodowej lub śnieżnej. Ponadto projekt pomieszczenia powinien obejmować możliwość wygodnego prania i innych czynności konserwacyjnych dachu.

Należy również myśleć, że różne szczegóły sytuacji są ze sobą połączone organicznie w tym samym stylu, co przyniesie korzyść roślinom i całemu domowi.

Pokrycie podłogi i inne szczegóły

Twoje rośliny powinny czuć się komfortowo we wnętrzu pokoju. Dlatego powinieneś wziąć pod uwagę inne materiały, które możesz umieścić w swoim zielonym mieszkaniu własnymi rękami. Dobrze pasuje do ogólnego projektu płytek ceramicznych. Jeśli planowany jest ogród na parterze, warto pomyśleć o piasku lub żwirze. Doskonale urozmaica wnętrze:

 • cegła;
 • konstrukcje drewniane (w postaci miniaturowego mostu);
 • Ręcznie wykonane platformy z mozaiki mozaikowej będą korzystnie odróżniać projekt od innych opcji projektowych.

Im więcej dodasz fantazji, tym wygodniejsze i wolniejsze będą twoje rośliny. Twoi zieloni przyjaciele chętnie reagują na troskę i uwagę na siebie. A jeśli zrobisz dla nich strych, bardziej jak rajski ogród, twoje kwiaty i inni mieszkańcy tego odosobnionego miejsca będą kwitnąć w każdym znaczeniu tego słowa.

Niezależnie od tego, na którym piętrze umieścisz swoje potomstwo, nie zapomnij o optymalnej okolicy zielonych przyjaciół. Pożądane jest, aby rośliny pochodziły z tej samej strefy klimatycznej.

Dobrym pomysłem jest połączenie przedszkola z siłownią lub miejscem do jogi lub fitnessu. Siłownię można uzupełnić o basen (jeśli pozwala na to miejsce). Więc twoje sny stają się ich ucieleśnieniem w życiu i robisz autentyczne cuda własnymi rękami, które zamieniają twoje szare życie w niebiańską przyjemność!