Ogród zimowy w domu lub mieszkaniu, piękne projekty i projekty, poddasze projektowe dwupiętrowego domku w jednopiętrowym domu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Ogród zimowy w domu (20 zdjęć): sen, który może stać się rzeczywistością

Pin
Send
Share
Send
Send


Jaki jest miły i kojący wpływ na nasz układ nerwowy, jeśli nie rośliny. Tych zielonych przyjaciół we wnętrzu domu, biura lub domku stały się tak pożądanymi towarzyszami naszego życia, że ​​bez nich nie wyobrażamy sobie, kto jeszcze mógłby rozjaśnić codzienną pracę.

Dzięki odpowiedniemu zrozumieniu tematu, twoje marzenia mogą łatwo uzyskać prawdziwe kontury, a ogród zimowy w prywatnym domu, na dachu budynku mieszkalnego lub w jednym mieszkaniu zachwyci twoje oczy. Przez cały rok były to rośliny w domu, uważane za luksus. Teraz letnie zielenie i kawałek tropików na poddaszu budynku mieszkalnego lub wiejskiego domu - projekt jest całkiem wykonalny. Należy wybrać odpowiednie materiały, sporządzić projekt, wybrać odpowiedni projekt w harmonii z ogólnym wnętrzem domu - i możesz zacząć spełniać swoje marzenie. Co więcej, możliwości rejestracji dzisiaj są naprawdę nieograniczone, a problemy z ciepłem zwykle po prostu nie istnieją.

Planowanie snu jest najskuteczniejsze dzięki ołówkowi i papierowi pod ręką. Twój projekt powinien zawierać plan domu ze stroną, do której zamierzasz dodać przedłużenie ogrodu. Potrzebny będzie również drugi plan piętra - bezpośrednio szklarnia lub strych, na wypadek, gdybyś postanowił zaaranżować swoje dzieło na drugim piętrze. W każdym razie twoje rozszerzenie powinno początkowo zostać podzielone na trzy obszary:

 • komunikatywny - ten utwór, który w układzie wykonuje funkcję łączenia;
 • Rekreacja - miejsce odpoczynku, w którego wnętrzu można nie tylko dostarczyć sofę lub krzesło, ale także możliwość jedzenia lub negocjacji;
 • dekoracyjne - w rzeczywistości są to rośliny, poza tym design może być uzupełniony przez nowoczesne wykończenia lub modny wystrój.

Oryginalny załącznik - najpopularniejsza forma aranżacji twojego potomstwa. Oprócz tego możesz zaaranżować układ, który urozmaici projekt, jako dodatek do głównego budynku i jako oddzielny budynek.

Umieszczenie szklarni jest nawet ważniejsze niż układ samego pomieszczenia. Z jego lokalizacji będzie jasne, czy rośliny otrzymają promienie słońca, czy też będą musiały zostać zrekompensowane kosztowną i nie zawsze skuteczną alternatywą. Obliczmy strony świata, które obejmują:

 • południowy - wydaje się optymalny tylko na pierwszy rzut oka, każdy nowoczesny projekt nie uratuje zielonych przyjaciół przed przegrzaniem, a powietrze - przed suszeniem;
 • Wschodnie - optymalne w każdym wnętrzu, poranne słońce nie będzie źródłem ciepła, a twoje rośliny otrzymają wymaganą energię słońca bez przegrzania;
 • Western - znajduje się na drugim miejscu pod względem optymalności, należy pamiętać, że taki projekt lokowania nadal zapewni nadmiar ciepła, szczególnie w lecie, a dodatkowe podlewanie jest nieuniknione;
 • Północ - w projektowaniu tej opcji można bezpiecznie umieścić zarówno dekoracyjne, jak i konwencjonalne środki grzewcze, a tym bardziej - tym lepiej. Decyzja ta jest podejmowana tylko wtedy, gdy nie ma innej alternatywy.


zimnij-sad-v-dome-20-foto-mechta-kotoraya-mozhet-stat-realnostyu-10


zimnij-sad-v-dome-20-foto-mechta-kotoraya-mozhet-stat-realnostyu-11

Pleksiglas, okna z podwójnymi szybami lub zwykłe szkło?

Jeśli umieścisz swój ogród zimowy na dachu domu, to w procesie jego projektowania konieczne jest przede wszystkim rozwiązanie problemu z powierzchnią ścian i sufitu. Tutaj powinniśmy przejść od tego, jakie będą cechy:

 • nośność;
 • przezierność.

Twoje rośliny powinny czuć się komfortowo we wnętrzu pokoju. Dlatego powinieneś wziąć pod uwagę inne materiały, które możesz umieścić w swoim zielonym mieszkaniu własnymi rękami. Dobrze pasuje do ogólnego projektu płytek ceramicznych. Jeśli planowany jest ogród na parterze, warto pomyśleć o piasku lub żwirze. Doskonale urozmaica wnętrze:

 • cegła;
 • konstrukcje drewniane (w postaci miniaturowego mostu);
 • Ręcznie wykonane platformy z mozaiki mozaikowej będą korzystnie odróżniać projekt od innych opcji projektowych.


zimnij-sad-v-dome-20-foto-mechta-kotoraya-mozhet-stat-realnostyu-18


zimnij-sad-v-dome-20-foto-mechta-kotoraya-mozhet-stat-realnostyu-19


zimnij-sad-v-dome-20-foto-mechta-kotoraya-mozhet-stat-realnostyu-20

Pin
Send
Share
Send
Send