Jak wybrać materac dla noworodka, nastolatka, osoby dorosłej lub osoby w podeszłym wieku, który materac jest wygodny w przypadku skoliozy i osteochondrozy, anty-Decubital, Springless i Single Mattress Parameters - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Jak wybrać materac: przydatne wskazówki

Pin
Send
Share
Send
Send


Wygodny, wysokiej jakości materac nie jest niepoważnym zakupem, wiele zależy od jakości materaca, nie tylko wygodnego snu, ale także zdrowia całego organizmu. Jeśli nie wiesz, jak wybrać odpowiedni materac, nasze zalecenia pomogą Ci. Weź je poważnie, a wtedy zapewnisz zdrowy sen, który odciąży Cię od zmęczenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku osteochondrozy i skoliozy. Właściwy materac dla noworodka, dziecka, nastolatka, a także osoby w każdym wieku jest gwarancją zdrowia w przyszłości.

W każdym sklepie meblowym możesz zaoferować wiele materacy dla noworodków, nastolatków, par i osób starszych, ale chcesz wybrać taki materac na łóżko, aby służył Ci przez kilka lat i pomógł ci naprawdę się zrelaksować.

Jakie są klasyfikacje?

Jakość każdego materaca zależy od „zawartości”. Pod tapicerką są zwykle sprężyny, ale są w nich różnice. Istnieją modele, w których nie ma żadnych sprężyn, które stają się elastyczne dzięki innym materiałom.

  • Materace sprężynowe znajdują się zarówno w niezależnych, jak i niezależnych sprężynach. Zależne przeplatają się w określony sposób, a niezależne przeplatają się w różny sposób (każda wiosna leży we własnym „kubku”). Niezależne sprężyny są lepsze pod względem wygody, ponieważ lepiej wyginają się w kształcie ludzkiego ciała. Standardem jest 256 sprężyn na metr kwadratowy.
  • Materace bez sprężyn są rodzajem bloku włókna kokosowego, naturalnego lateksu lub sztucznych i syntetycznych materiałów ostatniej generacji. Przez wiosnę można przypisać wodę, a także materace powietrzne.


kak-vibrat-matras-poleznie-soveti-2


kak-vibrat-matras-poleznie-soveti-3

Wybierz materiał wewnętrzny

Nie ma nic trudnego w wyborze materaca sprężynowego lub bez sprężynowego - tym bardziej, że wystarczy wybrać jedną z kilku opcji. Ale wypełniacze mogą „obciążać” każdego nabywcę. Rozumiemy to!

  • Lateks to dobry naturalny materiał, który sprawia, że ​​materac jest elastyczny. Dzięki niemu zapewnia się doskonałe wsparcie kręgosłupa (jest to bardzo ważne dla dziecka i nastolatka, podczas gdy kręgosłup jest formowany). Jest również hipoalergiczny i higieniczny.
  • Kokosowy kokos jest trwałym i wystarczająco elastycznym materiałem o doskonałych właściwościach bakteriobójczych. Zwykle jest używany do wypełnienia twardych materacy.
  • Pianka poliuretanowa jest elastycznym materiałem, którego zaletą jest znaczna przepuszczalność powietrza. Materiał jest hipoalergiczny.
  • Memoryform to zaawansowany technologicznie wypełniacz na bazie poliuretanu. Materiał jest hipoalergiczny, bardzo trwały i niezawodny - świetna opcja, jeśli potrzebujesz materaca przez kilka lat. Z wyglądu jest to pianka lepkosprężysta, w której komórki przypominają małe sprężyny, które są ściskane pod ciężarem ciała.
  • Memilatex to materiał charakteryzujący się oddychalnością i odpornością na nagłe zmiany temperatury. Taki materac będzie bardzo wytrzymały.
  • Pianka lepkosprężysta to materiał z „efektem pamięci”, który zapewnia maksymalny komfort i nie zapobiega krążeniu krwi podczas snu, co ma pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia osoby po przebudzeniu.
  • Sizal jest naturalnym materiałem o dobrych właściwościach antystatycznych, przepuszcza powietrze i odparowuje wilgoć, która jest uwalniana podczas snu. Materiał jest dość trwały, gotowy do „wytrzymania” dużych obciążeń.

Również w produkcji materacy często stosuje się naturalną wełnę, filc, strutofayber, włosie końskie i inne zaawansowane technologicznie materiały.

Częściej w naszych sklepach można zobaczyć jednostronne materace, ale producenci preferujący materace ortopedyczne są gotowi oferować opcje dwustronne z wieloma parametrami. Materace dwustronne różnią się tym, że boki pojedynczego materaca mogą mieć różne stopnie sztywności, a także rodzaj powłoki.

Na przykład jedna strona może być „zimowa” (tj. Mieć warstwę wełnianą i mieć miękki wypełniacz do długotrwałego zatrzymywania ciepła), a druga jest „letnia” z higroskopijną tkaniną, która zapewni dobrą oddychalność w upalne dni.

O materacach ortopedycznych

Takie materace mają specjalną konstrukcję, są wykonane tak, aby zapewnić optymalne wsparcie dla ludzkiego kręgosłupa i zachować układ mięśniowo-szkieletowy. Materac ortopedyczny jest w pełni zgodny z konturami ciała, całkowicie zapobiega drętwieniu rąk i nóg i nie powoduje dyskomfortu.

Ci, którzy cierpią na regularny ból kręgosłupa, materac ortopedyczny jest bez wątpienia potrzebny. Pomoże także osobom cierpiącym na różne choroby stawów i więzadeł. A dla tych, którzy na szczęście nie cierpią na te choroby, materac ortopedyczny będzie zbawcą od dolegliwości w przyszłości.

O materacach przeciwodleżynowych

Materac przeciwodleżynowy jest niezbędny nie tylko dla osób starszych, ale także dla osób w każdym wieku z nieprawidłowym krążeniem krwi. Materace przeciwodleżynowe są komórkowe i rurowe.

O watowanych materacach

Jak wybrać materac bawełniany? Wybierając materac watowany, jakkolwiek banalny może to brzmieć, należy zwrócić szczególną uwagę na jego wypełniacz. Ponieważ wypełniacz jest podstawową częścią materaca. Sprawdź siłę osłony. Następnie możesz przejść do nazwy firmy (chociaż marka nie mówi o jakości), ale jeśli firma produkująca materace jest dla Ciebie ważna, wybierz według własnego uznania.

Zgodnie z tradycją, wszystkie watowane materace są wypełnione specjalną bawełną (nie ma nic wspólnego z apteką). Naturalne włókna wełny „materaca” są mieszane podczas produkcji. Powstaje inna struktura włókien, dzięki czemu watowany materac staje się elastyczny.

Przede wszystkim, wybierając, musisz polegać na osobistych życzeniach, ale musisz śledzić swoją wagę, wiek i ogólny stan zdrowia.

Wysokość, waga i wiek przy wyborze materaca

Dla dorosłych „w ciele” najlepiej nadaje się twardy materac, cienki - bardziej miękki, na przykład z wypełniaczem lateksu lub z niezależnymi sprężynami. Dorośli w średnim wieku mają więcej szczęścia - dzięki swojej wadze można spać na każdym materacu.

Oprócz budowy ciała należy wziąć pod uwagę wiek „snu”. Starsi ludzie nie mogą spać na bardzo twardych materacach, ponieważ twardy materac może powodować poważne problemy z krążeniem krwi lub kręgosłupem.

Jak wybrać materac dziecięcy? Dla dziecka znalezienie dobrego materaca jest znacznie trudniejsze. Uczniom, zarówno niższym klasom, jak i nastolatkom, zaleca się spanie na twardym i bez sprężystym materacu. Odpowiedni sprężynowy materac z pianki syntetycznej. Ważne jest, aby małe dzieci miały silny materac - w końcu wszystkie dzieci uwielbiają na nie skakać. Najmniejsze potrzebują higroskopijnych materacy. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup materaca z włókna kokosowego o przybliżonej grubości od trzech do siedmiu centymetrów.

Jak wybrać materac na podwójne łóżko? Dla pary lepiej wybrać materac o średniej twardości, a najlepiej z niezależnymi sprężynami. To dobrze, bo jeśli ktoś odwróci się w nocy, drugi śpi i nic nie czuje. Jeśli pojawiło się pytanie, jak wybrać materac do podwójnego łóżka, zatrzymaj swój wybór na niezbyt krótkim materacu. Ważne jest, aby wybrać rozmiar, aby materac nie zwisał w całości wzdłuż krawędzi.

Noworodek potrzebuje cienkiego, sztywnego, przyjaznego dla środowiska, hipoalergicznego, ortopedycznego, przeciwodleżynowego i wentylowanego materaca, który ochroni małą osobę przed przyszłymi problemami zdrowotnymi - nie będzie skoliozy, osteochondrozy i innych „dolegliwości”. Ważne jest, aby sen noworodka był spokojny i bezpieczny.

Materac z naturalnego materiału jest przyjazny dla środowiska i trwały, ale większość z nich jest przeciwwskazana dla osób cierpiących na alergie. Jeśli jesteś „dotknięty” tą dolegliwością, postępuj zgodnie z radą i weź materac z materiału syntetycznego.

Jeśli masz poważne problemy z kręgosłupem (osteochondroza lub skolioza), zatrzymaj swój wybór na miękkich modelach. Będą wspierać dolną część pleców.

Jeśli masz problemy w kręgosłupie piersiowym, potrzebujesz materaca o średniej twardości.

Ci, którzy chcą wzmocnić swój kręgosłup i poprawić swoją postawę, a także jeśli cierpisz na osteochondrozę, lepiej wziąć najtwardszy materac.

Możesz kupić zarówno materace zagraniczne, jak i domowe. Jeśli potrzebujesz tańszej opcji, zatrzymaj swój wybór na rosyjskich materacach - są one znacznie tańsze niż importowanych producentów, a jakość naszych materacy jest wysoka.

Importowane, w każdym razie, będą różne innowacje (w końcu działały one przez wiele lat, naukowcy, którzy rozwijają różnego rodzaju know-how).

Który wziąć - ze sprężynami lub bez?

Wiele osób stoi przed pytaniem, jaki materac należy wziąć ze sprężynami lub bez sprężyn, a jeśli sprężynami, jak wybrać materac sprężynowy?

Główną zaletą materaca ze sprężynami jest niska cena i dobre właściwości ortopedyczne. Wszystkie modele sprężyn różnią się pod względem różnych jakości: kształtu, rodzaju tkania, liczby zwojów i, w rzeczywistości, położenia sprężyn. Wszystkie te cechy wpływają na komfort całego materaca.

Dzisiaj materace ze sprężynami z pięciu cewek i ciągłego tkania mają duże zapotrzebowanie. Te materace mogą wytrzymać duże obciążenia przez długi czas. W produkcji takich materaców zastosowano sprężyny o dużej średnicy, co znacznie zmniejsza właściwości ortopedyczne.

Ale dla wielu wydają się one preferowane ze względu na stosunkowo niski koszt.

Postępuj zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tym artykule, aby wybrać naprawdę „wysokiej jakości” materac!

Pin
Send
Share
Send
Send