Jak pogodzić przebudowę mieszkań lub domów, zmianę łazienki, ścian nośnych i nośnych w pomieszczeniach mieszkalnych - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Jak koordynować przebudowę mieszkania

Pin
Send
Share
Send
Send


Każdy z nas żyje w ruchu, a dzień nadchodzi, gdy mieszkanie lub prywatny dom przestaje nam odpowiadać. Przeprowadzamy kosmetyczny lub bardziej gruntowny przegląd. W niektórych przypadkach, aby wyeliminować jedną ze ścian lub zbudować inną, musisz uzyskać pozwolenie od władz, ponieważ przebudowa jest istotnym działaniem. Świat urzędników żyje według własnych zasad, czasem nie zawsze rozumianych przez zwykłych śmiertelników. Tymczasem to z nimi trzeba koordynować swoje plany budowy. Ten proces może zostać opóźniony, jeśli osoba nie jest wtajemniczona w jej subtelności. Jeśli jednak wiesz dokładnie, jak należy skoordynować przebudowę, możesz zaoszczędzić czas i nerwy.

Zdarza się, że czas nie toleruje, a pożądany układ ich mieszkania musi być wykonany przed upływem terminu na uzyskanie pozwolenia na to. Cóż, jeśli dzieje się w nowym budynku, gdzie ludzie nie są osiedleni. A jeśli mówimy o mieszkaniu zlokalizowanym w wielopiętrowym budynku mieszkalnym, który wyglądał? Przede wszystkim obfituje w niezadowolenie sąsiadów, dla których twój niesamowity projekt nie jest wcale interesujący. Mogą natychmiast złożyć skargę do serwisu Rospotrebnadzor, a dzięki takiemu postępowaniu sprawa może skutkować grzywną i zakazem niezależnie wykonywanej pracy. Mając to samo pozwolenie na rękę, podczas naprawy pomieszczeń należy ściśle przestrzegać „zegara ciszy”.

Jeśli zdecydowałeś się wyburzyć ścianę bez projektu, a nawet przewoźnika, możesz spotkać się z bardzo wysoką grzywną. Ponadto będziesz musiał zainwestować w przywrócenie oryginalnego wyglądu mieszkania.

Zdarza się również: osoba nie podejrzewa nawet, że przeniesienie łazienki na inną ścianę lub do innego pokoju wymaga również zgody organu kontrolującego. W nowym budynku wykonawca może łatwo poradzić sobie z takim pytaniem, kto zna wszystkie szczegóły, jak powinien być skoordynowany i co dokładnie podlega oficjalnemu zezwoleniu. Ale w domu, który został oddany do użytku dawno temu, lepiej skonsultować się z wyprzedzeniem, aby wiedzieć, jakie uzgodnione dokumenty są konieczne.

W stolicy Moszhilinspektsiya pozwala lub zabrania przebudowy mieszkań. Aby uzyskać ceniony papier, istnieją różne formaty działania. Dzięki uproszczonej przebudowie łazienki wystarczy szkic, szkic ręcznie (najlepiej oznaczony firmą zarządzającą). Działania te są oficjalnie zatwierdzane, jeśli:

  • zgodnie z twoimi intencjami nie jest konieczne zwiększanie rozmiaru łazienki ze szkodą dla innych pomieszczeń, dozwolone jest jedynie usunięcie jednej ze ścian w mieszkaniu - tej między łazienką a toaletą;
  • ponadto możesz uzyskać pozwolenie tylko na jeden szkic, jeśli zgodzisz się na samodzielne przeniesienie łazienki na inną ścianę.

Z reguły pozwolenie na przeniesienie łazienki może mieć miejsce w budynku mieszkalnym od dawna zajmowanym. Kolejna rzecz - nowy budynek, teraz wielu właścicieli próbuje jeszcze przed przeprowadzką do nowego mieszkania, zorganizować to dla siebie. I często mówimy o przebudowie pomieszczeń, rozbiórce ścian, w tym o łożysku, a także o innych działaniach, które mogą obejmować przeniesienie łazienki. Najważniejsze jest, aby nie czekać, aż rozpocznie się wykończenie lokalu, aby nie wydawać dodatkowych pieniędzy. W tym przypadku nie można myśleć o reakcji sąsiadów na głośne odgłosy szlifierki lub pukanie guzka w pokojach przez ścianę.

Głównym dokumentem odróżniającym umowę w nowym budynku od innych zezwoleń jest certyfikat właściciela mieszkania. Jeśli deweloper musi jeszcze zaprojektować wszystkie papiery do budowy domu, mogą pojawić się trudności. I nie na tydzień, ale na kilka miesięcy. Jednak dzisiaj konieczne jest skoordynowanie takich dokumentów od dewelopera. Ale jeśli zrobisz wszystko sam, nie czekając na nikogo, później sprawa może trafić do sądu - z wymogiem dostosowania mieszkania do pierwotnego projektu. W nowych budynkach nie żartują z tego, ponieważ mówimy o dziesiątkach żyć innych najemców.

Pin
Send
Share
Send
Send