Jak wybrać żyrandol w sypialni przez Feng Shui, nowoczesny i klasyczny styl w High-Tech, Loft, Modern i Provence, niezwykłe stylowe żyrandole w sypialniach - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Żyrandol w sypialni (22 zdjęcia): atmosfera relaksu przy pomocy światła

Żyrandol odgrywa ważną rolę w tworzeniu wnętrza pokoju, zwłaszcza jeśli chodzi o sypialnię. Konieczne jest przestrzeganie nie tylko kanonów stylistycznych, ale także zasad aranżacji oświetlenia. W takim pomieszczeniu ważne jest, aby światło nie było zbyt jasne, w razie potrzeby regulowane, zostało zainstalowane zgodnie z systemem Feng Shui, co z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na odpoczynek i sen.

Nieprzygotowany użytkownik nie będzie w stanie natychmiast poradzić sobie z wieloma różnorodnymi wyborami, więc przed wyborem żyrandola powinieneś zapoznać się z niektórymi zasadami opisanymi w tym artykule. Będzie o:

 • Jak wybrać żyrandol zgodnie z projektem sypialni
 • Jak zorganizować światło i parametry techniczne oraz system Feng Shui
 • Jakie są żyrandole do sypialni
 • Jakie zalecenia dają ekspertom w dziedzinie projektowaniaGatunki

Projektanci sugerują, aby żyrandol był elementem wyposażenia wnętrza. Dlatego przede wszystkim warto wybrać go nie jako osobny element, ale jako dodatek, który idealnie pasuje do stylu sypialni. Pokój może być w stylu Prowansji, kraju lub minimalizmu, z niskim lub wysokim sufitem. Ale aby nawigować, wybór był łatwiejszy. Najpierw musisz dowiedzieć się o wszystkich odmianach tych pięknych urządzeń świetlnych.

Żyrandole mogą być z małym lub dużym patronem, a także różnią się rodzajem lamp:

 1. Diody LED można uznać za najlepszą opcję, mają regulowaną moc, mają wiele opcji i rodzajów oświetlenia, ale ich cena jest dość wysoka.
 2. Lampy halogenowe do sypialni - nie najbardziej odpowiednie rozwiązanie, ponieważ emitują zbyt zimne i niewygodne światło.
 3. Luminescencyjne są uważane za najbardziej ekonomiczne, a ich zimne światło można „ogrzać” zwykłym brązem lub małym zielonym odcieniem.
 4. Żarówki, być może najbardziej odpowiednia opcja do sypialni. Ciepłe i przytulne światło rozproszone, które emitują, jest bardzo relaksujące. Sytuację komplikuje jednak nierozsądny poziom lamp grzewczych. Jeśli zainstalujesz plastikową lub tkaninową osłonę, to przy dłuższym ogrzewaniu może to ucierpieć.

Warto również wziąć pod uwagę, że nowoczesny design nie stoi w miejscu, a teraz do sypialni można kupić zarówno żyrandol sufitowy, jak i wisior. Pierwsze są instalowane bezpośrednio na suficie, a drugie będą dobrze wyglądać w przestronnej sypialni. Na ścianie możesz powiesić dwie kinkiety i postawić lampkę nocną na stoliku nocnym.

Aby wszystko było harmonijne, jak w Feng Shui, należy wziąć pod uwagę sam sufit. Jeśli jest naprężony, ważnym czynnikiem jest bezpieczeństwo, żyrandol należy zamontować z dala od płótna, a lampa najlepiej jest oszczędzać energię, aby uniknąć ogrzewania. Przyczyni się to również do zamknięcia pokrywy ze światłem skierowanym w dół. Ale aby sufit podwieszany pasował do każdego żyrandola, najważniejsze jest dostosowanie wszystkich parametrów i stylu.

Właściwie wybrałam żyrandol w sypialni

Aby żyrandol wyglądał harmonijnie we wnętrzu, musi płynnie rozpraszać światło i być funkcjonalny.

 1. W sypialni bardzo ważne jest przyciemnione przyciemnione oświetlenie, liczy się zarówno moc lampy, jak i wygląd sufitu. Podwieszane żyrandole są często kryształowe, więc tutaj należy zwrócić uwagę na moc lampy. Są lampki światła dziennego i nocnego, więc jeśli wybierzesz drugą opcję, to w sypialni będzie ona najbardziej odpowiednia. Aby oświetlenie było spokojne, należy wybrać żyrandole z matowymi odcieniami neutralnych kolorów, również odpowiednie są odcienie tkaniny. Na przykład biały żyrandol idealnie pasuje do sypialni w stylu prowansalskim.
 2. Funkcjonalność to druga ważna cecha oświetlenia w sypialni. Aby ogólne światło nie uderzało w oczy podczas czytania, ale przy stosowaniu makijażu, pokój, przeciwnie, był dobrze oświetlony, należy zadbać o umieszczenie źródeł światła. Na czele głowy mogą znajdować się dwie lampy-kinkiety, nad lustrem przy toaletce można zainstalować dwie lampy LED, a na suficie żyrandol z regulowanym panelem sterowania. Takie podejście jest typowe dla sypialni w Prowansji.
 3. Rozmiary i opieka. Rozsądnym rozwiązaniem dla małej sypialni z niskim sufitem będzie żyrandol sufitowy, a także kinkiety ścienne. Jeśli pozwalają na to wymiary pomieszczenia, możesz wybrać wiszący żyrandol, może on mieć kilka lamp, aby ułatwić regulację kierunku światła. Warto również zastanowić się nad dbaniem o żyrandol - aby łatwiej było go wytrzeć, usunąć jak najwięcej, zaleca się wybór praktycznych lamp sufitowych, nawet jeśli nowoczesny styl pokoju dyktuje pretensjonalność form.

  Bo estetycy mogą przyjść i żyrandol w formie gałęzi, z której wyrastają płatki. Najlepszy ze wszystkich przyczynia się do snu i odpoczynku klasyki: spokojne regularne kształty i miękkie elementy. Dlatego wybierając coś „niezwykłego”, warto pomyśleć kilka razy, co jest ważniejsze - znieść projekt lub zająć się resztą „zgodnie z feng shui”.

 4. Lokalizacja Wartość i położenie żyrandola. Jeśli powiesisz masywną metalową masę światła nad głową lub łóżkiem, jest mało prawdopodobne, aby zadowolić właścicieli swoim pięknem. Przełączniki powinny być pod ręką, jeśli z przyczyn technicznych taki układ nie jest możliwy, lepiej jest zrobić pilot, za pomocą którego można regulować zarówno ogólne światło, jak i lampkę nocną lub kinkiet.
 5. Oszczędności. Sypialnia nie jest miejscem do eksperymentowania. Wystarczą trzy energooszczędne lampy: w obszarze roboczym, przy łóżku iw żyrandolu oświetlającym cały pokój.Klasyczny żyrandol w sypialni

Classic oznacza wysoki sufit w pokoju. Będzie lampa kaskadowa i retro żyrandol z kilkoma świecami. Jeśli rozmiar sufitu i wysokość pomieszczenia nie muszą być tak wspaniałe, dopasuj skromną lampę, wbudowany sufit na zawiasach. Aby uczynić klasykę bardziej, możesz powiesić mały okrągły szklany żyrandol z kryształowymi wisiorkami.
Żyrandol w sypialni hi-tech

Zwięzłość i funkcjonalność - to oznaki high-tech. Ponadto zrobią to modne żyrandole sufitowe z zakrzywionymi, asymetrycznymi liniami w kształcie geometrycznych kształtów. Odpowiednim materiałem jest tworzywo sztuczne, szkło lub sztuczny kamień. Nowoczesne oświetlenie powinno być nasycone. Oprawy sufitowe w wielu żyrandolach są ruchome, co pozwala na regulację kierunku światła. Może być kilka matowych odcieni szarości, czerni i srebra, tak charakterystycznych dla high-tech.Żyrandol nowoczesny

Tutaj również porozmawiamy o oryginalności. Niezwykłe formy w nowoczesnym stylu są mile widziane: fantazje mogą się zacząć tak jak z bogatymi kryształowymi żyrandolami, kończąc na praktycznych lampach w postaci pąka kwiatowego lub zwierzęcia. Nowoczesne uwielbia znaczenie, tematy, a jednocześnie gładkość i elegancję linii. Żyrandol-nowoczesna sypialnia może być wykonana z brązu, niklu, miedzi i może być wykonana z kilku materiałów jednocześnie. W tym przypadku sufit można wybrać ciepły kolor: brązowy, czarny lub czerwony.
Loft Żyrandol

Dla tych, którzy chcą urządzić sypialnię w stylu loftu, warto przestrzegać surowej prostoty, swobody i luzu. Na tle ceglanych ścian, tak powszechnych w stylu loftu, metalowy żyrandol wygląda dobrze. Bardziej ciepłe odcienie mogą podnieść plastikowy brązowy żyrandol lub lampę z surowego drewna. Szkło w połączeniu z metalem jest rzadziej spotykane, ale ma również miejsce w wystroju sypialni.