Telewizor w kuchni, wystrój wnętrz i najlepsze opcje lokalizacji w małej i dużej kuchni - Dom i styl - 2022
Dom i styl

TV w kuchni (50 zdjęć): jak wybrać i gdzie powiesić

Pin
Send
Share
Send
Send


Jest wielu przeciwników i fanów znajdowania telewizora w kuchni, ale dziś trudno wyobrazić sobie nowoczesną kuchnię bez niego. Kuchnia jest przecież miejscem, gdzie rodzina najczęściej się gromadzi, spędza czas i przyjmuje gości. Dlatego wybierając odpowiedni telewizor i układając go w swojej kuchni, możesz nie tylko spędzić czas z zainteresowaniem i korzyścią, ale także stworzyć przytulną atmosferę i wygodny projekt.


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-2


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-3


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-4


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-5

Przygotowanie do zakupu telewizora kuchennego

Wybór telewizora w kuchni jest dość trudnym zadaniem, dla którego rozwiązania należy zwrócić uwagę na następujące czynniki:

  • Model telewizyjny zależy bezpośrednio od wielkości pomieszczenia;
  • Ułóż telewizor w kuchni i załóż go, aby nie przeszkadzał w gotowaniu i odbiorze. Ponadto ochrona przed rozpryskiem wody, gorącą parą i tłuszczem będzie miała duży wpływ na jego żywotność;
  • odporność na wilgoć i zanieczyszczenia, kompaktowość i niezawodność.


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-6


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-7


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-8


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-9


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-10

Określ rozmiar techniki

Wybór rozmiaru i modelu telewizora zależy bezpośrednio od obszaru pokoju kuchennego. W przypadku małej kuchni, według ekspertów, 19-calowy telewizor jest optymalny. Odległość od oczu do ekranu za pomocą tego ekranu powinna wynosić co najmniej 1,5 metra. W przypadku dużych kuchni lepiej wybrać telewizor z ekranem większym niż 20 cali. Powinien być umieszczony w odległości większej niż dwa i pół metra od oczu, co zapewni wygodne oglądanie. Wybór małego ekranu w dużym pokoju może prowadzić do zmęczenia oczu, z których oczy będą się męczyć i pojawi się ból głowy.


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-11


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-12


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-13


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-14


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-15


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-16


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-17

Optymalna wysokość montażu

Wśród ogólnych zasad lokalizacji telewizora w przestrzeni kuchennej okuliści zalecają umieszczenie go na wysokości nieprzekraczającej poziomu ludzkiego oka. Wysokość instalacji zależy od pozycji, w której będzie oglądana. Jeśli kochanka w kuchni spędza większość czasu stojąc, telewizor powinien być wystarczająco wysoko. W przypadku oglądania programów, siedząc przy stole, należy rozważyć opcje montażu telewizora na ścianie lub instalowania go na jakiejś powierzchni lub półce.


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-18


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-19


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit.jpeg">


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-21


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-22


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-23

Cechy rozmieszczenia telewizora: wybór najlepszego miejsca i metody mocowania

Gdzie dokładnie zainstalować telewizor w większości przypadków zależy od układu kuchni, a także projektu i elementów zestawu znajdujących się w nim mebli.

Na przykład ważnym punktem przy określaniu miejsca dla telewizora jest lokalizacja okna. Jeśli zainstalujesz telewizor przed sobą, istnieje możliwość olśnienia ekranu, co nie pozwala na wyraźne oglądanie obrazu. Blindy lub blindy pomogą poradzić sobie z tym problemem, ale ich ciągłe podnoszenie i opuszczanie nie jest zbyt wygodne.


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-24


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-25


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-26


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-27


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-28


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-29


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-31


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-32


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-33

Lokalizacja telewizora na ścianie

Najwygodniejszą opcją, która nie zajmuje dużo miejsca, jest zawieszenie telewizora na ścianie za pomocą specjalnego uchwytu lub wspornika. Lepiej jest wybrać ruch, obracanie. Daje to możliwość zmiany kąta nachylenia i obrotu, jeśli to konieczne. Na przykład, wybierając rodzaj ekranu LCD dla kuchni, który jest optymalny pod względem ceny i jakości, bez obrotowego uchwytu, musisz zaakceptować mały kąt widzenia. Zły kąt widzenia spowoduje zniekształcenie kolorów i utratę kontrastu. Dzięki ekranom LED możesz zapomnieć o tym problemie. Oprócz wysokiej jakości obrazów telewizory LED zapewniają również możliwość oszczędzania energii elektrycznej do 40%.


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-35


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-36


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-37


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-38


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-39

Podczas instalacji telewizora na ścianie należy upewnić się, że panel tylny nie pasuje do ściany. Ta manipulacja sprzyja dobremu przepływowi powietrza dla wentylacji wszystkich mechanizmów.

Niezależnie od telewizora w kuchni (prosty lub zaawansowany technologicznie) ważne jest, aby pasował on do wystroju wnętrza. Alternatywnie możesz użyć wzoru obudowy z różnymi elementami dekoracyjnymi, na przykład ze skóry, drewna lub kamienia. To nie tylko ozdobi zwykły model, ale nie pozwoli Ci się nudzić, mając możliwość urozmaicenia wnętrza.

Nie ignoruj ​​wbudowanych opcji telewizyjnych. Nowoczesne rozwiązania projektowe oferują duży wybór nietypowych układów telewizyjnych w kuchni. Który z nich lepiej pasuje do projektu kuchni i nie opróżnia portfela - zależy od gospodyni. Można je montować w meblach (na przykład elewacji szafki ściennej) lub urządzeniach (lodówka, okap), a także umieszczać w tym samym rzędzie co wbudowany piekarnik i kuchenka mikrofalowa. Taki wbudowany telewizor w kuchni powinien być bardzo cienki, a do instalacji najlepiej zaprosić specjalistę.


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-2.jpeg">


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-3.jpeg">


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-41

Telewizory z kineskopami nie są już produkowane, ale nadal można je znaleźć w kuchni. Zajmują dużo miejsca, więc wieszanie ich jest dość trudne. Jedynym sposobem na umieszczenie takich telewizorów w kuchni jest umieszczenie ich na półce, parapecie lub blacie. Często można znaleźć opcje umieszczenia takiego sprzętu w narożnej części kuchni nad zlewem lub w rogu blatu. Pojawienie się modeli ciekłokrystalicznych pomogło rozwiązać ten problem. Cienkie, małe, schludne, z łatwością mieszczą się na półce i nie zajmują cennego miejsca na powierzchni roboczej.


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-45


televizor-na-kuhne-50-foto-kak-vibrat-i-gde-povesit-46

Wskazówki dotyczące przedłużenia żywotności telewizora

Mistrzowie serwisów naprawczych zalecają odkurzanie telewizora znajdującego się w kuchni przynajmniej raz w roku. Ta procedura pozwoli na oczyszczenie go z kurzu i nagromadzonych szkodliwych substancji, co zapobiegnie uszkodzeniu i uszkodzeniu.

Jeśli telewizor jest obecny w kuchni i jest aktywnie używany, zdecydowanie powinieneś zadbać o panel sterowania, owijając go plastikiem. Chroni to przed przenikaniem tłuszczu i wilgoci, co zapobiega uszkodzeniom.

Pin
Send
Share
Send
Send