Chodnikowe chodniki w wiejskim domu, rodzaje materiałów i piękny wzór powłoki, płytki, kostka brukowa, żwir, cegła, mozaika i drzewo w projektowaniu krajobrazu terenu, kwiatów i granic wzdłuż ścieżki - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Bruk w kraju: różnorodne materiały (18 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


W każdym prywatnym domu lub na daczy zawsze powinny być wysokiej jakości ścieżki ogrodowe wykonane z betonu, kamienia lub innego materiału. Niezwykłe kompozycje, unikalne w swoim rodzaju elementy wystroju, odważny i ekstrawagancki wystrój powinny organicznie wpasować się w projekt krajobrazu, wykonując również praktyczną misję.

Wiele zależy od wyboru materiału: opcji kosztowych, niuansów dotyczących instalacji płytek dekoracyjnych, wydajności. Bardzo ważne jest, aby zarówno sam projekt, jak i rozwiązanie dekoracyjne nie wchodziły w konflikt z podstawowym projektem krajobrazu na stronie.

Istnieją następujące kategorie materiałów do tworzenia chodników i krawężników w działce wiejskiej lub ogrodowej:

 • Kamień;
 • Żwir;
 • Drewniane fragmenty;
 • Części z tworzyw sztucznych;
 • Klasyczne płytki chodnikowe;
 • Ścieżki ceglane i granice;
 • Imitacja kostki brukowej;
 • Biżuteria do dawania z gumy.

Oprócz polityki cenowej i estetyki przyszłego wystroju funkcjonalnego ogrodu, ważne jest, aby wziąć pod uwagę indywidualne cechy samego obiektu. Przede wszystkim skup się na rodzaju gleby i poziomie wilgotności.

Ziemia

W oparciu o rodzaj gleby na terenie, tak zwana „poduszka” jest wybierana do układania przyszłych torów i krawężników. Dzięki wysokiej wilgotności powietrza tworzą masywną podstawę, która zapobiega opadaniu ścieżki ogrodowej.

Przy bardzo wysokim poziomie wód gruntowych lepiej jest robić ciężkie tory. Na przykład z cegieł lub płyt betonowych, które są następnie wzmacniane trwałym betonem wysokiej jakości. W ten sposób możliwe jest stworzenie masywnej powłoki, która nie ugina się i nie zapada się pod wpływem zwiększonej wilgoci i stałego „ruchu” gleby.

W takich warunkach nie należy używać zwykłego żwiru lub mozaiki elementów plastikowych na złym podłożu. Istnieje niebezpieczeństwo, że taka dekoracja zniknie z czasem lub będzie bardzo zdeformowana.

Ścieżki ogrodowe z płyt chodnikowych są stosunkowo drogie, ale najpiękniejszą i praktyczną opcją aranżacji lokalizacji w kraju. Obecnie asortyment takich produktów jest niewiarygodnie szeroki. Potencjalny nabywca może kupować towary o dowolnym kształcie i rozmiarze. Istnieją różne rodzaje płytek w stylu, wykonane w różnych formatach kolorów.

Płytka samoukładająca się związana z szeregiem specyficznych trudności. Tworzenie złożonej mozaiki można powierzyć wyłącznie doświadczonym rzemieślnikom. Lepiej jest odmówić produktów, jeśli strona jest naznaczona wysoką wilgotnością.


trotuarnie-dorozhki-na-dache-raznoobrazie-materialov-18-foto-8


trotuarnie-dorozhki-na-dache-raznoobrazie-materialov-18-foto-9


trotuarnie-dorozhki-na-dache-raznoobrazie-materialov-18-foto-10

Ścieżki ogrodowe wykonane z drewna: główne pomysły na przytulny domek

Jeśli pierwszym miejscem jest estetyka, możesz bezpiecznie wybrać ścieżki ogrodowe z drewna. Istnieją dwa najpopularniejsze rodzaje chodników z drewna do dawania:

 • Z desek;
 • Od churbaka.

Płyty nie pozwalają na szczególnie kreatywne i wyrafinowane tworzenie unikalnego projektu krajobrazu, ale jest to wygodne w pracy z nimi i są odpowiednie na każdym obszarze. Z drewnianych klocków drewnianych można tworzyć piękne wzory.

Wyróżnia się następujące rodzaje betonowych torów:

 • Ścieżki wypełnione betonem;
 • Ścieżki utworzone z płyt betonowych.

Ścieżki wykonane z betonu kamiennego, przypominające chodnik, są często wykorzystywane na terenach zieleni. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią ekskluzywny, własny projekt.

Elementy mogą być wykonane ręcznie, a także zakupione w gotowej formie. Możliwe jest stworzenie pięknej mozaiki z małych fragmentów.

Niezależnie od tego, jaka jest główna powłoka na miejscu, złożona mozaika lub imitacja kostki brukowej, betonowe chodniki lub kolorowy wzór drewnianych klocków, ważne jest, aby poprawnie połączyć wszystkie elementy, aby uzyskać efektowny obraz krajobrazu. Wszystko jest brane pod uwagę: kolor, kształt, styl, charakter linii, współczynnik głośności i rozmiar.

Nawet najprostsze i nudne pokrycia torów mogą być piękne, a nawet eleganckie. Najłatwiej jest posadzić kwiaty wzdłuż środkowego przejścia i wokół obwodu.

Pin
Send
Share
Send
Send