Jak wybrać drzwi do łazienki, rodzaje i warianty drzwi z różnych materiałów we wnętrzu, piękne laminowane, drewniane, lustrzane, fornirowane, matowe i błyszczące drzwi - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Jak wybrać drzwi do łazienki (20 zdjęć)

Wymiana drzwi łazienki wymaga uwzględnienia wielu parametrów, o których często zapomina się przy instalacji standardowych drzwi wewnętrznych. Drzwi w łazience powinny być niezawodne, odporne na klimat, z materiału odpornego na wilgoć. Wybieramy drzwi wewnętrzne według innej zasady, najważniejsze jest to, że drzwi powinny mieć piękny kolor i atrakcyjny wygląd.

Teraz istnieje duży wybór drzwi do łazienek w sklepach i nie jest problemem zakup drzwi do łazienki i toalety.

Możesz wybrać drzwi z płyty MDF, litego drewna litego, laminowanego, fornirowanego, metaloplastyku, szklanych drzwi, błyszczących, zawiasowych, lustrzanych, coupe - i to nie wszystkie wersje.

Oprócz materiału, wybierając drzwi do łazienki, należy wziąć pod uwagę kolor: ciemny lub biały, z dekorem, z dekoracją lub bez, nowoczesny lub klasyczny, błyszczący lub matowy. Które uchwyty są lepsze, lepiej wybrać wystrój Twojej łazienki - wszystko zależy od wnętrza samej łazienki.

Wybierając nowoczesne drzwi do łazienki, musisz wyraźnie wiedzieć, że wysoka wilgotność i wysoka temperatura znacząco wpływają na stan drzwi. Zaleca się wybranie drzwi z wykończeniem odpornym na wilgoć.

Zobaczmy, które drzwi nadają się do łazienki.

O drzwiach z litego drewna

Drzwi w łazience z litego dębu są bardzo trwałe, jeśli pokryjesz je lakierem w kilku warstwach. Dąb jest oczywiście bardzo mocny i dobry materiał, ale jest bardzo drogi. Dlatego, jeśli weźmiesz pod uwagę tylko opcje budżetu, lepiej pominąć dąb. Alternatywny sposób zakupu drzwi sosnowych.

Drewniane drzwi pasują dosłownie do każdego projektu. Możesz wybrać zarówno jasne wenge, jak i ciemne wenge. Jeśli wybierzesz drewno, będzie Ci służyć przez długi czas, ponieważ ma przyzwoite właściwości użytkowe.

Drewniane drzwi są bardzo specyficznym rozwiązaniem, ponieważ czyste drewno nie lubi wysokiej wilgotności, pary i jakiegokolwiek kontaktu z wodą. Z tego powodu drewno staje się bezużyteczne.

Ale są też wodoodporne skały, które przetrwają rok i doskonale pasują do projektu łazienki.

O drzwiach laminowanych

Doskonałą opcją byłoby zainstalowanie drzwi laminowanych. Najważniejsze jest to, że końce laminowanych drzwi powinny być pokryte taśmą PVC, a nie specjalnym papierem. W tym przypadku melamina nie odrywa się na końcach drzwi.

Laminat może imitować dosłownie każdą strukturę, a drzwi laminowane są doskonale zmywalne. Drzwi z takim sztucznym fornirem mają akceptowalną cenę.O drzwiach z tworzywa sztucznego

Plastikowe drzwi do łazienki są odporne na wysoką wilgotność, nie wymagają specjalnej opieki, a dość lekkie są idealne, więc jeśli na niej zostaniesz, nie pożałujesz.

Jedyną wadą plastikowych drzwi jest to, że zazwyczaj plastikowe drzwi są wykonane tylko w kolorze białym, a to może nie być odpowiednie dla projektu Twojej łazienki.

Na sprzedaż są również składane plastikowe drzwi, zazwyczaj są one nazywane „akordeonami”, ale drzwi akordeonu do łazienki nie są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nasze sklepy oferują nam kupowanie niedrogich odpowiedników niskiej jakości, a kupienie prawdziwej jakości drzwi to prawdziwy problem. Możesz spróbować znaleźć wysokiej jakości „harmonijki”, oczywiście koszt będzie wysoki, ale drzwi będą łatwe i poruszają się bez wysiłku.

O drzwiach pokrytych PVC

Drzwi łazienkowe pokryte PCV doskonale chronią drzwi przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak małe zadrapania i odpryski. Drzwi z powłoką PCV nadają się do każdego wnętrza, ponieważ powłoka PVC imituje strukturę drewna i może być malowana w dowolnym kolorze. Koszt drzwi z powłoką PVC jest niski, a poza tym wyglądają całkiem przyzwoicie.O szklanych drzwiach

Szklane drzwi do łazienki są bardzo poszukiwane. I to nie dziwi. Drzwi szklane mają wiele zalet, na przykład doskonałą wodoodporność, małą grubość, wysoką wytrzymałość i nieograniczone możliwości dekoracyjne. Szklane drzwi nie stracą wyglądu.

Drzwi szklane są różne: lustro, matowe, przesuwne, zawiasowe, o unikalnym wyglądzie - wybór należy do Ciebie.

Przejrzystość szklanych drzwi jest jedyną wadą, ale można to naprawić. Aby szkło nie było przezroczyste i nie krępowało właścicieli, a także aby drzwi były piękne, robią barwienie lub matowanie, nakładają na wystrój: wzory lub witraże. Szklane drzwi staną się prawdziwą ozdobą Twojej łazienki. Istnieje wiele opcji projektowych, w każdej chwili możesz znaleźć rysunek lub teksturę, która pasuje do projektu Twojej łazienki.

Jaka powinna być szerokość drzwi?

Drzwi do łazienki i toalety mają zwykle szerokość 60 centymetrów. Ale zanim umieścisz nowoczesne drzwi, lepiej porównać rozmiar. Zmierz drzwi za pomocą taśmy mierniczej. Podczas pomiaru pamiętaj, że w łazience umieść ościeżnicę z małym progiem.O przesuwanych drzwiach do łazienki

Przesuwane drzwi do łazienki są bardzo poszukiwane. Drzwi przedziału mają wiele zalet, nie są widoczne szeroko otwarte, ale poruszają się trochę na bok, na przykład, jak w szafach. Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie drzwi przesuwnych do łazienki i toalety, będą one doskonale uzupełniać wnętrze i będą wyglądać całkiem estetycznie. Dużym plusem jest to, że drzwi przesuwne do łazienki nie zajmują dużo miejsca, jak to ma miejsce w przypadku drzwi na zawiasach.O projekcie

Przy wyborze drzwi do łazienki szczególną rolę odgrywa konstrukcja drzwi, ponieważ od tego zależą cechy otwierania i zamykania. Istnieją różne opcje:

  • Tarcza - konstrukcja, która jest zamknięta po obu stronach arkuszy MDF, wewnątrz jest wypełniona tekturą. Takie drzwi nie zostaną zdeformowane.
  • Panele - ramka, panele i srednjaki (drewniane kije, które zazwyczaj są przyciśnięte w ramie). Te drzwi nie reagują na zmiany temperatury.
  • Tsargovye - pionowe pręty, połączone poprzecznymi prętami. Takie wzory słyną z różnorodnych wzorów, ponieważ mogą być osadzone w elementach szklanych i stworzyć niepowtarzalny projekt.
  • Formowane - projekt dużych szklanych, oprawionych w ramy regałów. Te drzwi mają stylowy wygląd, ale niską izolację akustyczną.

Zaleca się wybór koloru na podstawie koloru łazienki, koloru ułożonych płytek, wanien itp. Szklane wzory będą doskonale połączone z każdym wnętrzem, drewnianym wyglądem doskonale harmonizującym z łazienką w odcieniach beżu i piasku. Drzwi PCV mogą być wykonane z dowolnego koloru, ze względu na charakter materiału. Drewniane z białego wenge lub ciemnego wenge.

Jak widać, istnieje szeroki wybór różnych drzwi do łazienek, sam musisz wybrać wysokiej jakości materiał i odpowiedni projekt dla siebie i swojego wnętrza. Co najważniejsze, weź drzwi do łazienki odporne na wilgoć, będą one działać dłużej.