Jak wybrać drzwi do łazienki, rodzaje i warianty drzwi z różnych materiałów we wnętrzu, piękne laminowane, drewniane, lustrzane, fornirowane, matowe i błyszczące drzwi - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak wybrać drzwi do łazienki (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wymiana drzwi łazienki wymaga uwzględnienia wielu parametrów, o których często zapomina się przy instalacji standardowych drzwi wewnętrznych. Drzwi w łazience powinny być niezawodne, odporne na klimat, z materiału odpornego na wilgoć. Wybieramy drzwi wewnętrzne według innej zasady, najważniejsze jest to, że drzwi powinny mieć piękny kolor i atrakcyjny wygląd.

Drzwi w łazience z litego dębu są bardzo trwałe, jeśli pokryjesz je lakierem w kilku warstwach. Dąb jest oczywiście bardzo mocny i dobry materiał, ale jest bardzo drogi. Dlatego, jeśli weźmiesz pod uwagę tylko opcje budżetu, lepiej pominąć dąb. Alternatywny sposób zakupu drzwi sosnowych.

Drewniane drzwi pasują dosłownie do każdego projektu. Możesz wybrać zarówno jasne wenge, jak i ciemne wenge. Jeśli wybierzesz drewno, będzie Ci służyć przez długi czas, ponieważ ma przyzwoite właściwości użytkowe.

Doskonałą opcją byłoby zainstalowanie drzwi laminowanych. Najważniejsze jest to, że końce laminowanych drzwi powinny być pokryte taśmą PVC, a nie specjalnym papierem. W tym przypadku melamina nie odrywa się na końcach drzwi.

Laminat może imitować dosłownie każdą strukturę, a drzwi laminowane są doskonale zmywalne. Drzwi z takim sztucznym fornirem mają akceptowalną cenę.


kak-vibrat-dveri-v-vannuyu-komnatu-20-foto-6


kak-vibrat-dveri-v-vannuyu-komnatu-20-foto-7

O drzwiach z tworzywa sztucznego

Plastikowe drzwi do łazienki są odporne na wysoką wilgotność, nie wymagają specjalnej opieki, a dość lekkie są idealne, więc jeśli na niej zostaniesz, nie pożałujesz.

Jedyną wadą plastikowych drzwi jest to, że zazwyczaj plastikowe drzwi są wykonane tylko w kolorze białym, a to może nie być odpowiednie dla projektu Twojej łazienki.

Drzwi łazienkowe pokryte PCV doskonale chronią drzwi przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak małe zadrapania i odpryski. Drzwi z powłoką PCV nadają się do każdego wnętrza, ponieważ powłoka PVC imituje strukturę drewna i może być malowana w dowolnym kolorze. Koszt drzwi z powłoką PVC jest niski, a poza tym wyglądają całkiem przyzwoicie.


kak-vibrat-dveri-v-vannuyu-komnatu-20-foto-10


kak-vibrat-dveri-v-vannuyu-komnatu-20-foto-11

O szklanych drzwiach

Szklane drzwi do łazienki są bardzo poszukiwane. I to nie dziwi. Drzwi szklane mają wiele zalet, na przykład doskonałą wodoodporność, małą grubość, wysoką wytrzymałość i nieograniczone możliwości dekoracyjne. Szklane drzwi nie stracą wyglądu.

Drzwi do łazienki i toalety mają zwykle szerokość 60 centymetrów. Ale zanim umieścisz nowoczesne drzwi, lepiej porównać rozmiar. Zmierz drzwi za pomocą taśmy mierniczej. Podczas pomiaru pamiętaj, że w łazience umieść ościeżnicę z małym progiem.


kak-vibrat-dveri-v-vannuyu-komnatu-20-foto-14


kak-vibrat-dveri-v-vannuyu-komnatu-20-foto-15

O przesuwanych drzwiach do łazienki

Przesuwane drzwi do łazienki są bardzo poszukiwane. Drzwi przedziału mają wiele zalet, nie są widoczne szeroko otwarte, ale poruszają się trochę na bok, na przykład, jak w szafach. Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie drzwi przesuwnych do łazienki i toalety, będą one doskonale uzupełniać wnętrze i będą wyglądać całkiem estetycznie. Dużym plusem jest to, że drzwi przesuwne do łazienki nie zajmują dużo miejsca, jak to ma miejsce w przypadku drzwi na zawiasach.


kak-vibrat-dveri-v-vannuyu-komnatu-20-foto-16


kak-vibrat-dveri-v-vannuyu-komnatu-20-foto-17

O projekcie

Przy wyborze drzwi do łazienki szczególną rolę odgrywa konstrukcja drzwi, ponieważ od tego zależą cechy otwierania i zamykania. Istnieją różne opcje:

  • Tarcza - konstrukcja, która jest zamknięta po obu stronach arkuszy MDF, wewnątrz jest wypełniona tekturą. Takie drzwi nie zostaną zdeformowane.
  • Panele - ramka, panele i srednjaki (drewniane kije, które zazwyczaj są przyciśnięte w ramie). Te drzwi nie reagują na zmiany temperatury.
  • Tsargovye - pionowe pręty, połączone poprzecznymi prętami. Takie wzory słyną z różnorodnych wzorów, ponieważ mogą być osadzone w elementach szklanych i stworzyć niepowtarzalny projekt.
  • Formowane - projekt dużych szklanych, oprawionych w ramy regałów. Te drzwi mają stylowy wygląd, ale niską izolację akustyczną.

Pin
Send
Share
Send
Send