Wybór sofy do kuchni 10-18 m2, opcje projektowe z nowoczesną kanapą, rozkładana sofa do spania, skórzana mini sofa, drewniana sofa klasyczna - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wnętrze kuchni z sofą (51 zdjęć): przytulna wyspa

Pin
Send
Share
Send
Send


Wnętrze kuchni z sofą nabiera szczególnego szyku: pokój staje się bardziej wygodny, oryginalny i atrakcyjny. Miękkie sofy dodają relaksujących nut, sprawiają, że przestrzeń jest harmonijna. Ponadto taka kuchnia zyskuje cechy jadalni lub salonu: ma więcej miejsca na spotkania, wieczorne rozmowy i nieformalne spotkania. Tutaj możesz odpocząć przy książce lub laptopie pijąc pachnącą świeżo parzoną herbatę.


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-2


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-3


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-4


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-5

Na przykład, możesz odebrać nowoczesną narożną sofę w kuchni o powierzchni 14 metrów kwadratowych. m, pozwoli jej wyglądać bardziej stylowo. Ale taki model jest odpowiedni, jeśli potrzebujesz sofy jako zamiennika krzeseł.

Będzie wyglądała świetnie składana sofa, która będzie również służyć jako dodatkowe łóżko. Sofy z szufladą różnią się specjalną funkcjonalnością, wygodnie jest przechowywać w nich ręczniki kuchenne i inne przydatne przybory.

Sofy kuchenne mogą być wykonane przy użyciu różnych materiałów: sztucznej skóry, tkaniny meblowej i drewna (sofa-ławka). Ale w tym przypadku praktyczność tapicerki wychodzi na wierzch! W kuchni tak łatwo zabrudzić tkaninę jedzeniem. Dlatego musimy natychmiast skupić się na ciemnych odcieniach lub wariancie tapicerki, który będzie łatwy do czyszczenia przy użyciu nowoczesnych detergentów.


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-6


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok.jpeg">

Czy zdecydowałeś się na wybór tapicerki z tkaniny? Następnie należy zainstalować najmocniejszy kaptur, aby cała sadza i zanieczyszczenia nie osiadły na pięknej tkaninie sofy.

Oczywiście najlepszą opcją jest skóra naturalna. Świetnie wygląda we wnętrzu, jest łatwy do prania, jest trwały.

Najczęstsze materiały na sofę w kuchni:

  • naturalne drewno (buk i dąb);
  • płyta wiórowa laminowana;
  • skóra naturalna;
  • skóra ekologiczna;
  • stado;
  • szenil;
  • żakard


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-8


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-9


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-10


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-2.jpeg">


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-11

Rozwiązania kolorowe

Projekt kuchni z sofą wymaga starannego podejścia do koloru mebli tapicerowanych. Sofa powinna być w doskonałej harmonii z dominującymi odcieniami pokoju. Na przykład kuchnia ma 13 metrów kwadratowych. m lub 14 metrów kwadratowych. m jasna, przyciągająca wzrok sofa nie będzie wyglądać najlepiej. Pożądane jest, aby kolor modelu był neutralny: rozważ odcienie takie jak szary, brązowy, kolor kawy z mlekiem.

W klasycznej czarno-białej kuchni możesz zabrać czarną sofę ze sztucznej skóry, a dla pokoju urządzonego w klasycznym stylu bardziej logiczne jest kupienie beżowej sofy.


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-12


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-13


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-14


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-15

Jeśli masz kuchnię o powierzchni ponad 13 metrów kwadratowych. m, możesz wybrać jaśniejszy model - właściwe byłoby spojrzenie na żółtą lub czerwoną sofę, ale wtedy pokój będzie musiał być uzupełniony innymi akcesoriami tych odcieni.

Nowoczesne rozwiązanie to narożna sofa w ciemnym kolorze, wygląda spokojnie i solidnie, nie zakłóca harmonii pokoju.


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-16


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-17


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-18

Duża kuchnia - miejsce na wyobraźnię

Właściciele przestronnej kuchni o powierzchni 16 metrów kwadratowych. Mierniki mogą sobie pozwolić na dość masywny model: piękną składaną sofę ze sztucznej skóry lub teksturowanej tkaniny. Pewne problemy mogą wynikać z umieszczenia paska: te dwa elementy powinny należeć do różnych stref, powinny być umieszczone z dala od siebie.

Skórzana sofa w dużej kuchni o powierzchni 16 metrów kwadratowych będzie wyglądać wspaniale. m do 18 metrów kwadratowych. m. Umieścić go w strefie rekreacyjnej, a przy rozsądnym zagospodarowaniu przestrzennym pomieszczenia nie będzie zwracać całej uwagi na siebie, pozostając jedynie centrum swojej strefy.


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-19


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-20


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-21


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-22


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-23

Jeśli masz wąską prostokątną kuchnię, lepiej pozostać na miniaturowym modelu, który należy umieścić wzdłuż długiej ściany. Do kuchni 18 metrów kwadratowych. m, możesz wybrać czerwoną rozkładaną sofę, która doda szyku i elegancji w Twoim mieszkaniu.

Dla dużej kuchni istotna jest opcja designerskich mebli - dlatego podkreślisz niecodzienny design i wspaniały smak.


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-24


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-25


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-26

Przy odpowiednim podejściu do projektu uroczą sofę można umieścić w małej kuchni, na przykład od 10 metrów kwadratowych. metrów Małe sofy idealnie pasują nawet w małym pokoju i doskonale uzupełniają wnętrze. Tutaj musimy zrozumieć, że w małej lub średniej kuchni, rozkładanie lub przekształcanie sof jest mało prawdopodobne: po prostu nie ma dla nich miejsca. Jest to prosta ława.

Jednak na takim obszarze sofa nie powinna się wyróżniać, jej główną rolą jest dopasowanie do wnętrza. Nie zalecany do modeli ze skóry. Masywne, jasne sofy również przyciągną zbyt dużą uwagę i zajmą użyteczną przestrzeń. Jeśli masz kuchnię o powierzchni 10 metrów kwadratowych. m lub 11 metrów kwadratowych. m, zwróć uwagę na neutralny kolor mini-sofy, na przykład szary.


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-29


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-30

Na powierzchni 11 metrów kwadratowych. m do 12 metrów kwadratowych. m, możesz położyć kanapę kanapową - lżejszą, elegancką opcję. Łatwiej jest się poruszać, zmieniać układ iw razie potrzeby może pełnić rolę koi. Ogólnie rzecz biorąc, sofa-kanapa nie wygląda tak ciężko i nadaje wnętrzu elegancji. Kuchnia ma 12 metrów kwadratowych. Jest trochę więcej miejsca, tutaj możesz rozważyć wersję klasycznej miękkiej sofy małego rozmiaru.

Jeśli wąska kuchnia ma kształt prostokąta, jest mniej opcji, jednak w tym przypadku można wybrać mini-sofę i umieścić ją wzdłuż długiej ściany pokoju. Tutaj wiele zależy od sztuki projektanta. Ale z taką rzeczą w liczniku baru nie warto o tym myśleć. Wybierz jedną rzecz: sofę lub mały bar.


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-31


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-32


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-33


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-34


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-35

W każdym przypadku dla kuchni średniej wielkości obowiązują następujące zasady:

  • marginalna funkcjonalność;
  • wykorzystanie zasady podziału na strefy;
  • pasują do ogólnej kolorystyki.


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-36


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-37


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-38


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-39


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-40

Opcja mieszkania jednopokojowego

Jeśli masz odnushka, sofa kuchenna będzie szczególnie przydatna. Przede wszystkim jest to dodatkowe łóżko. Szczególnie ważne jest, aby sofa była wyposażona w szuflady, dzięki czemu gospodyni może umieścić naczynia kuchenne na małej przestrzeni.

Również w jednopokojowym mieszkaniu kanapa jest ważna: dodatkowe łóżko nigdy nie boli! Kanapa jest przydatna w przypadku przyjazdu gości, choroby członka rodziny lub chęci nieznacznej zmiany sytuacji i spędzenia nocy w niezwykłym miejscu. Zawsze przyjemnie jest zadowolić nieoczekiwanych gości lub zbytecznych przyjaciół przytulnym miejscem do spania.


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-41


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-42

Projekt kuchni z sofą pozwala na wykorzystanie stylu prowansalskiego. Twoja kuchnia będzie delikatna, a jednocześnie będzie wyglądać na odpowiednią. Prowansalski styl będzie wymagał wyboru miękkiego modelu jasnych odcieni, drewniane sofy-ławki również będą pasować. Głównym warunkiem jest brak ostrych, krzyczących odcieni i maksymalnej „naturalności”.

Czy masz przestronną kuchnię? Uzyskaj klasyczną beżową sofę z nogami. Ale ma jedną wadę - łatwo się brudzi. Jasnożółta elegancka sofa lub meble tapicerowane o mlecznym kolorze będą dobrze wyglądać. Wiklinowa sofa, którą można ozdobić wieloma poduszkami, pasuje do ekologicznej kuchni.


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-44


interer-kuhni-s-divanom-51-foto-uyutnij-ostrovok-45

Wybór właściwego modelu

W kuchni każda sofa jest odpowiednia - można ją zmienić lub nie. To określi twoje osobiste ustawienia i pomysły dotyczące wnętrza. Ale jeśli chodzi o wybór mechanizmu, nie ma specjalnych preferencji, ograniczenie narzuca wielkość pokoju, styl wnętrza, układ. Jeśli jednak istnieje możliwość zakupu modelu transformującego, dlaczego nie skorzystać z tego pomysłu? Zawsze możliwa opcja z gośćmi, krewnymi, przyjaciółmi późno. Będzie wspaniale, jeśli możesz zapewnić im wygodne łóżko pojedyncze!

Pin
Send
Share
Send
Send