Talerze na ścianie w aranżacji wnętrz, jak powiesić wystrój rękami na elementach złącznych, dekoracyjnych elementach ceramicznych, porcelanowych i innych dekoracjach - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Talerze na ścianie we wnętrzu (20 zdjęć): przykłady oryginalnego wystroju

Pin
Send
Share
Send
Send


Nawet w czasach starożytnej Grecji wyrafinowani mieszkańcy Rzymu klasyfikowali tablice na kilka kategorii: upominki lub pamiątki, zastawę stołową i przedmioty dekoracyjne. W Chinach w tym czasie mistrzowie praktykowali produkcję wysokiej jakości wyrobów porcelanowych, które uznano za oryginalne atrybuty władzy cesarskiej i wszechmocy.

Piękna ceramika była nie tylko na świątecznym stole czy w kuchni. Często talerze dekoracyjne na ścianie były umieszczane jako spektakularna dekoracja, a także pokazywały swoją pozycję i stwierdzały pewien stały status w społeczeństwie.

Obecnie projekt „płytowy” jest nadal aktualny, a zaskakująco szerokie możliwości pozwolą umieścić główne elementy, dopasowując je do dowolnego formatu, zawsze tworząc świeże unikalne kompozycje. Tworząc stylową instalację wyrobów drewnianych, glinianych i ceramicznych, należy pamiętać o następujących zaleceniach:

  1. Płyty powinny być identyczne pod względem koloru i stylu z wystrojem wnętrza kuchni, jadalni lub innego miejsca, w którym zostaną umieszczone;
  2. Aby prawidłowo pokonać przestrzeń w pomieszczeniu i nadać kompozycji pewną dynamikę, płyty są zawieszone w określonej kolejności spadku (od mniejszej do większej i odwrotnie);
  3. Aby uzyskać rygorystyczny projekt, podkreślony przez konserwatywnego ducha, projektanci radzą zawiesić płytki ściśle pod rząd;
  4. W kuchni ten wystrój zawsze będzie wyglądał odpowiednio i efektownie. W jadalni, salonie, przedpokoju i holu trudniej jest wykonać odpowiednie instalacje organiczne, ale całkiem realistyczne. We wnętrzu sypialni i pokoju dziecięcego zwykle nie jest mile widziane obfitość takiego wystroju.


tarelki-na-stenu-v-interere-20-foto-primeri-originalnogo-dekora-4


tarelki-na-stenu-v-interere-20-foto-primeri-originalnogo-dekora-5

Jak lepiej umieścić oryginalne dekoracje

Najprostszy sposób na naprawienie dekoracji „talerzowych” - powiesić je w jednym rzędzie. Na ścianie znajduje się centralny segment, w którym instalacja będzie działać jako jeden z głównych akcentów. Sytuacja, w której wszyscy wygrywają, polega na zawieszeniu kilku identycznych płyt od 5 do 15 cali nad linią mety mebli wzdłuż ściany.


tarelki-na-stenu-v-interere-20-foto-primeri-originalnogo-dekora-8


tarelki-na-stenu-v-interere-20-foto-primeri-originalnogo-dekora-9

Rzeczywista geometria

W nowoczesnych projektach wnętrz często widać śmiałe eksperymenty z geometrią. Wykonanie kolorowej figury z małymi elementami ceramicznymi lub drewnianymi jest najlepsze na pustej ścianie. Kwadraty, trójkąty i pryzmaty wyglądają spektakularnie w dużych przestronnych pokojach z dużymi panoramicznymi oknami i „gołymi” ścianami.

Jest to idealna opcja dla high-tech, art deco, loft i modern. W prowansalskim, vintage i skandynawskim stylu ogromne instalacje nie są mile widziane.


tarelki-na-stenu-v-interere-20-foto-primeri-originalnogo-dekora-11


tarelki-na-stenu-v-interere-20-foto-primeri-originalnogo-dekora-12

Łuk jest wspaniałą Prowansją i uniwersalną nowoczesnością.

Udekoruj łuk dekoracyjnej zastawy stołowej tak łatwo, jak tworząc pojedynczy rząd lub prymitywną symetrię. Każdy będzie mógł nadać specjalną wyrafinowanie i bogaty połysk dowolnej lokalizacji w pokoju własnymi rękami.

W stylu prowansalskim dopuszczalne jest tworzenie łuków wokół okien. W klasycznych wnętrzach ekskluzywne dania zdobią powierzchnię nad kominkiem, w pobliżu regałów i przestrzeni nad drzwiami.

Gdy tylko projekt zostanie przemyślany w najdrobniejszych szczegółach, wszystkie elementy dekoracji zostaną zmontowane, nadszedł czas, aby wybrać najbardziej odpowiednią opcję montażu wszystkich atrybutów na ścianie. Łączniki, możesz tworzyć własne ręce lub korzystać z analogów zakupu.

Prawie każdy sklep oferuje wygodne rzepy. Zwykle mocują przedmioty bardzo bezpiecznie i łatwo odklejają się. W razie potrzeby rzep można zawsze wyjąć, a sama płyta przeniosła się w inne miejsce.

Co zaskakujące, takie małe przedmioty mogą drastycznie zmienić przestrzeń. Dlatego niezwykle ważne jest staranne rozważenie wszystkich aspektów dekoracji.

Jeśli pokrycie ścienne jest monotonne lub jest urządzone w bardzo jasnej, spokojnej palecie, wystrój może być bardzo jasny, chwytliwy. Na przykład, w stylu Prowansji, możesz wybrać dekoracyjne potrawy pastelowe lub neutralne białe, ale z dużą ilością ornamentów kwiatowych. Kwiatowy nadruk powinien „odbijać się” od innych elementów wnętrza (kwiatowe zasłony, jasny obrus, efektowna tapicerka meblowa).


tarelki-na-stenu-v-interere-20-foto-primeri-originalnogo-dekora-19


tarelki-na-stenu-v-interere-20-foto-primeri-originalnogo-dekora.jpeg">

Pin
Send
Share
Send
Send