Czerwone meble w aranżacji wnętrz sali, salonu, kuchni i sypialni, czerwonych mebli i szafek w pokojach - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Czerwone meble w wystroju wnętrz (20 zdjęć): stylowe jasne akcenty

Współcześni eksperci w domu nie przestają zadziwiać świeżymi znaleziskami. Bez ich pomysłów w projektach postęp spowolniłby, a ludzka ciekawość straciłaby na znaczeniu dla tego obecnego uczucia. W serii nowych produktów, które są replikowane z godną pozazdroszczenia konsekwencją w specjalistycznych czasopismach, często można zobaczyć mahoń w całym jego pięknie. Moda dla niego związana jest ze średniowieczem, stąd stamtąd w Europie rozpoczyna się kult tej niezwykłej faktury ekskluzywnego rozwiązania kolorystycznego, które dało początek kilku stylom naraz.

Luksus w połączeniu z niesamowitymi właściwościami drewna

Kroniki mówią, że w średniowieczu wnętrza domów szlacheckich Europy były wzbogacone kolorami drewna, które nigdy wcześniej nie były widziane. Ten gatunek drzew rośnie tylko na Kubie, Jamajce i niektórych krajach Ameryki Łacińskiej. W związku z tym salon, którego projekt ma mahoniowe meble, wskazuje na wysoki status jego właściciela. Przecież dostawa drewna jest ograniczona, a produkty są bardzo drogie, czy to stół w jadalni, czy elegancki stojak na dekoracyjny wazon na korytarzu. Niemniej jednak należy zauważyć, że gra jest warta świeczki, a projekt każdego wnętrza przyniesie korzyści tylko wtedy, gdy będą w niej czerwone meble:

 • przedmioty i wnętrze jako całość z „mahagoni” posiadają estetykę o rząd wielkości wyższą niż jakiekolwiek inne drewno;
 • Twoja kuchnia będzie wyglądać elegancko i elegancko;
 • przekonasz się, że przedmioty w twoim salonie migoczą niesamowitym kolorem w świetle promieni słonecznych, jak płomień w kominku;
 • istnieje gwarancja, że ​​mahoniowe meble pozostaną w pokoju przez wiele dziesięcioleci, ponieważ są praktycznie ponadczasowe;
 • ta rasa drewna ma czerwoną barwę, z której wspaniały stół może się okazać niewiarygodny pod względem siły i solidny prawie tak samo jak metal;
 • stojąc w sypialni lub w salonie, w kuchni lub na korytarzu, nie boi się wilgoci, nie boi się spadków temperatury.

To czerwone drzewo trudno zepsuć meble.

Czerwone meble: rewolucjonizm i klasycyzm w jednej butelce

Nowoczesny przemysł nie stoi w miejscu. Dlatego meble luksusowego koloru „mahoń” mają na celu urozmaicenie wnętrza domu nie tylko z drewna, ale również z jego produktów ubocznych. Produkty tego koloru, choć nie wyglądają równie luksusowo, ale z umiejętnym wzornictwem nabierają oryginalności i świeżości percepcji. Dzięki temu są w stanie oddychać nowością w projektowaniu sypialni, a także kuchni i oczywiście salonu, gdzie stół w nowoczesnej palecie kolorów będzie wyglądał naprawdę niesamowicie. Z pomocą mistrzów tworzenia przytulności, czerwone meble łazienkowe stają się nie krzyczącym kiczem, ale wspaniałym środkiem relaksu i błogości.

Przydatne będzie uporządkowanie głównych stylów, których umiejętny projekt zmieni każde pomieszczenie w Twoim domu:

 • Barok symbolizuje ekspresję i dynamizm, znakomity zarówno dla salonu, jak i korytarza;
 • Empire style to masywność i zamknięcie, w konserwatywnym stylu jadalni jest naprawdę nieodparta, wielopłaszczyznowa struktura i rozwiązanie kolorystyczne są idealne do tworzenia atmosfery luksusu;
 • Klasyka to rozwiązanie stylowe, które jest optymalne dla Twojej sypialni, jak również każde pomieszczenie do umiarkowanego relaksu, które zapewnia wspaniałe połączenie majestatycznego luksusu i eleganckiego szyku.

W każdym pomieszczeniu, w którym stoi Twój stół w kolorze imperium, świadczy to o dobrym smaku i nie tylko dobrym samopoczuciu właściciela.
Kilka wskazówek dotyczących tworzenia nasycenia wnętrza

Należy pamiętać, że efekt nasycenia w projekcie uzyskuje się za pomocą tekstury, na przykład gładka powierzchnia stołu lub skórzana sofa w salonie może dodać blasku, a wraz z nim ostrość kolorów we wnętrzu; Na tym tle meble będą wyglądać bardziej bogato i efektownie.

Oddzielnie można powiedzieć o kuchni, podobnie jak o pokoju, w którym pożądane jest stworzenie atmosfery wymagającej gotowania pysznego, apetycznego jedzenia. Bogata barwa dojrzałych borówek w meblach kuchennych, czerpana z czerwieni, jest zawsze przyjemna dla oka. Wraz z nim i ogólnym tłem tego pomieszczenia sprawia, że ​​kolory całego wnętrza wchodzą w interakcję w swobodnej, zabawnej grze.

Dobrym rozwiązaniem dla projektu tej części mieszkania jest czerwony plastik. Splendor i połysk nadadzą mu błyszczącą powierzchnię odbijającą.

W salonie poduszki mogą być spektakularnym szczegółem. Dzięki aksamitnej tapicerce w kolorze czerwonym „rozpraszanie” satynowych poduszek jest idealnie połączone. To wnętrze jest naprawdę królewskim luksusem.
Pasja i pewność siebie

Mistrzowie opracowywania optymalnego wnętrza uważają, że kolor, który rozważamy powinien symbolizować odwagę, pasję i pewność siebie właściciela stołu lub kanapy umieszczonej w korytarzu lub w sypialni, w kuchni lub w salonie. Jeśli mówimy o meblach tapicerowanych, tutaj kolor drewna można zaciemnić obojętną tapicerką. W przypadku, gdy meble gabinetowe są solidnie czerwone, zwłaszcza w sypialni, może to stworzyć atmosferę ucisku i stłumienia. Wesoła i „energetyczna” kuchnia to jedno, a hol wejściowy może być również dynamiczny, ale wystrój sypialni powinien być bardziej relaksujący, wykonywany w tym pomieszczeniu o bardziej neutralnych kolorach. Tylko fragmenty drewna są w stanie podkreślić wyrafinowanie wnętrza. I oczywiście meble z trującymi odcieniami, nawet dla kuchni, są zdecydowanie nie do przyjęcia.

Oto kilka wskazówek, jak urozmaicić wnętrze jednego z pokoi w domu:

 • atmosfera salonu zostanie odnowiona przez czerwoną sofę ustawioną pośrodku pokoju, a jeśli paleta kolorów nadal wydaje się nieco dominująca - rozrzucone nad nią beżowe poduszki - zagłuszą „krzyczącą” energię;
 • dobrym dodatkiem może być dywan na podłodze tego samego koloru co sofa;
 • piękny, elegancki stół w salonie lub korytarzu będzie w harmonii z zasłonami tego samego koloru;
 • przy projektowaniu sypialni zaleca się wybranie koloru ścian, podłogi i sufitu w relaksujących kolorach zestawu słuchawkowego na czerwono;
 • Opcja „japońska” do sypialni sugeruje wybór mebli szafkowych o szkarłatnej barwie, tak błyszczy nadmierna dynamika bazy koloru czerwonego.

Im więcej eksperymentujesz z projektowaniem pomieszczeń, tym częściej wprowadzasz nowe kolory do dekoracji sypialni lub salonu - im szybciej Twój dom zamieni się w przytulny zakątek ogrodu Eden.