Wystrój garnków z kwiatami i trawą z rękami przy pomocy tkanin, papieru, koralików i innych dekoracji - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Dekoracje garnków własnymi rękami (20 zdjęć)

Kryte kwiaty to wieczne klasyki, które zawsze są odpowiednie. Zieleń daje komfort, poczucie komfortu i specjalne „udomowienie” mieszkania. Jeśli sama zieleń jest dość statyczna w swoich walorach estetycznych, to w przypadku doniczek, gdzie zwykle rośnie, można robić absolutnie niesamowite eksperymenty twórcze.

Wystrój pojemnika na kwiatki własnymi rękami pozwoli ci na modyfikację wnętrza na lepsze i zostanie porwany nowymi ciekawymi czynnościami, a także otrzyma wiele przyjemnych emocji podczas wdrażania wyrafinowanych technik projektowania. Jako główny materiał do rzemiosła domowego można korzystać z różnych akcesoriów i akcesoriów:

 • Fragmenty tkanek;
 • Muszle;
 • Zboża;
 • Liny;
 • Wstążki;
 • Papier;
 • Kamienie naturalne i sztuczne do dekoracji, cyrkonie;
 • Koraliki, sztuczne perły;
 • Mozaika wykonana samodzielnie;
 • Wystrój z suchymi liśćmi, trawą, kwiatami i owocami.Doniczki w stylu rustykalnym

Wiele sztucznych elementów w przypadku odpowiedniej kombinacji może stworzyć całkowicie naturalną, naturalną instalację, promieniującą ciepłem i komfortem. Styl „Country” nadaje się do ozdabiania doniczek zwykłymi zieleniami, trawą lub kwiatami przypominającymi rośliny polne.

Aby stworzyć własny „dom” własnymi rękami, będziesz potrzebować:

 • Cienkie suche gałązki lub teksturowane łodygi suchej trawy;
 • Worek (możesz mieć dobry materiał lniany o podobnym „efekcie”);
 • Słoik lub niezbyt szeroka doniczka;
 • Sznurek.

Gałęzie są przycięte tak, że są nieco dłuższe niż wysokość pojemnika na trawę lub kwiaty. Gałązki są związane liną.

Garnek jest zawinięty w tkaninę. Końce można mocować za pomocą gorącego kleju lub po prostu szyć.

Nad konopią narzuć tkactwo z gałęzi. Cała kompozycja jest dodatkowo mocowana dekoracyjnym sznurkiem, pięknie łącząc końce w kokardę.

DIY Tarare Decor

Efekt patyny wygląda bardzo kolorowo, nadając produktom szczególny urok i arystokratyczny szyk. Praca nad stworzeniem kreatywnego projektu tego formatu jest bardzo ekscytująca.

Przede wszystkim powierzchnia garnka musi być odtłuszczona. W tym celu odpowiedni jest każdy płyn zawierający alkohol. Następnie powierzchnia robocza jest starannie obrabiana papierem ściernym (lepiej wybrać ziarnistość 70).

Garnek jest chaotycznie pokryty nierównomierną warstwą lub pojedynczymi uderzeniami szpachlówki. Na szpachlówkę nałożyć farbę. Idealny kolor do dekoracji - bagno lub cień „jesienna trawa”.

Gdy wszystko jest suche, powierzchnia jest ponownie traktowana papierem ściernym. Zwróć szczególną uwagę na obszary, w których kit jest zbyt duży. Teraz naczynia są naprawdę sztuczne i przypominają zabytkowy przedmiot znaleziony w wykopaliskach starożytnego Rzymu.

Sztuczne i naturalne muszle do dekoracji morskich robią to samodzielnie

Styl morski jest zawsze istotny. Ponadto stworzenie małego arcydzieła własnymi rękami jest niezwykle proste. Aby to zrobić, musisz znaleźć kamyki, kolorowe szkło, muszle naturalnego pochodzenia i inne materiały, które odpowiadają motywom morskim (mogą być pochodzenia sztucznego).

Potrzebny będzie również wysokiej jakości klej, który może połączyć nawet największe skorupy z powierzchnią roboczą. Substancję klejącą nakłada się na powierzchnię doniczki na trawę lub kwiaty, a także przetwarza wewnętrzną stronę muszli i inny duży wystrój. Wszystkie elementy szybko łączą się ze sobą.

Możesz stworzyć wystrój tylko z jednego rodzaju materiałów. Na przykład z muszelek tego samego koloru.

Jednak kompozycje z różnymi elementami wyglądają bogato i ekskluzywnie. Na przykład powierzchnię garnka można owinąć szmatką z motywami „morskimi”.

Nad nim układał się mniejszy wystrój: kilka dużych muszli i rozpraszanie drobnych elementów, kilka przycisków w charakterystycznych kolorach. Perły i szklane koraliki pomogą dodać odrobinę glamour i sztuczny połysk.

Orientalna instalacja zrób to sam

Garnek dokładnie myje się, odtłuszcza i powleka srebrną farbą. Gdy pomalowana powierzchnia jest całkowicie sucha, środkowy segment naczynia jest kilkakrotnie pokrywany białą farbą.

Z czterech stron rysuj hieroglify. Nie ma potrzeby rysowania prawdziwych postaci. Możesz wymyślić absolutnie wszelkie znaki imitujące orientalne napisy.

Przy pomocy skorupy jaja (powinna być wcześniej sztucznie czarna), spękania tworzą się wokół hieroglifów. Pozostała powierzchnia naczyń, nie zajmowana przez napisy, jest również ozdobiona skorupką jaja, ale tylko w naturalnym kolorze. Gdy wszystkie cechy są suche, cały produkt jest pokryty grubą warstwą lakieru.

Dekorowanie własnych doniczek z sizalu

Sisal to bardzo dobra opcja na spektakularną dekorację domowych potraw i pojemników na zioła i zioła. Powierzchnia doniczki jest bogato nasmarowana klejem. Następnie w kręgu ostrożnie położył sizalowe włókna. W zasadzie jest to cały wystrój. Wygląda stylowo i zwięźle.

Jednak projekt może być bardziej skomplikowany. Na przykład skręć nić z przerwami. I opróżnić puste miejsce sztucznymi perłami lub innymi podobnymi materiałami. Innym istotnym elementem jest plecionka tkana z sizalu, którą można przymocować do krawędzi garnka.

Pogrubione opcje

Jako główny element dekoracyjny do doniczek i doniczek możesz wziąć mech, szyszki, kory brzozy. Elementy te łączą się ze sobą lub wytwarzają monokompozyt z jednego rodzaju naturalnego surowca. W każdym razie ten wystrój będzie wyglądał luksusowo i ekskluzywnie.

Inną opcją, która nie zdarza się wielu osobom, jest stworzenie „swetra” do doniczek. Do tego dopasuj fragment, wycięty z rękawów starego, niepotrzebnego swetra. Im bardziej niezwykła tkanina i im bardziej oryginalny kolor lub ornament, tym lepiej.

Miłośnicy tekstyliów mogą użyć dowolnej tkaniny, którą lubią, jako odpowiedniej alternatywy. Jest umieszczany na garnku lub doniczkach i zabezpieczany w dowolny dogodny sposób. Zaktualizowaną powierzchnię można ozdobić drobnymi detalami - guzikami, perłami, koralikami, koralikami lub ciekawymi aplikacjami.