Tynk dekoracyjny w projektowaniu łazienki, ściany i sufitu, wybór tynków wodoodpornych, płytek i innych wykończeń - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Tynk dekoracyjny w łazience (19 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Co roku pojawia się coraz więcej nowych sposobów dekorowania pokoi. W tym artykule rozważymy inny pomysł: dekoracyjny tynk w łazience. Do niedawna projekt łazienki z wyłożonymi kafelkami ścianami był wspólny dla wszystkich. Czas mija, pojawiają się nowe, nowoczesne materiały. Jakie są zalety, dlaczego tynk dekoracyjny w łazience jest znacznie lepszy niż zwykła płytka.

Wybierając projekt łazienki, należy przede wszystkim zauważyć, że ten pokój zawsze będzie mokry. Dlatego materiał na ścianę musi być odpowiedni. Więc, co jest lepsze w użyciu tynku niż dachówka, z wyjątkiem tego, że jest odporny na wilgoć:

  • Wysoka paroprzepuszczalność powierzchni
  • W przeciwieństwie do płytek, tynk dekoracyjny nie stwarza korzystnych warunków dla rozwoju grzyba, zwłaszcza jeśli zawiera składniki przeciwgrzybicze.
  • Ze względu na pochłanianie nadmiaru wilgoci (zwłaszcza wykończenie) lustra nie zamglą, co jest bardzo wygodne
  • Możesz wybrać dowolny kolor i teksturę


dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoj-19-foto-2


dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoj-19-foto-3

Przed nałożeniem tynku należy ściśle przygotować ścianę, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że tynk zacznie się łuszczyć. Oprócz nieestetycznych, nieprzygotowana ściana grozi wielką niedogodnością.


dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoj-19-foto-6


dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoj-19-foto-7

Dlaczego tylko oczyszczać tynk

Po wyschnięciu ten rodzaj tynku tworzy pozorną warstwę na powierzchni, która mocno dotyka ścian. Zastosowanie tynku dezynfekującego ochroni ściany przed wilgocią, dzięki czemu powierzchnia dekoracyjna będzie wystarczająco odporna na wilgoć, aby można ją było używać w łazience. Pomoże to zachować przez długi czas cały późniejszy projekt wykonany z tynku teksturowanego. Zastosowanie tego rozwiązania ochroni ściany przed białymi plamami na powierzchni, które niszczą materiał budowlany. Zewnętrzna część powłoki pochłania i oddaje wilgoć, reguluje mikroklimat w łazience. Na szczęście, pomimo wszystkich niuansów, użycie tego gipsu jest dość proste. Można go zastosować do ścian samodzielnie. Jego główną zaletą jest to, że taka dekoracja pokoju, w której fundament jest tynkiem wstępnym, jest nawet bardziej trwała niż tylko dachówka.


dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoj-19-foto-8


dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoj-19-foto-9


dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoj-19-foto-10

Tynk dekoracyjny we wnętrzu

Główną zaletą kompetentnego przygotowania ścian przed nałożeniem powłoki dekoracyjnej jest to, że możliwe jest użycie dowolnego gipsu. Przy przygotowanych ścianach każdy tynk będzie służył jako odporny na wilgoć. Nie ma żadnych ograniczeń w wyborze odpowiedniego materiału, ale warto zrozumieć, że istnieje różnica między różnymi rodzajami tynków wykończeniowych.


dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoj-19-foto-12


dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoj-19-foto-13

Na szczególną uwagę zasługuje wybór mieszanki do tynku

Wielu radzi kupować gotowe mieszanki. Możesz to zrobić, jeśli masz wystarczająco dużo doświadczenia w ścianach. Jeśli jesteś początkujący, praca z gotową mieszanką może zająć Ci zbyt wiele czasu, ponieważ ta kompozycja nie może zostać rozcieńczona lub zagęszczona do konsystencji. Jeśli zamierzasz pracować niezależnie, powinieneś przestać używać heterogenicznych mieszanin, ponieważ są one uważane za najtrudniejsze do pracy. Lepiej jest powierzyć dekorację ścian w pokoju takim tynkiem profesjonalistom. Najlepszą i najbardziej niezawodną opcją jest tynk nie na bazie wody. Wodne kompozycje, chociaż nieszkodliwe, ale taka mieszanina nie jest odporna na wilgoć. Po wysuszeniu ścian, będzie musiał być dodatkowo pokryty woskowym związkiem.


dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoj-19-foto-14


dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoj-19-foto-15

Wszystkie rodzaje powłok mają swoje własne właściwości aplikacji, jeśli zdecydujesz się ozdobić sufit w łazience, oprócz ścian, powinieneś znać kilka niuansów. W końcu sufit jest zwykle jedną z najbardziej problematycznych części pokoju.


dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoj-19-foto-18


dekorativnaya-shtukaturka-v-vannoj-19-foto-19

Pin
Send
Share
Send
Send