Niebieskie meble we wnętrzu salonu, kuchni, sypialni, łazienki i pokoju dziecięcego, mebli tapicerowanych i niebieskich - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Niebieskie meble we wnętrzu (20 zdjęć): ciekawe kombinacje

Niebieski kolor we wnętrzu jest używany dość często. Ten szlachetny cień ma rzadką właściwość - jest odpowiedni w każdym pomieszczeniu w mieszkaniu. Jego różne odcienie i kombinacje z innymi kolorami zawsze wyglądają ciekawie, jasno i elegancko. W artykule przyjrzymy się, jak niebieskie meble są używane przy projektowaniu mieszkania.

Funkcje

Ten kolor ma wiele odcieni - od niebieskiego do fioletowego. Dlatego, jeśli przychodzisz do studia meblowego i zamawiasz pokój dziecięcy lub kuchnię, niebieskie zestawy, musisz omówić, jakiego rodzaju cienia chcesz. Różnica w jednym lub dwóch tonach może odgrywać decydującą rolę - miękkie meble w kolorze niebieskim lub ciemnoniebieskim wyglądają zupełnie inaczej w łazience i sypialni.

To kolor ciszy i spokoju. Odpręża, ale także sprzyja koncentracji umysłowej. Dlatego idealny do łazienki, świetnie wygląda w sypialni. A w pokoju dziecięcym zmniejszy poziom „chuligaństwa” dziecka, uspokajając go.

Psycholodzy twierdzą, że niebieski jest w stanie zaostrzyć wszystkie nasze odczucia - i wizualne, dotykowe, a nawet smakowe. Dlatego odpowiednie meble kuchenne tego odcienia będą dobrze wyglądały we wnętrzu łazienki i przedszkola. Niebieski wywołuje również zmysłowość - co nie jest powodem, by w sypialni wstawiać niebieskie meble.

Nie zaleca się wyposażenia apartamentu w niebieskie meble dla osób, które są podatne na długie refleksy, pasywne i depresyjne. Niebieskie meble we wnętrzu mieszkania mogą dodatkowo wzmocnić ich pesymizm.Niebieskie meble w różnych pokojach

Zobaczmy, jakie funkcje mają meble w kolorze niebieskim przy dekorowaniu różnych pomieszczeń domu.

Pokój dziecięcy

 • W tym pomieszczeniu ten kolor jest używany dość często - wszystkie odcienie niebieskiego mają właściwości kojące. Ponadto kolor przyczynia się do koncentracji uwagi i pomaga dzieciom szybciej i pewniej zdobywać wiedzę.
 • W tym kolorze w pokoju dziecięcym można urządzić zupełnie inne meble: łóżko, szafę, stoły z krzesłami, półki i inne przedmioty.
 • Konieczne jest, aby ten kolor we wnętrzu pokoju dziecięcego był rozcieńczony innymi lub kilkoma jaśniejszymi i bardziej pozytywnymi kolorami. Jeśli pokój dziecięcy jest wyposażony tylko w niebieskie meble, a na dodatek nadal są te same zasłony i obicia ścienne, pokój wywoła przygnębiające wrażenie.
 • Pokój dziecięcy koloru ultramaryny lub niebieskiego przyczynia się do dobrego uczenia się, ponieważ odcienie te bezpośrednio wpływają na ośrodki mózgowe odpowiedzialne za uwagę i koncentrację.
 • Jeśli dziecko jest ciche i ospałe, lepiej nie używać niebieskich mebli w jego sypialni. Dominujący błękit może sprawić, że dziecko będzie jeszcze bardziej apatyczne. Ale jeśli dorośniesz nadpobudliwą niegrzeczną dziewczynę, niebieskie meble są mu bardzo polecane.

Pokój dzienny

 • W głównym pomieszczeniu domu odpowiednie są również niebieskie meble, ale w ograniczonych ilościach. Nie zmuszaj zestawu słuchawkowego do salonu, składającego się wyłącznie z monochromatycznych odcieni. Zbyt zimna atmosfera sprawi, że przestrzeń w pokoju nie będzie wystarczająco przytulna.
 • Co najlepsze we wnętrzu salonu wygląda połączenie niebieskiego i innego odcienia. Mogą to być kolory pomarańczowe, szare, białe lub inne, bardziej niezwykłe. Takie kombinacje z reguły wyglądają bardzo stylowo, sprawiają, że pokój dzienny jest surowym, ale jednocześnie przytulnym i eleganckim pokojem. W tych kolorach mogą być wykonane jako szafka, a meble tapicerowane do salonu.
 • Aby zaprojektować ten pokój, użyj więcej niż jednego odcienia koloru, ale kilka. W ten sposób projekt stanie się bardziej interesujący.
 • Szary i beżowy są wspaniałymi „towarzyszami” w wystroju salonu. Pokój będzie wyglądał szlachetnie i elegancko. Meble tapicerowane w odpowiednich kolorach - świetne rozwiązanie w tym przypadku.Kuchnia

Niebieskie meble kuchenne to stylowe i oryginalne rozwiązanie. Ponadto pokój ten przyczyni się do chęci utraty wagi - taki projekt kuchni nie powoduje dużego apetytu.

 • W takiej kuchni byłoby miło - pokój turkusowy lub ultramaryny jest w stanie uspokoić i uspokoić. Meble kuchenne mogą być całkowicie różnymi odcieniami niebieskiego - od jasnych do ciemnych. Jednak zbyt zimne, lodowe odcienie dla kuchni nadal nie są zalecane.
 • Podobnie jak we wszystkich innych pokojach, całkowicie monochromatyczna konstrukcja kuchni nie jest zalecana. Wystarczy zakupić zestaw mebli w kolorze niebieskim i tam się zatrzymać. Stoły, okładziny ścienne, zasłony, akcesoria we wnętrzu kuchni lepiej wykorzystują inne kolory - być może kontrastujące.

Sypialnia

 • Niebieskie meble - świetne rozwiązanie do sypialni. Uspokajający efekt tego odcienia sprzyja relaksowi i szybkiemu, wygodnemu spaniu.
 • Nie używaj w sypialni zbyt ciemnych odcieni niebieskiego - są w stanie dogonić cierpienie i wywołać melancholię. Najlepsza opcja - jasne, czyste i jasne odcienie: niebieski, turkusowy, lazurowy. To zalecenie dotyczy łazienki.
 • Połączenie beżu, czekolady lub bieli jest doskonałym rozwiązaniem do dekoracji sypialni. Pokój będzie wyglądał stylowo i komfortowo, pełen świeżości i spokoju.
 • Ukończ projekt sypialni za pomocą dużych luster - poszerzą one pomieszczenie i sprawią, że będzie lżejszy, nadając mu przezroczystość i lekkość. W łazience taka recepcja również wyglądałaby świetnie.

Z innymi kolorami

Z białym

To klasyk tego gatunku. Przypomina styl morski. Szczególnie dobrze w morzu dziarski styl wygląda na chłopca z pokoju dziecięcego.

Ta kombinacja jest bardzo świeża i lekka. Przychodzi na myśl przestronność, chłód, morze i niebo z chmurami. Łazienka i sypialnia będą wyglądać bardzo dobrze i harmonijnie.

Połączenie jest raczej zimne - dlatego, aby nie zamieniać pokoju w jaskinię lodową, należy rozcieńczyć wnętrze łazienki lub kuchni jasnymi kolorami - czerwonym, żółtym i pomarańczowym.

Z czarnym

We wnętrzu mieszkania ta kombinacja wygląda źle. Nie zalecane. Tworzy bardzo ciemny, obniżony nastrój. Nie nadaje się do łazienki, a nawet specjalnie dla przedszkola.

Z żółtym

Świetne połączenie. Ale najważniejsze jest to, aby nie zapomnieć, że tylko odcienie tego samego zakresu będą wyglądać dobrze i harmonijnie ze sobą: zimny niebieski z zimną żółtą, a także ciepłe kolory. Połączenie wygląda dobrze w sypialni i przedszkolu.

Słoma i chabrowe kolory nadają się do rustykalnego wyglądu. Dają one przytulność i ciepło w kuchni lub łazience, ale trochę wybaczają wnętrze.

Z pomarańczowym

Najbardziej zwycięska kombinacja. Idealne połączenie w każdym wnętrzu. Pokój dziecięcy i salon szczególnie korzystają z tego połączenia.

Nie należy dekorować zbyt jasnych odcieni tych kolorów. Neonowa pomarańcza i krzykliwy turkus tworzą kombinację, która jest zbyt męcząca dla oczu. Wybierz stonowane kolory, szczególnie w sypialni.

Z czerwonym

To niepokojąca kombinacja układu nerwowego. W tej sypialni trudno zasnąć szybko. Zaleca się używanie tylko wtedy, gdy dominuje jeden z kolorów, a drugi w znacznie mniejszej ilości. Na przykład niebieskie meble z pomarańczowymi podłokietnikami.Z zielonym

Nie bardzo udana kombinacja, ponieważ te dwa odcienie łączą się ze sobą - z daleka nie można ich w ogóle odróżnić. Aby harmonijnie dobrać meble do kuchni lub łazienki w tych kolorach, odcienie powinny być jasne, a między nimi konieczne jest wyznaczenie wyraźnej granicy. Pamiętaj, aby używać jasnych akcesoriów w ciepłych kolorach.

Z szarym

Wspaniałe połączenie - surowe i eleganckie. Świetna opcja do dekoracji salonu. Połączenie szarości i błękitu nadaje pomieszczeniu styl i szlachetność. Dobrze wygląda w sypialni.

Zalecenia

Przydatne wskazówki dotyczące właściwego wyboru niebieskich mebli w mieszkaniu.

Ponieważ ten kolor ma zimne widmo, lepiej jest wyposażyć taki pokój w obfite naturalne światło. W ciemnym, ponurym wnętrzu kuchni lub salonu fioletowe lub niebieskie meble tylko pogorszą sytuację.

Jest to niezwykle ważne, gdy tworzysz pokój z niebieskimi meblami, aby prawidłowo wybrać oświetlenie. Zaleca się stosowanie we wnętrzu kilku lamp umieszczonych na różnych poziomach. Może to być żyrandol sufitowy, kinkiety ścienne i reflektory na obwodzie pomieszczenia. Takie oświetlenie sprawi, że pokój będzie przytulny, a niebieskie meble - zarówno miękkie, jak i szafkowe - nie spowodują ponurych skojarzeń.

Ściany powinny być pomalowane ciepłym neutralnym tonem. Odpowiednie odcienie szarości, beżu i piasku. Dzięki temu miękkie i niebieskie meble szafy będą harmonijnie wyglądać na ścianach.

Jeśli nie chcesz, aby pokój przypominał biuro lub recepcję, rozcieńczyć wnętrze kuchni lub pokoju dziecięcego aktywnymi, wesołymi kolorami.