Malowanie ścian w łazience, opcje projektowania wnętrz ze ścianami o różnych kolorach, jak wybrać kolor sufitu, plusy i minusy malowanych ścian w łazience - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Malowanie ścian w łazience (50 zdjęć): funkcje i piękne kolory

Malowanie ścian w łazience - najbardziej ekonomiczny i raczej atrakcyjny sposób na uporządkowanie łazienki. Wiele osób uważa, że ​​taki projekt nie jest wystarczająco „bogaty”, sugerując, że właściciel nie ma wystarczających pieniędzy, aby dokonać „normalnej” naprawy ścian i sufitu za pomocą płytek lub płytek. Jednak wcale tak nie jest. Malowane ściany łazienki mogą wyglądać stylowo, chronić powierzchnię przed rozpryskami wody, a czasami reprezentują prawdziwe dzieła sztuki - jak w przypadku malowania. W artykule rozważymy cechy malowania ścian w łazience.


Funkcje i zalety

Zastanów się, jakie są charakterystyczne cechy i zalety tak ciekawego projektu, jak malowanie ścian w łazience.

Malowanie stopniowo wypiera płytki. Tendencja ta nadeszła, jak wszyscy, z krajów zachodnich, gdzie taka technika jest bardzo powszechna. To dla łazienki stało się możliwe dzięki wyglądowi farb na bazie wody, które nie boją się wilgoci.


Pomimo sceptycyzmu naszych rodaków do malowania ścian, ten projekt może wyglądać dość stylowo i modnie. Nie ma potrzeby malowania ścian i powierzchni sufitu łazienki okropną niebieską lub zieloną farbą o ciemnym odcieniu przypominającym ściany szpitali. Teraz wybór farby jest tak szeroki, że można wybrać i brzoskwiniowy, żółty i pomarańczowy oraz wszelkie inne atrakcyjne odcienie.

Farba jest niedroga i łatwa w użyciu. Tworzy gładką, jednolitą powierzchnię, którą łatwo utrzymać w porządku, wycierając od czasu do czasu wilgotną szmatką i usuwając brudne plamy.

Pomalowane ściany i powierzchnia sufitu pozwalają nam stworzyć projekt łazienki prawdziwie kreatywny i oryginalny. Płytka, nawet najwspanialsza i najdroższa, jest już trochę zmęczona, ale ciekawa kolorystyka jest nowszym trendem i jest tu wiele możliwości. Przecież nie tylko można pomalować wszystkie ściany i sufit w jednolitym kolorze, ale użyć farby o różnych kolorach, rysować zdjęcia na ścianach, wzory, ozdoby, a nawet całe zdjęcia.
Jeśli nie ma chęci lub możliwości, aby wydać zbyt wiele na naprawę łazienki, malowanie ścian i sufitu jest najbardziej odpowiednim sposobem na szybkie uporządkowanie pomieszczenia.

Farba wygląda bardzo oryginalnie, zwłaszcza w przeciwieństwie do zwykłej i zwykłej płytki.


Wady

Po rozważeniu wszystkich zalet malowania ścian w łazience, należy teraz zwrócić uwagę na wady tego projektu.

Mimo że łazienka i farba są najbardziej odporne na wilgoć, jednak w celu zapewnienia niezawodności tej powłoki jest jeszcze daleko. Pod względem odporności na wilgoć malowanie ścian w łazience jest nadal dużo gorsze od zwykłych płytek. Dlatego zaleca się malowanie ścian w łazience tylko wtedy, gdy pomieszczenie jest dobrze wysuszone i wentylowane. W przeciwnym razie nie można uniknąć problemów z grzybami, pleśnią, wilgocią ścian i utratą ich wyglądu.
Malowane ściany są dość wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. Konieczne będzie bardzo ostrożne przeprowadzenie pielęgnacji - nie drapanie i nie naciskaj mocno, w przeciwnym razie delikatna powłoka może się odkleić.

Nieprawidłowo dobrana farba może nadać pomieszczeniu łazienkę w rustykalnym stylu. Dlatego bardzo ważne jest wyrównanie ścian przed malowaniem do idealnego stanu - nierówna pomalowana powierzchnia powoduje smutne skojarzenia i nie robi właściwego wrażenia.


Jaką farbę wybrać

Zrozumiemy, jaki rodzaj farby należy zatrzymać przy naprawie łazienki.

Błyszczący

Ten rodzaj powłoki jest bardziej stabilny niż wersja matowa. Jednak błyszczące rodzaje farb również podkreślają istniejące wady ścian - widoczne będą wszelkie pęknięcia, dziury lub nierówności. Dlatego zaleca się malowanie takimi farbami tylko idealnie gładkimi powierzchniami.Matowe wykończenie

Ta farba wygląda świetnie, zapewniając stylowy i nowoczesny design. Jest mniej stabilny niż błyszczący, jednak kompensuje jego dekoracyjny i piękny wygląd.
Teksturowane

Jeśli chcesz uzyskać interesującą, nietypową powierzchnię ściany, użyj farby teksturowanej lub teksturowanej. Jego szorstka powierzchnia sprawia wrażenie nierównych, szorstkich ścian. Ten projekt wygląda dekoracyjnie i oryginalnie. Za pomocą szpachlówki teksturowanej można uzyskać piękny wygląd ścian, a ponadto taka fakturowana powierzchnia pomoże ukryć istniejące wady ścian - coś, co nie jest w stanie zapewnić zwykłego plamienia.
Style malowania wnętrz i łazienek

Zastanów się, jak różne rodzaje kolorystyki pasują do najpopularniejszych stylów wnętrz.

  • Klasyczny. Malowanie powierzchni w tym przypadku jest świetne. Klasyczny styl z zadowoleniem przyjmuje taki projekt i wygląda dobrze w tym przypadku.
  • Zaawansowana technologia Malowane ściany i powierzchnia sufitu doskonale pasują do tego popularnego i modnego stylu. W tym przypadku zalecane jest wybranie farby zimnych, surowych odcieni - wszystkie odcienie szarości i błękitu są idealne. Na takiej powierzchni nieważkie półki wykonane z hartowanego szkła będą wyglądać szczególnie dobrze.
  • Prowansja. Ten oryginalny styl francuskiej wioski wygląda harmonijnie, jeśli malujesz wannę w odpowiednich kolorach. Świetne są delikatne pastelowe różowe, niebieskie, liliowe, żółtawe i beżowe. Farba na suficie i ścianach w tym przypadku lepiej jest użyć mat. Działają również rysowane ornamenty, najlepsze wzornictwo z motywami kwiatowymi.
  • Retro Malowane jasnymi lub nietypowymi powierzchniami malarskimi idealnie pasują do wnętrza mieszkania, urządzone w duchu pop-artu lub art deco. W tym przypadku dobrze wyglądają rysunki w formie komiksów lub wesołych, wesołych zdjęć.

Możesz użyć wzorów geometrycznych i ornamentów jako rysunków: zygzaków, pasków, rombów, trójkątów - ten projekt wygląda oryginalnie i pięknie, nadaje łazience indywidualności.
Wskazówki

Kilka przydatnych zaleceń, aby stworzyć bardziej kompetentny i ciekawy projekt w łazience za pomocą malowania.

Wygląda bardzo oryginalnie, nie jest solidnie pomalowaną powierzchnią, a podczas przemiennych płytek i farb. W tym przypadku istnieje więcej możliwości ciekawego i nietypowego projektu. Łazienka będzie wyglądać stylowo i pięknie.

Pomaluj łazienkę tylko wtedy, gdy masz całkowitą pewność co do doskonałej wentylacji pomieszczenia. Tylko w tym przypadku projekt będzie trwał przez długi czas bez utraty wyglądu. Od czasu do czasu otwieraj drzwi pokoju, aby suche powietrze wchodziło do łazienki z zewnątrz. W ten sposób farba na powierzchni ścian i sufitu będzie trwać dłużej. Szczególnie zaleca się otwarcie drzwi na jakiś czas natychmiast po kąpieli lub prysznicu.Przed malowaniem ścian należy je dokładnie wyrównać i zagruntować. Tylko w tym przypadku uzyskasz gładką, piękną powierzchnię. Farba nie jest w stanie zamaskować żadnych wad - każda szczelina i fossa będą wyraźnie widoczne na powierzchni ścian i sufitu.Przed malowaniem zwróć uwagę na kąty łazienki. Konieczne jest, aby były idealnie gładkie, wolne od wad i wad. Każda wada będzie widoczna pod cienką, ukrywającą się nicią. Jeśli to konieczne, wyrównaj rogi i uczyń je idealnymi.

Kupując farbę zwracaj uwagę, czy nadaje się ona do malowania łazienek i kuchni. Jeśli ta informacja nie znajduje się w banku, najprawdopodobniej ta farba nie będzie działać. Odpowiednie farby zawierają inhibitor formy, który pozwala powłoce wytrzymać tłumienie ścian i sufitu.

Wskazane jest wybranie zmywalnej farby - należy to również zaznaczyć na puszce. Przy wyborze opcji zmywalnej do pokoju będzie bardzo łatwo dbać.

Oczywiście nie należy malować całej łazienki farbą. W tych miejscach, gdzie dostaje się dużo sprayu - do zlewu, tuż obok kabiny prysznicowej - lepiej jest użyć płyt z płytek, plastiku lub szkła.