Pomarańczowe meble w aranżacji wnętrz salonu, kuchni, dzieci, łazienki i innych pomieszczeń, piękne kombinacje kolorów - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Pomarańczowe meble we wnętrzu (20 zdjęć): słoneczne akcenty

Pin
Send
Share
Send
Send


Pomarańczowe meble we wnętrzu to pozytywny i stylowy wybór. Zapewni dobry nastrój domu, utrzyma spokój w rodzinie, zwiększy radość i aktywność. Ten kolor nadaje się do dekoracji każdego pomieszczenia w domu - jest częściej używany jako szczegół, dodatek. Całkowicie całe pomieszczenie w odcieniach pomarańczowych nie jest widoczne. W artykule przyjrzymy się, jak używać pomarańczowych mebli podczas tworzenia mieszkania.

Rozważ cechy zastosowania pomarańczowych mebli we wnętrzu.

Pomarańczowe wnętrze daje dobry nastrój, zwiększa optymizm, popycha do aktywnych działań, ma korzystny wpływ na psychikę i eliminuje depresję i błękit. Dlatego ten kolor jest idealny dla osób podatnych na pesymizm, apatię.

Efekt koloru pomarańczowego ma dobrze udowodnione naukowe wyjaśnienie: w badaniach laboratoryjnych udowodniono, że odcienie pomarańczowe zwiększają bicie serca, aktywują krążenie krwi i stymulują metabolizm. Rozważ ten niuans przy wyborze mebli i okładzin ściennych do domu.

Zastanów się, jak najlepiej połączyć pomarańczę z innymi odcieniami.

Z niebieskim

Jedna z najlepszych możliwych kombinacji. Dobrze się dogadują i uzupełniają. Ponadto ta kombinacja wygląda nietypowo, stylowo i trafnie. Nadaje się do dekoracji i łazienki oraz kuchni i salonu.

Projektanci radzą używać koloru w takich pomieszczeniach jak kuchnia, przedszkole i jadalnia - tutaj jest to najbardziej odpowiednie. Ale w sypialni i tych pokojach, w których jest wiele okien i gorących, pomarańczowy design nie jest zbyt odpowiedni. Zastanów się, jak używać pomarańczowego koloru mebli w różnych częściach domu.

Dzieci

 • Ten kolor jest doskonałym rozwiązaniem dla pokoju dziecka. Pomarańczowy design zapewni dzieciom wesoły nastrój i doskonały ładunek radości. Takie dziecko stanie się prawdziwym przytulnym zakątkiem.
 • Świetnie wygląda w połączeniu z turkusowymi ścianami. Takie dziecko będzie się wzmacniać i uspokajać - bardzo harmonijne połączenie, które jest niezbędne dla dziecka.
 • Projekt przedszkola z meblami w kolorze pomarańczowym jest szczególnie ważny, jeśli dziecko nie poszło jeszcze do szkoły. Około 3-7 lat to najlepszy czas na życie w pomarańczowym wnętrzu. Po 6 latach dziecko powinno robić więcej, a nie bawić się, więc kolory mebli i ścian trzeba będzie zmienić na bardziej surowe i kojące.
 • Nie używaj zbyt jaskrawego jasnego koloru. Cicha, stłumiona konstrukcja jest bardziej odpowiednia - w ten sposób układ nerwowy dziecka będzie w porządku, a wzrok nie będzie przepracowany.
 • Dzieci w kolorze pomarańczowym są również dobre, ponieważ ten cień jest w stanie popchnąć do badań i działalności naukowej. Dostarczony zostanie ciekawski umysł Twojemu dziecku.


oranzhevaya-mebel-v-interere-20-foto-solnechnie-akcenti-8


oranzhevaya-mebel-v-interere-20-foto-solnechnie-akcenti-9

Pokój dzienny

 • Kolor jest idealny do dekoracji salonu. Sprawia, że ​​wnętrze jest przytulne, wygodne. W salonie z pomarańczowymi meblami będzie ciepło i wygodnie zarówno dla właścicieli, jak i gości.
 • Kombinacja pomarańczowych mebli i czekoladowo-brązowych akcesoriów lub ścian wygląda wyjątkowo korzystnie we wnętrzu salonu. Jeśli chcesz, aby pokój był stylowy i modny, użyj tej kombinacji.


oranzhevaya-mebel-v-interere-20-foto-solnechnie-akcenti.jpeg">


oranzhevaya-mebel-v-interere-20-foto-solnechnie-akcenti-10

Gabinet

 • Narożnik roboczy, ozdobiony meblami w kolorze pomarańczowym, sprawi, że właściciel będzie pragnął nowej wiedzy, podróży i badań. Najprawdopodobniej w takim biurze będziesz chciał dowiedzieć się czegoś nowego i interesującego.
 • Należy zauważyć, że jeśli chcesz otrzymywać klientów i poważnych partnerów biznesowych w swoim biurze, zamierzasz negocjować umowy na duże sumy pieniędzy, wtedy pomarańczowy kolor mebli lub ścian nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zbyt pozytywna i wesoła, nie przyczyni się do powagi i nie spowoduje poczucia szacunku, co jest konieczne w tym przypadku.


oranzhevaya-mebel-v-interere-20-foto-solnechnie-akcenti-2.jpeg">


oranzhevaya-mebel-v-interere-20-foto-solnechnie-akcenti-11

Łazienka

 • Pomarańczowy kolor ścian i mebli jest bardziej odpowiedni dla przestronnej łazienki, ponieważ wizualnie przekształci mały pokój w jeszcze mniejszy.
 • W łazience najlepiej jest łączyć pomarańczowe i białe kolory - ten projekt powoduje uczucie świeżości i lekkości. Połączenie beżowych i pomarańczowych płytek ściennych sprawi, że wnętrze łazienki będzie ciepłe i przytulne.


oranzhevaya-mebel-v-interere-20-foto-solnechnie-akcenti-14


oranzhevaya-mebel-v-interere-20-foto-solnechnie-akcenti-15

Style wnętrz

Styl retro z lat 60-tych. Koledzy z pokolenia i hipisi. Stylowy wygląd, gdy tworzysz nowoczesną kuchnię lub salon.

Meble tego wesołego i radosnego cienia będą dobrze uzupełnione o chłodnie wychodzące na północną stronę domu, gdzie jest mało światła i słońca. Meble w kolorze pomarańczowym przyniosą ciepło i komfort ciemnym pokojom, sprawią, że będą lżejsze i wygodniejsze.

Pin
Send
Share
Send
Send