Pomarańczowe meble w aranżacji wnętrz salonu, kuchni, dzieci, łazienki i innych pomieszczeń, piękne kombinacje kolorów - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Pomarańczowe meble we wnętrzu (20 zdjęć): słoneczne akcenty

Pomarańczowe meble we wnętrzu to pozytywny i stylowy wybór. Zapewni dobry nastrój domu, utrzyma spokój w rodzinie, zwiększy radość i aktywność. Ten kolor nadaje się do dekoracji każdego pomieszczenia w domu - jest częściej używany jako szczegół, dodatek. Całkowicie całe pomieszczenie w odcieniach pomarańczowych nie jest widoczne. W artykule przyjrzymy się, jak używać pomarańczowych mebli podczas tworzenia mieszkania.

Funkcje

Rozważ cechy zastosowania pomarańczowych mebli we wnętrzu.

Pomarańczowe wnętrze daje dobry nastrój, zwiększa optymizm, popycha do aktywnych działań, ma korzystny wpływ na psychikę i eliminuje depresję i błękit. Dlatego ten kolor jest idealny dla osób podatnych na pesymizm, apatię.

Efekt koloru pomarańczowego ma dobrze udowodnione naukowe wyjaśnienie: w badaniach laboratoryjnych udowodniono, że odcienie pomarańczowe zwiększają bicie serca, aktywują krążenie krwi i stymulują metabolizm. Rozważ ten niuans przy wyborze mebli i okładzin ściennych do domu.

Pomarańczowy design sprawia, że ​​wnętrze jest przytulne, wygodne i naprawdę przytulne. W takim domu, który chcesz powrócić, zapanuje pokój i harmonia.

Ten kolor pobudza apetyt. Dlatego tak często pomarańczowe meble i dekoracje są używane we wnętrzach kawiarni i restauracji. A w domu to świetne rozwiązanie do dekoracji kuchni. Jeśli w domu są dzieci, które nie jedzą dobrze, wtedy pomarańczowa kuchnia da im dobry apetyt.

Kolor jest interesujący, ponieważ nie ma zimnego wyrazu, jak wszystkie inne odcienie. Zawsze jest ciepły odcień. Dlatego powoduje takie poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Z jego pomocą pokój dziecięcy staje się harmonijny, a kuchnia i łazienka są stylowe.

Wpływ na psychikę tego odcienia jest podobny do tego, co ma czerwony. Jednak bez agresywności i niepokoju. Pomarańczowy kolor mebli lub ścian nie jest irytujący - to jego niewątpliwa zaleta. Pomarańczowy przedszkole wygląda organicznie, podobnie jak łazienka lub kuchnia.

Najczęściej pomarańczowe we wnętrzu kuchni, łazienki, salonu i każdego innego pomieszczenia używane są do akcentów, a nie jako główny kolor. Jeśli używasz mebli o dużych rozmiarach lub w dużych ilościach, upewnij się, że odcień koloru nie jest zbyt krzykliwy, aktywny i jasny. W tym przypadku pożądana jest stonowana, miękka konstrukcja.

Połączenie z innymi kolorami

Zastanów się, jak najlepiej połączyć pomarańczę z innymi odcieniami.

Z niebieskim

Jedna z najlepszych możliwych kombinacji. Dobrze się dogadują i uzupełniają. Ponadto ta kombinacja wygląda nietypowo, stylowo i trafnie. Nadaje się do dekoracji i łazienki oraz kuchni i salonu.

Z beżem

Ciekawe i oryginalne połączenie we wnętrzu. Sprawia, że ​​wystrój pokoju jest wygodny i przytulny, dostosowując się do spokojnego stylu. Kolor pomarańczowy można wykorzystać jako jasny odcień i wyciszony - w zależności od wrażenia, które chcesz uzyskać z pokoju. Nadaje się do dekoracji salonu i łazienki.

Z białym

To bardzo świeże połączenie, przypominające lato, pomarańcze, południe. Taka konstrukcja nadaje się do dekoracji ścian i mebli do pokoju dziecięcego, sypialni. Warto zauważyć, że biel zwiększa jasność koloru pomarańczowego, dlatego pożądane jest używanie nie najbardziej krzykliwych odcieni koloru pomarańczowego.

Pomarańczowe meble w różnych pokojach

Projektanci radzą używać koloru w takich pomieszczeniach jak kuchnia, przedszkole i jadalnia - tutaj jest to najbardziej odpowiednie. Ale w sypialni i tych pokojach, w których jest wiele okien i gorących, pomarańczowy design nie jest zbyt odpowiedni. Zastanów się, jak używać pomarańczowego koloru mebli w różnych częściach domu.

Dzieci

 • Ten kolor jest doskonałym rozwiązaniem dla pokoju dziecka. Pomarańczowy design zapewni dzieciom wesoły nastrój i doskonały ładunek radości. Takie dziecko stanie się prawdziwym przytulnym zakątkiem.
 • Świetnie wygląda w połączeniu z turkusowymi ścianami. Takie dziecko będzie się wzmacniać i uspokajać - bardzo harmonijne połączenie, które jest niezbędne dla dziecka.
 • Projekt przedszkola z meblami w kolorze pomarańczowym jest szczególnie ważny, jeśli dziecko nie poszło jeszcze do szkoły. Około 3-7 lat to najlepszy czas na życie w pomarańczowym wnętrzu. Po 6 latach dziecko powinno robić więcej, a nie bawić się, więc kolory mebli i ścian trzeba będzie zmienić na bardziej surowe i kojące.
 • Nie używaj zbyt jaskrawego jasnego koloru. Cicha, stłumiona konstrukcja jest bardziej odpowiednia - w ten sposób układ nerwowy dziecka będzie w porządku, a wzrok nie będzie przepracowany.
 • Dzieci w kolorze pomarańczowym są również dobre, ponieważ ten cień jest w stanie popchnąć do badań i działalności naukowej. Dostarczony zostanie ciekawski umysł Twojemu dziecku.Pokój dzienny

 • Kolor jest idealny do dekoracji salonu. Sprawia, że ​​wnętrze jest przytulne, wygodne. W salonie z pomarańczowymi meblami będzie ciepło i wygodnie zarówno dla właścicieli, jak i gości.
 • Kombinacja pomarańczowych mebli i czekoladowo-brązowych akcesoriów lub ścian wygląda wyjątkowo korzystnie we wnętrzu salonu. Jeśli chcesz, aby pokój był stylowy i modny, użyj tej kombinacji.Gabinet

 • Narożnik roboczy, ozdobiony meblami w kolorze pomarańczowym, sprawi, że właściciel będzie pragnął nowej wiedzy, podróży i badań. Najprawdopodobniej w takim biurze będziesz chciał dowiedzieć się czegoś nowego i interesującego.
 • Należy zauważyć, że jeśli chcesz otrzymywać klientów i poważnych partnerów biznesowych w swoim biurze, zamierzasz negocjować umowy na duże sumy pieniędzy, wtedy pomarańczowy kolor mebli lub ścian nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zbyt pozytywna i wesoła, nie przyczyni się do powagi i nie spowoduje poczucia szacunku, co jest konieczne w tym przypadku.Łazienka

 • Pomarańczowy kolor ścian i mebli jest bardziej odpowiedni dla przestronnej łazienki, ponieważ wizualnie przekształci mały pokój w jeszcze mniejszy.
 • W łazience najlepiej jest łączyć pomarańczowe i białe kolory - ten projekt powoduje uczucie świeżości i lekkości. Połączenie beżowych i pomarańczowych płytek ściennych sprawi, że wnętrze łazienki będzie ciepłe i przytulne.

Sypialnia

 • Nie używaj jasnego cienia w tym pokoju. Pomarańczowy kolor mebli i ścian przyczynia się do podniecenia nerwowego, co jest niepożądane w sypialni.
 • Ten kolor stłumionej wersji w sypialni jest dobry, ponieważ powoduje zmysłowe przyciąganie, więc ten projekt sypialni utrzyma zdrowy mikroklimat rodzinny.
 • Najlepiej nie zaśmiecać sypialni pomarańczowymi meblami i używać tylko niektórych szczegółów zdobionych w tym kolorze. Na przykład stół, pufa, ławka, akcesoria i dywanik nocny. Dzieci muszą być obłożone tymi samymi kryteriami.

Kuchnia

Pomarańczowy zestaw do kuchni - to chyba klasyk tego gatunku. Takie wnętrze powoduje mimowolne ślinienie, przypomina różne apetyczne rzeczy, dlatego nie jest odpowiednie dla właścicieli nadwagi. Ale jeśli masz szczupłą sylwetkę, podobna byłaby pomarańczowa konstrukcja kuchenna.Style wnętrz

Styl retro z lat 60-tych. Koledzy z pokolenia i hipisi. Stylowy wygląd, gdy tworzysz nowoczesną kuchnię lub salon.

Muzyka country. W tym przypadku używa się bardzo miękkiego koloru dyni. Dzieci w tych odcieniach wyglądają bardzo ładnie.

Minimalizm. W tym przypadku można użyć bardzo jasnego odcienia, ale tylko jako dodatek do głównego spokojnego wnętrza. Beżowy lub szary salon doskonale rozcieńczony pomarańczowy fotel lub sofa. A w pokoju o neutralnym kolorze kuchni zestaw z terakoty będzie wyglądał dobrze.

Etniczne. Folk eklektyczny i pomarańczowy - dla siebie nawzajem. Afrykańskie, meksykańskie, orientalne style dekoracyjne są dobrze i organicznie współistnieją z pomarańczą. W tym przypadku stosowane są bardzo ciepłe kolory, grube i bogate. Często w tym przypadku stosuje się odcień terakoty - mieszankę pomarańczu i brązu. Ten wzór wygląda ekologicznie w łazience i nadaje się do kuchni.

Art Deco, style awangardowe i pop-artowe witają również meble w kolorze pomarańczowym, ale style historyczne: barok, klasycyzm, rokoko, imperium - nie „kochają” go i praktycznie go nie używają.

Zalecenia

Meble tego wesołego i radosnego cienia będą dobrze uzupełnione o chłodnie wychodzące na północną stronę domu, gdzie jest mało światła i słońca. Meble w kolorze pomarańczowym przyniosą ciepło i komfort ciemnym pokojom, sprawią, że będą lżejsze i wygodniejsze.

Pomarańczowe meble najlepiej wyglądają w dość przestronnych pokojach. Mała łazienka lub pokój kuchenny może uczynić ten kolor jeszcze mniejszym.

Ozdoby roślinne i owocowe są dobrze połączone z pomarańczowym. Szczególnie dobrze to połączenie nadaje się do dekoracji kuchni i łazienki.