Projektowanie podłóg kuchennych, które materiały wybrać, marmur, płytki porcelanowe, linoleum, laminat i wykończenie płytek, piękne wzornictwo i powłoki - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Projekt podłogi kuchennej (21 zdjęć): wybór materiału i wzoru

Pin
Send
Share
Send
Send


Duża różnorodność materiałów czasami komplikuje wybór podłogi w kuchni. Jednak pewna wiedza na temat każdego rodzaju dekoracji pomaga stworzyć idealne wnętrze. Wystrój podłogi kuchennej nie kończy się na płytkach lub linoleum, teraz istnieje wiele nowoczesnych i wszechstronnych powłok.

Plotki, że materiał nie nadaje się do wykończenia podłogi w kuchni pozostają plotki. Faktem jest, że jakość tego materiału zależy bezpośrednio od ceny, a im drożej się stanie, tym bezpieczniej będzie dekorować pokój. Często kupujący są trzymani za niską cenę linoleum, ale po krótkim czasie widzą uszkodzenia na podłodze. Nowoczesne materiały i wiele ich rodzajów jest powlekanych specjalnymi mieszankami ochronnymi, co zapewnia powłoce dodatkową wytrzymałość.

Często przy zakupie podłogi w kuchni istnieje wybór między pięknem a praktycznością. W dążeniu do pozyskania naturalnego materiału konsument traci w kwestii trwałości powłoki.

Cena luksusu nie zawsze spełnia oczekiwania, ale nie dotyczy to takich materiałów jak marmur. Taki zasięg można słusznie uznać za wyjątkowy, ponieważ nie można go pomylić z żadnym innym. Powłoka kamienna ma swoją własną fakturę, oryginalny wystrój i prawie błyszczącą gładką powierzchnię. W powłoce marmurowej istnieje wiele zalet, które czynią ją lepszą niż linoleum lub laminat, ale jest mało prawdopodobne, że pojawią się takie wady, które będą tylko jej charakterystyczne. Podobnie jak każdy inny nowoczesny materiał, marmur podlega wszelkim zadrapaniom i odpryskom. Instalacja jest bardzo trudna, wystrój z czarnego lub brązowego marmuru nie nadaje się do małej kuchni. W przeciwnym razie taka podłoga może być uważana za najbardziej niezawodną powłokę.

Podłoga, którą można nazwać niedrogą, w przeciwieństwie do marmuru, jest laminatem. Materiał jest łatwy do umieszczenia zarówno w małej, jak i przestronnej kuchni, jest bardzo praktyczny i jest sprzedawany po przystępnej cenie. Jego wszechstronność polega na tym, że możesz wybrać niemal dowolne opcje wystroju - może imitować drewno, płytki, marmur, a także mieć wzór. W porównaniu z drewnem laminat jest lepszy i bardziej praktyczny, ponieważ jest łatwy do czyszczenia i pozwala na instalację systemu grzewczego. Powszechnie uważa się, że laminat nie jest odporny na wilgoć, ale jeśli podniesie się materiał o specjalnej powłoce, nie tylko będzie on bardzo podobny do drzewa alternatywnego, ale znacznie go przewyższy. Ten rodzaj wykończenia nadaje się zarówno do wnętrza małej, jak i przestronnej kuchni, bez względu na to, jaki kolor wybierzesz: jasny i szary lub strefowy z czarnym.


dizajn-pola-na-kuhne-21-foto-vibor-materiala-i-dizajna-10


dizajn-pola-na-kuhne-21-foto-vibor-materiala-i-dizajna-11

Ceramiczna podłoga kuchenna

Porównując płytki ceramiczne z trwałym marmurem i ciepłym laminatem, płytka wychodzi na wierzch. Jest to odpowiedni materiał przeznaczony do kuchni zarówno małej, jak i przestronnej. Podobnie jak laminat, płytki mogą imitować dowolne tekstury i materiały. Powłoki matowe są zawsze chronione dodatkową warstwą, a instalacja jest nie tylko szybka, ale także tania. Jest tylko jeden warunek, aby dom był ciepły, lepiej wyposażyć podłogę w system ogrzewania. Jeśli chodzi o płytki, eksperci zalecają stosowanie tego materiału do dekoracji ścian i fartucha kuchennego. Płytka jest mniej trwała, dlatego przy zakupie należy zainteresować się metodą produkcji i materiałem okładzinowym.

  1. Czarna podłoga w kuchni nie jest już nowością, ale coraz więcej osób decyduje się na czarny, używając przestrzennego podziału na strefy. Czarna podłoga może być w harmonii z białą kuchnią, zwłaszcza z błyszczącą fasadą. Ale tak jak białe, czarne podłogi będą wymagały stałej opieki, tak aby gres porcelanowy lub klasyczne płytki stale odbijały połysk lustra. Ponadto ten wystrój nie nadaje się do dekoracji małej kuchni.
  2. Biała podłoga kuchenna to sposób na stworzenie nowoczesnego wnętrza bez żadnych problemów z projektem. Oczywiście, w przeciwieństwie do czarnej podłogi, trudniej jest utrzymać biel w stałej czystości, ale trudno wyobrazić sobie wnętrze kuchni high-tech lub minimalizm bez takiej podłogi, zwłaszcza w przypadku zagospodarowania przestrzennego małej kuchni. Jasna lub szara podłoga - idealne wykończenie małej kuchni.
  3. Brązowa podłoga w kuchni - dość powszechna opcja, która nie powoduje kłopotów z czyszczeniem. Dobrze pasuje do ciemnych i jasnych kolorów: biały, czarny, szary. W przypadku brązowej podłogi możliwe jest również wykonanie podziału na strefy, więc podłoga nie będzie kolidować z żadnym z kolorów.


dizajn-pola-na-kuhne-21-foto-vibor-materiala-i-dizajna-14


dizajn-pola-na-kuhne-21-foto-vibor-materiala-i-dizajna-15


dizajn-pola-na-kuhne-21-foto-vibor-materiala-i-dizajna-16


dizajn-pola-na-kuhne-21-foto-vibor-materiala-i-dizajna-17

Połączona podłoga kuchenna

Opinia, że ​​we wnętrzu lepiej jest zaangażować się w profesjonalne kombinacje, jest przestarzała. Teraz każdy może stworzyć kompozycję z kilku materiałów jednocześnie i bez względu na to, który z nich jest lepszy: biała dachówka lub ciemne linoleum, czarna dachówka lub szary marmur. Możesz dokonać wyboru na korzyść białego linoleum, które wygląda harmonijnie z jasnymi, szarymi płytkami na ścianach i białymi meblami. Taki wystrój jest odpowiedni dla małej kuchni, gdzie wybór podziału na strefy komplikuje brak metrów kwadratowych. W przestronnej kuchni można zagospodarować strefę, lekką pościel, szare lub białe linoleum w części jadalnej kuchni oraz brązowe, czarne lub jasne kafelki w obszarze roboczym.


dizajn-pola-na-kuhne-21-foto-vibor-materiala-i-dizajna-19


dizajn-pola-na-kuhne-21-foto-vibor-materiala-i-dizajna-20


dizajn-pola-na-kuhne-21-foto-vibor-materiala-i-dizajna-21

Pin
Send
Share
Send
Send