Loft Tile Grey Gips Beige Clinker Wall for Fartuch kuchenny, Biała ceramika licowa do dekoracji wnętrz - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Dachówka w stylu loft: autentyczne wnętrze i nowoczesna wygoda (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Styl loft to nowoczesny i modny trend w aranżacji wnętrz. Jeśli jesteś właścicielem dużego pokoju z wysokimi sufitami, idealnie pasuje do Twojego mieszkania. Jednak nawet w małym mieszkaniu można z powodzeniem zaaranżować go w tym stylu.

Jedną z najbardziej uderzających cech stylu loft jest użycie teksturowanych powierzchni. Autentycznie wygląda to z cegły, szorstkiego tynku, betonowych ścian i podłóg. Aby żyć w tak niewygodnym wnętrzu, nie każdemu się to spodoba, ale wszystkie te atrybuty warsztatów przemysłowych można zastąpić imitacją. Płytki ceramiczne z powodzeniem zastąpią każdą powierzchnię i będzie to znacznie łatwiejsze do czyszczenia.


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-2


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-3

Imitacja tekstur przemysłowych

W produkcji materiałów wykończeniowych, aw szczególności płytek ceramicznych, od kilku lat projektanci i producenci konkurują w możliwości wprowadzenia w błąd klienta i dają zwykłe płytki wykończeniowe do betonu, tynku, powierzchni metalowych lub murów. Będąc w pokoju ozdobionym takimi materiałami, czasami trudno odróżnić autentyczną teksturę od umiejętnej imitacji.


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-4


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-5


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-6

Cegła

Można go nazwać symbolem stylu loftu, a ceglany mur jest niezbędnym atrybutem. Dbałość o taką powierzchnię jest niezwykle trudna - możesz zetrzeć kurz i pajęczyny z muru. Nie do końca ten sposób sprzątania domu jest akceptowalny, ale imitacja cegieł za pomocą ceramiki rozwiąże wszystkie problemy.

Beton

Powierzchnia betonu jest doskonałym neutralnym tłem dla wielu znalezisk projektantów, a płytka imitująca ten materiał jest lepsza od wygody i higieny.

Wybór płytek do betonu jest obszerny: prostokątny, kwadratowy, w postaci sześciokątnych plastrów miodu. Jest najczęściej używany do wykańczania podłogi. Taką podłogę można ogrzać, wyposażając płytkę w ogrzewanie wodne lub elektryczne.


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-8


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-9

Metal

Nowoczesny granit ceramiczny z powodzeniem imituje blachy stalowe, starzoną miedź, mosiądz, brąz. Taka dekoracja dodaje brutalności wnętrzu.

Tynk

Płytki, stylizowane na różne rodzaje tynków, byłyby doskonałą opcją dla neutralnej dekoracji ścian w stylu strychu. W sklepie możesz wybrać dowolny kolor i teksturę.

Imitacja naturalnych materiałów

Do mieszkania w stylu loft, wykończenie z naturalnych materiałów - kamień naturalny i drewno będą odpowiednie. W związku z tym można je zastąpić imitacją ceramiki lub gipsu.

Kamień

Płytki klinkierowe z imitacją kamienia naturalnego są idealne do wykończenia w stylu loft. Popularna stylizacja kwarcytu, piaskowca, muru.


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-10


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-11


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-12

Drzewo

Drewniane powierzchnie znacznie łagodzą ostre wnętrze tego stylu. Tam, gdzie użycie naturalnego drewna jest niewygodne, na przykład w miejscach o dużej wilgotności, można je uzyskać naśladując. Istnieje gres porcelanowy o starannie opracowanej fakturze starego drewna - z zadrapaniami, pęknięciami i nierównościami.

Jak używać płytki we wnętrzu strychu?

Dzięki tak szerokiej gamie opcji płytek konsument może być używany dość szeroko, a wnętrze nie wydaje się być tego samego typu. Łącząc różne kolory, tekstury i rozmiary płytek, można osiągnąć doskonałe wyniki, a mieszkanie z całą brutalnością wnętrza pozostanie przytulne i czyste, ten materiał wykończeniowy można łatwo prać i zachowuje swój oryginalny wygląd przez dziesięciolecia.


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-13


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-14


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-15

Płytki kuchenne

Płytki ceramiczne - to pierwsza rzecz używana do wykończenia kuchni. A kuchnia w stylu loftu nie jest wyjątkiem. W kuchni można użyć płytek do dekoracji ścian, fartucha i podłogi.

Na ścianach będzie odpowiednia imitacja czerwonej i białej cegły, kamienia naturalnego. Do podłóg wybierz płytki, które przypominają powierzchnię betonu lub metalu.

Jeśli kuchnia zapewnia funkcjonalny podział stref na obszary robocze i jadalne, można je podzielić za pomocą różnych wykończeń. Strefa gotowania będzie wyglądać stylowo z ceglanymi lub murowanymi i metalowymi okuciami, aw jadalni - imitacja drewna doda ciepła i komfortu. Możliwe jest dzielenie stref za pomocą licznika barowego lub wyspy kuchennej. Do ich dekoracji użyj również stylizowanej płytki pod cegłą lub kamieniem.


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-16


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-17

Ceramika w dekoracji łazienki jest używana nie mniej niż w kuchni. Osiągnięcie zgodności ze stylem loft w łazience nie jest trudne dzięki kilku technikom:

  • minimum mebli;
  • chłodne odcienie do dekoracji ścian;
  • ciepłe kolory akcesoriów;
  • obfitość światła;
  • rury ułożone na materiałach wykończeniowych;
  • największa możliwa przestrzeń.

Lepiej zawiesić lustra bez ramy, z polerowanymi krawędziami. Jeśli pomieszczenie w łazience jest dość małe, jasne odcienie dekoracji i duże lustro pomogą wizualnie powiększyć go i wypełnić powietrzem. Odpowiednie kolory to beżowy, szary i biały. Płytka jest lepiej używać klinkieru.


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-19


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-20


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-21

Płytka do projektowania salonu

Jeśli salon jest wystarczająco duży, można łączyć różne materiały do ​​dekoracji ścian, ponieważ nawet klasyczne cegły w stylu loft na wszystkich ścianach będą monotonne i ciemne. Aby dokonać zmiany, możesz użyć wybielonego kamienia lub jasnego kamienia i podzielić te materiały na płytki, które naśladują metalowe arkusze lub płyty.


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-22


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-23


plitka-v-stile-loft-autentichnij-interer-i-sovremennoe-udobstvo-24-foto-24

Projekt sypialni w stylu Loft

W przypadku sypialni zazwyczaj wybiera się materiały, które tworzą przytulną i odprężającą atmosferę. Połączenie naturalnego kamienia z zimnymi odcieniami i drewnem zapewni sypialni niezbędną atmosferę samotności i spokoju. Artykuły tekstylne dają poczucie komfortu i ciepła.

Pin
Send
Share
Send
Send