Lustrzany sufit w aranżacji wnętrz przedpokoju, korytarza, salonu, przedpokoju, toalety i innych pomieszczeń mieszkalnych, szklany sufit z podświetlaną folią PCV lub plastikiem - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Lustrzany sufit w pokoju (17 zdjęć): powiększenie przestrzeni

Jeśli lubisz nietrywialne rozwiązania we wnętrzu, możesz wybrać lustrzany sufit z oświetleniem. Po udekorowaniu ich lokalami swojego mieszkania, zwiększysz ich prawdziwy rozmiar i wprowadzisz romantyczną tajemnicę do projektu domu.

Jakie są lustrzane sufity napinane?

Sufit lustrzany będzie doskonałym rozwiązaniem dla małych mieszkań. Wizualnie rozszerza przestrzeń. Efekt ten opiera się na zasadzie fizycznej: odbijając promienie światła, błyszcząca powierzchnia podwaja swoją ilość. Jest to szczególnie ważne w przypadku wąskich korytarzy i korytarzy. Lustro nie ma własnego koloru, odzwierciedla kolory innych obiektów, pozwala dopasować je do dowolnego projektu. Jeśli zdecydujesz się zrobić lustrzany sufit w swoim mieszkaniu z oświetleniem, musisz zdecydować o jego wyglądzie.

Rodzaje lustrzanych sufitów:

 • film napinający
 • łata,
 • panel,
 • kafelkami.

Napinacz

Lustrzany sufit stretch wykonany jest z grubej folii PCV z efektem odblaskowym. Jest instalowany w specjalnych ramach profili. Słowo „lustro” zastosowane do sufitów opartych na materiale PVC nie jest całkowicie prawdziwe. To nie jest szklany sufit, efekt ten wynika z połysku na filmie.

Możesz kupić błyszczące sufity podwieszane wykonane z materiału PVC o różnych kolorach. Szeroki wybór różnych kolekcji pozwoli Ci wybrać przyzwoitą opcję. Sufity wykonane z folii PVC od europejskich producentów mają swoje własne cechy: ładny, błyszczący wygląd, doskonałą elastyczność i dobry współczynnik odbicia.

Stojak

Sufit z podwieszanym lustrem ma prostą konstrukcję szyn i metalowych listew. Listwy wykonane z aluminium pokryte są cienką warstwą chromu. Nadaje się do układania sufitów w miejscach o dużej wilgotności. Szczeliny między panelami mogą być wypełnione wkładkami lustrzanymi lub lampami, takie wkładki tworzą dodatkowy efekt wizualny podwyższonego sufitu i odbijają promienie jasnego oświetlenia, dzięki czemu pokój staje się bardzo jasny.

Panel

Podświetlane lustrzane panele sufitowe były po raz pierwszy popularne w biurach, klubach i centrach handlowych. Stopniowo ten nowy produkt wszedł w życie masowego konsumenta. Zaczęli robić fałszywy sufit do salonu, kuchni i łazienki. Często takie panele znajdują się w korytarzu lub korytarzu. Możesz po prostu przykleić panel za pomocą samoprzylepnej folii lustrzanej. Należy jednak pamiętać, że nie toleruje sąsiedztwa gorących żarówek, więc do oświetlenia potrzebne będą specjalne lampy.

Producenci oferują szeroką gamę szklanych paneli lustrzanych o różnych wzorach, przyciemnianych. Przy wyborze paneli szklanych należy pamiętać, że materiał szklany jest bardzo delikatny i traumatyczny.

Wyłożone kafelkami

Płytki lustrzane na suficie są dostępne w różnych typach:

 • plastikowa płytka do sufitu z lustrzaną powierzchnią. Efekt lustra płytek uzyskuje się za pomocą specjalnej farby z cząstkami metalu;
 • płytki ze zwykłego lustra ze skosami na krawędziach. Są bardzo ciężkie i wymagają ostrożnego obchodzenia się.

Popularna jest plastikowa płytka, ponieważ jest to opcja budżetowa do tworzenia lustrzanych sufitów z oświetleniem. Płytki lustrzane są częściej używane jako wkładki.W których pokojach znajdują się lustrzane sufity

Kompetentnie zaprojektowany projekt zmieni radykalnie lokal mieszkania, nadając im wyrafinowanie i luksus. Lustrzany sufit można zainstalować nawet w toalecie.

W salonie

Pokój dzienny - szczególne miejsce w domu, więc projekt sufitu w nim odgrywa ważną rolę. Lustrzane okładziny udają najbardziej spektakularny widok wykończenia sufitu w hali. Nie ma potrzeby mówić o zaletach tego wystroju, trudniej jest wybrać żądaną opcję. Z prawie wszystkich rodzajów lustrzanych sufitów powstaje wyrafinowane wnętrze salonu. Jeśli używane są prawdziwe lustra, sufit w holu wygląda wspaniale. Ale ten projekt jest zbyt drogi. Dlatego możesz wybrać powłoki z tworzyw sztucznych.

Ważna cecha błyszczących sufitów - gra w odcieniach. Możesz wybrać nie tylko światło, ale także eleganckie czarne lustra z oświetleniem. Takie sufity nie mają twardych narożników i równomiernie wypełniają pokój odbitym kolorem. Światło odbite od sufitu przenika do najdalszych zakątków salonu. Gra świateł będzie fascynująca, jeśli dodasz reflektory do wnętrza.

W korytarzu

Przy projektowaniu wnętrza pokoju często występuje problem z korytarzem lub korytarzem z wąską i zaciemnioną przestrzenią. Sufit podwieszany z reflektorami nie tylko zwiększa objętość korytarza lub korytarza, ale pełni też funkcję pięknej dekoracji sufitów. Korzystając z kombinacji wielopoziomowych struktur, łącząc je z różnymi wkładkami, można tworzyć ekskluzywne sufity.

W łazience

Lustrzany sufit w łazience - idealne rozwiązanie do wizualnego wypełnienia jego przestrzeni. Bardziej odpowiednie są tu sufity z profili aluminiowych. Właściwości tego materiału są odporne na wilgoć.

Takie sufity są łatwe w montażu, więc możesz je zainstalować samodzielnie. Trudnością będzie jedynie instalacja reflektorów. Ale nie każde wnętrze łazienki nadaje się do lustrzanego stropu z lustrem, wszystko zależy od jego stylu.

W sypialni

Układanie w sypialni błyszczącego sufitu - kwestia kontrowersyjna. Wielu projektantów nie zaleca wykonywania lustrzanego sufitu w sypialni. Motywują to zasypiając i budząc się pod lustrem, trudno jest czuć się komfortowo.

Ale jeśli to cię nie zmyli, to doskonale można zrobić taki sufit. Lustra otwierają przestrzeń i dodają uroku projektowi sypialni. Są one połączone z nowoczesnymi stylami.

W kuchni

Lepiej odrzucić takie piękno w kuchni. Silne parowanie, różnice temperatur w kuchennym suficie będą odporne, ale trzeba będzie często myć, w przeciwnym razie sufit będzie wyglądał nieporządnie. Ponadto błyszczące sufity wymagają utrzymania doskonałej czystości w kuchni.

Jeśli w salonie, korytarzu lub przedpokoju łazienka jest bardzo odpowiednia, wtedy w toalecie niewielu właścicieli apartamentów odważy się ją zrobić.
Zalety i wady sufitów lustrzanych

Wszystkie rodzaje lustrzanych sufitów mają wiele zalet:

 • uczynić sufit wizualnie wysokim;
 • pokój staje się znacznie lżejszy;
 • mają dobrą odporność na wilgoć i chemikalia;
 • łatwy w instalacji;
 • rozszerzyć przestrzeń;
 • mieć dobrą izolację akustyczną;
 • może być montowany na nierównych powierzchniach.

Podobne projekty mają wady:

 • szklane sufity są bardzo delikatne, dlatego nie zaleca się ich instalowania w pokojach dziecięcych;
 • Chociaż proces pielęgnacji takich powłok jest bardzo prosty, często konieczne jest ich pranie, ponieważ wszelkie błyszczące powierzchnie szybko ulegną zabrudzeniu.
 • Sufity lustrzane nie są opcją budżetową, nawet panele PCV są dość drogie.

Kilka wad lustrzanych sufitów można łatwo naprawić. Aby uzyskać idealny połysk, pomoże roztwór mydła lub środek do czyszczenia szkła. Roztwór nakłada się lekkimi ruchami i natychmiast wyciera suchą miękką szmatką.