Wnętrze Salon 3D Panel Cork MDF Drewniane do sypialni Kuchnia Miękkie lustro Lekkie płyty do wykończenia Klasyczny design - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Panele we wnętrzu: różne opcje tworzenia oryginalnego projektu (27 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Dziesięć lat temu rynek materiałów wykończeniowych na ściany nie różnił się szeroką gamą różnych tekstur. Właściciele mieszkań miejskich i wiejskich posiadali tylko kilka sposobów: malowanie i przyklejanie tapet. Na szczęście istnieje teraz ogromna liczba rozwiązań do stworzenia spektakularnego i wyrafinowanego projektu, a panele ścienne we wnętrzu są uważane za jeden z absolutnych trendów w 2019 roku.


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-2


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-3

Jeśli niedawno stałeś się szczęśliwym właścicielem miejskiego mieszkania lub wiejskiego domu lub marzysz o renowacji istniejącej sytuacji, panele dekoracyjne na ściany będą najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Kilka lat temu ten rodzaj dekoracji był bardzo popularny wśród właścicieli biur. Teraz są aktywnie wykorzystywane do tworzenia wnętrz dla łazienki, toalety, korytarza, salonu, kuchni, a nawet sypialni. Nowoczesne panele ścienne mają dużą liczbę odcieni i faktur, są niedrogie i wykonane zarówno z naturalnych, jak i syntetycznych surowców. Jednak główną zaletą paneli dekoracyjnych do dekoracji lokali mieszkalnych jest fakt, że ich instalacja może być wykonywana niezależnie, bez udziału zewnętrznych organizacji budowlanych. Ponadto są one montowane na dowolnej powierzchni, ostrożnie ukrywając swoje wady.


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-4


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-5


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-6

Współcześni projektanci w tym roku coraz częściej korzystają z paneli 3D we wnętrzu. Głośność obrazów i zaskakująco głęboka faktura doskonale uzupełniają projekt każdej orientacji stylistycznej. Są one aktywnie wykorzystywane, nawet gdy tworzą sytuację w łazience i toalecie.

Rodzaje i rodzaje paneli ściennych

Wszystkie rodzaje tego materiału wykończeniowego różnią się między sobą kształtem, wielkością, a także technologią produkcji i cechami instalacji, dlatego wskazane jest, aby powiedzieć, że wygląd wnętrza zależy całkowicie od wybranych opcji.


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-8


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-9

Panel zębnika

Jak zapewne się domyślasz, wygląd tego materiału to kolekcja długich pasów (standardowy rozmiar - 2,4-3,7 m) o szerokości około 30 cm i grubości nie większej niż 12 mm. Ze względu na swój rozmiar stały się one pożądane przy tworzeniu wnętrz korytarzy, kuchni, łazienek i toalet. Zasadniczo są one używane tam, gdzie przetwarzane pomieszczenie ma mały obszar i dużą liczbę narożników. Aby zainstalować te panele, należy przygotować powierzchnię licową, mocując na niej poszycie z metalu lub drewna. Do łączenia produktów stosuje się specjalne wsporniki i zszywacz konstrukcyjny. Czasami można to zrobić za pomocą śrub. Panele rack są wykonane z płyty wiórowej, DVP, PVC. Panele MDF we wnętrzu wyglądają bardzo stylowo i ciekawie. Niektórzy producenci dodają specjalne akcesoria do zestawu, aby ukryć stawy.


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-10


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-11


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-12

Lekkie drewniane panele we wnętrzu są w stanie stworzyć korzystne optyczne złudzenie swobody przestrzeni. Pastelowe i białe kolory przesuwają granice i sprawiają, że pokój jest bardziej przestronny. Aby poprawić efekt, możesz zainstalować panel na suficie.

Taflowe panele ścienne

Z nazwy jasno wynika, że ​​produkty te mają kształt kwadratu. Rozmiar płytek może być dowolny - długość jednej strony czasami osiąga 100 centymetrów. Są one montowane na ścianie łazienki, salonu lub kuchni za pomocą zacisku. Element łączący wystaje z rowków z wkładkami.

Jeśli kupisz płytki różnych wzorów i wykonasz jeden projekt jednej ze ścian pokoju, otrzymasz bardzo ciekawą i oryginalną wersję, która znacznie ożywi sytuację w klasycznym stylu.

Nawiasem mówiąc, panele pod drzewem we wnętrzu wyglądają elegancko, jeśli układasz je pod różnymi kątami i budujesz kilka poziomów. Jeśli dodamy do nich kilka elementów paneli świetlnych, ściana zyska głośność i będzie korzystne wyróżnienie się na tle całego obrazu.

Panele arkuszowe

Spośród wszystkich opisanych powyżej typów są one największe. Najczęstszym materiałem jest płyta pilśniowa i PCV. Arkusze mają złożoną wielowarstwową strukturę, a na powierzchni powstają fantazyjne wzory, ciekawe wzory, imitacja cegieł, naturalny kamień, drewno, a nawet skóra gadów. Panele są przymocowane do ściany specjalnym klejem, a szwy są wypełnione odlewem. Główną zaletą wykończenia jest możliwość pokrycia podszewki o dużych powierzchniach.


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-13


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-14


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-15

Wybieranie materiałów

Obecnie produkcja paneli ściennych wykorzystuje różne rodzaje surowców, od tworzyw sztucznych i polichlorku winylu po korek i szkło. Oczywiście koszt płytki zależy od tego, z jakich materiałów są wykonane.

Nie tylko estetyczny element wnętrza, ale także dobre samopoczucie mieszkańców domu zależy od wyboru niektórych produktów!

Drzewo

Ten naturalny materiał naturalnego pochodzenia od dawna jest wykorzystywany do dekoracji wnętrz przestronnych domków i apartamentów miejskich. Jego szalona popularność jest spowodowana raczej nie przez doskonałe cechy zewnętrzne, ale przez czystość i bezpieczeństwo środowiska. Panele wykonane są z lipy, klonu, bambusa, cedru i dębu. Pokryte boazerią pomieszczenie nie tylko wygląda idealnie, ale także oddycha, to jest w nim ciągła cyrkulacja powietrza.


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-16


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-17


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-18

Należy rozumieć, że naturalne drewno ma raczej kapryśny charakter. Nie toleruje wilgoci dzielnic, dlatego nie zaleca się używania ich w łazience, toalecie lub kuchni. Pochłania całą wilgoć, która jest osadzana na powierzchni, a gdy wysycha, pęka i staje się porowata. Niektórzy właściciele domów wiejskich pokrywają panele specjalnym lakierem, ale nawet on nie jest w stanie wytrzymać negatywnych skutków środowiska przez długi czas. Istotną wadą jest także stosunkowo wysoki koszt tego rodzaju podszewki.

Współcześni projektanci cały czas poszukują nowych sposobów dekorowania wnętrza drewnianymi produktami, łącząc je z panelami lustrzanymi lub panelami z miękkimi powierzchniami.

Płyta wiórowa

Niedoskonałość tego typu paneli arkuszowych jest więcej niż rekompensowana przez jego niski koszt. Niski koszt wynika z wykorzystania produkcji drewna odpadowego. Jednocześnie ich wygląd czasami nie wygląda zbyt poważnie, dlatego panele laminowane są częściej używane do dekoracji wnętrz. Dzięki tej technologii producenci uzyskują różnorodne rozwiązania w zakresie kolorów i tekstur.

Świetnie wyglądają panele z plastikową powłoką. Mogą imitować cegły, kamień, drewno, a nawet kompozycje warzywne. Jeśli są połączone z panelami lustrzanymi lub korkowymi, mogą być godną ozdobą salonu i sypialni.


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-20


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-21

Płyty MDF do ścian

Ten materiał ma niską gęstość i niską wagę. Jest odporny na wilgoć, ognioodporny, odporny na agresywne środowisko.

Plastik

Panele plastikowe mają dość rozbudowaną paletę kolorów i różnorodny design. Oprócz łatwości instalacji i obecności zaawansowanych technologicznie paneli PCV mają jeszcze jedną niewątpliwą zaletę - niski koszt.

Z plastiku powstają nowoczesne i niezwykle popularne panele 3D. Te panele z tworzywa sztucznego charakteryzują się wielkością i różnorodnością form, a zatem są uważane za absolutny trend w 2019 roku.

Panele lustrzane

Jak się zapewne domyślasz, składają się one z odblaskowych powierzchni szklanych, ale są używane tylko jako elementy pomocnicze. Doskonale komponują się ze ścianami z gipsu, tworzywa sztucznego, korka i płyt MDF.


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-22


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-23


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-24

Korek drogowy

Materiał ten jest wykorzystywany w projekcie nie tak dawno temu, ale już udało mu się ustalić z najlepszej strony. Zazwyczaj ozdabiają jedną ścianę, aby skupić uwagę na określonym obszarze pomieszczenia. Takie piękno nie jest dostępne dla wszystkich i dlatego jest niezwykle rzadkie.

Gipsowy winyl

Niezwykle trwały i odporny na wpływy zewnętrzne. Wcześniej był aktywnie używany w dekorowaniu biur, a teraz bezpiecznie migrował do domów i mieszkań. Niski koszt i wysoka charakterystyka wytrzymałości i trwałości czynią ją dostępną dla większości naszych rodaków.

Panele 3D do ścian wewnętrznych

Ten typ paneli pojawił się na rynku materiałów budowlanych w naszym kraju stosunkowo niedawno, ale już udało mu się zdobyć wiodącą pozycję w sprzedaży w prawie wszystkich regionach naszego rozległego kraju. Świetnie wyglądają panele 3D we wnętrzu kuchni. Są one oparte na gipsie, a kolejne warstwy są wykonane z płyt gipsowo-kartonowych, plastiku lub folii PCV.


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-25


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-26


paneli-v-interere-raznoobrazie-variantov-dlya-sozdaniya-originalnogo-dizajna-27-foto-27

Niektóre produkty producentów obtyagivayut naturalnej lub sztucznej skóry, tkaniny, zwykłej emalii lub forniru. Takie panele 3d we wnętrzu sypialni tworzą niesamowitą atmosferę komfortu i ciepła domu.

Bez względu na to, jakie panele wybierzesz, takie wykończenie zawsze będzie wyglądało poważnie i luksusowo. Ale jeśli nie chcesz powracać do kwestii naprawy przez kolejne 7-10 lat, zalecamy zwrócenie uwagi na produkty wykonane z naturalnych materiałów.

Pin
Send
Share
Send
Send