Jak wybrać stolik kawowy do nowoczesnego lub klasycznego wystroju wnętrz Salon, kuty, szklany, ratanowy, drewniany, mały, wysoki, na kółkach i składany stół do przekształcania - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Stolik kawowy we wnętrzu (20 zdjęć): elegancki i praktyczny akcent

Pin
Send
Share
Send
Send


Stolik kawowy jest meblem o niskim tonacji, który pomimo niewielkich rozmiarów odgrywa wiodącą rolę projektanta w pokoju. Wybór stolika zależy od jego przeznaczenia: od tego, czy postawią na nim magazynki, stopy, wypiją kawę czy zagrają w gry planszowe. Warto zastanowić się, czy masz dzieci i czy lubią rysować przy stole w salonie. A może chcesz zaskoczyć gości swojego domu oryginalnością? Co jest dla ciebie ważniejsze: funkcjonalność czy piękno? Rozważ obie opcje.


kofejnij-stolik-v-interere-20-foto-izyashnij-i-praktichnij-akcent-2


kofejnij-stolik-v-interere-20-foto-izyashnij-i-praktichnij-akcent-3

Stoliki kawowe różnią się wielkością.

 1. Może to być mały stolik na lunch i śniadanie. Są w sprzedaży najbardziej. Zazwyczaj mają okrągły blat na czterech nogach lub na jednym wsporniku. W rzeczywistości nie różnią się one od standardowego stołu jadalnego, z wyjątkiem rozmiaru.
 2. Prezentacja stołu. Ten widok reprezentuje szklany blat z wewnętrznym stojakiem, na którym można umieścić różne rzeczy, w tym pamiątki i piękne figury.
 3. Tabela transformacji. Wszystkie rodzaje stołów, które można regulować pod względem wysokości, rozmiaru. Istnieją modele, które można złożyć. Taki stół jest wygodny dla osób ceniących praktyczność. Można zjeść obiad w tym samym czasie i złożyć go razem, przekształcić w pufę lub taboret.
 4. Stojak stołowy. Nazwa mówi sama za siebie. Zgodnie ze zwyczajem są one na jednej nodze, jak stół-geridon, używane do stania pod wazą, lampą, zestawem lub telefonem.
 5. Matrioszka stołowa. Zgodnie z zasadą zagnieżdżania lalek takie stoły są sprzedawane w zestawie od najmniejszego do największego. Kaskaduj stoły lub rozdzielaj je po pokoju.
 6. Stolik do kawy. Jest to niezbędny mebel, na którym wygodnie jest czytać prasę, rozłożyć książki. Często ma szuflady na gazety i czasopisma.
 7. Stół tapicerowany. Jest to mały kwadratowy blat, przeniesiony na sofę, w kształcie litery „P”.
 8. Dekoracyjny stół. Ten stół jest przeznaczony do podziwiania. W tym przypadku przy użyciu nowoczesnych materiałów, świeżych pomysłów, a także starych mebli, które projektanci dali nowe życie. Osobliwością takich stołów jest to, że nie są one przeznaczone do książek, kawy i czasopism, ale odgrywają wyłącznie rolę dekoracyjną.


kofejnij-stolik-v-interere-20-foto-izyashnij-i-praktichnij-akcent-5


kofejnij-stolik-v-interere-20-foto-izyashnij-i-praktichnij-akcent-6

Biały stolik kawowy

Klasyczny stolik kawowy dla tych, którzy kochają meble bez fanaberii, ale ze smakiem. Może być również ze szklanym blatem na białej nodze. Ma kilka zalet:

 • Biały kolor jest „przyjazny” w każdym innym kolorze.
 • Ma wygodny kształt
 • Brak ekscesów projektowych

Już w sklepie zaleca się przestrzeganie trzech podstawowych zasad:

 1. Cena
 2. Wymiary
 3. Funkcjonalność

W zależności od tego, co jest dla ciebie ważniejsze, warto w pierwszej kolejności odeprzeć. Cena nie zawsze niezawodnie charakteryzuje jakość. Możesz wybrać klasyczny stolik kawowy wykonany z drewna lub rattanu krajowej produkcji i nie przelicza się. Stoły włoskich producentów są uważane za najdroższe, ale wśród chińskiej produkcji są godne sfałszowane modele, transformujące stoły, białe okrągłe klasyczne, a także modele w stylu loft.

Nie tylko metalowe modele na kółkach w stylu loftu, ale także ostatnio popularne stoły rattanowe, twierdzą, że są oryginalne. Punkt ma kilka zalet:

 • Łatwość
 • Taniość
 • Wyjątkowość
 • Siła
 • Nowość

Nie tylko dom na wsi, ale także w mieszkaniu będzie wygodny stół na kółkach. Zawsze można go bez trudu przenosić, jeśli jest zaśmiecony czasopismami, a także używany w różnych częściach pokoju i do różnych celów. Oczywiście najczęściej są to modele metalowe, kute lub rattanowe, ale są produkty ze szkła lub drewna.


kofejnij-stolik-v-interere-20-foto-izyashnij-i-praktichnij-akcent-14


kofejnij-stolik-v-interere-20-foto-izyashnij-i-praktichnij-akcent-15

Modele kute

Meble kute uważane są za elitarne wśród innych modeli stolików kawowych. We wnętrzu wygląda bogato i wyrafinowanie, modele są zarówno klasyczne, jak i niestandardowe, uzupełniając wnętrze w stylu loftu i innych. Wraz z meblami z litego drewna lub rattanu, kute małe stoliki mogą wyglądać przytulnie i jasno we wnętrzu. Blat jest często wykonany z materiału innego niż metal, rzadziej jest to metal, częściej biały, czarny, drewno lub szkło. Materiał i metoda kucia w dużym stopniu wpływa na koszt. Ale naprawdę niezwykłe modele takich mebli można kupić od specjalistów od pracy fizycznej.


kofejnij-stolik-v-interere-20-foto-izyashnij-i-praktichnij-akcent-16


kofejnij-stolik-v-interere-20-foto-izyashnij-i-praktichnij-akcent-17

Transformatory

Oddzielnie możemy powiedzieć o specjalnym rodzaju stolików do kawy - transformatorach. W niesamowity i prosty sposób zamieniają się w puffy lub duże stoły dla wszystkich gości. Mogą zabrać ze sobą do kraju lub na długie wędrówki. Popularność przekształcających tabel skłoniła projektantów do ich składania, dowolnych materiałów i kształtów.


kofejnij-stolik-v-interere-20-foto-izyashnij-i-praktichnij-akcent-18


kofejnij-stolik-v-interere-20-foto-izyashnij-i-praktichnij-akcent-19

Wskazówki dla projektantów

 • Jeśli nie wiesz, jak pokonać stolik do kawy we wnętrzu pokoju, powinieneś pomyśleć o jego przeznaczeniu.
 • Najłatwiej poradzić sobie z zadaniami projektowymi drewnianego stołu, ponieważ nie wymaga to specjalnych, ścisłych warunków stylistycznych. Może się zmieścić jako czarny pokój hi-tech lub „niechlujny” strych i wielobarwny salon w stylu pop-artu.
 • Najkorzystniej, każdy stół będzie wyglądał w salonie, jeśli podnosisz poduszki tego samego koloru na kanapie jak stół.
 • Należy wziąć pod uwagę nie tylko kolor mebli, ale także materiał, z którego jest wykonany. Cóż, jeśli stolik do kawy będzie pod tym względem harmonijny. Jeśli w pokoju znajduje się szafa z czarnymi szklanymi drzwiami, oczywiste jest, że mały czarny stół ze szklanym blatem idealnie pasuje.

Pin
Send
Share
Send
Send