Jak szybko wyczyścić sofę w warunkach domowych z zapachu i brudu przez sodę, Vanish lub środek do czyszczenia parą, jak czyścić lekką lub białą sofę bez rozwodów - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak szybko i sprawnie wyczyścić sofę

Pin
Send
Share
Send
Send


Brudna kanapa - problem często spotykany i powszechny, ale na szczęście nie jest beznadziejny. Dzięki nowoczesnym detergentom i sztuczkom do domu, aby szybko oczyścić sofę, nie będzie trudno. Musisz nauczyć się kilku prostych technik, które pomogą Ci łatwo poradzić sobie z denerwującym zanieczyszczeniem - a Twoje meble będą błyszczały czysto. W artykule przyjrzymy się, jak wyczyścić sofę w domu, a dzięki temu możemy usunąć najczęstsze plamy z tapicerki, a jednocześnie uchronić meble przed zapachem.

Aby pozbyć się sofy z tak powszechnego nieszczęścia jak kurz w pomieszczeniu, najłatwiej jest ją znokautować. Prawdopodobnie każdy ma taki plastikowy whipper w domu do tej manipulacji.

Nawet jeśli szeroko otworzysz wszystkie dostępne okna, wybij sofę tylko przez mokry prześcieradło - ta metoda pozwala szybko „złapać” pył, nie pozwalając mu rozproszyć się po pokoju.

Odkurzacz

Czyszczenie za pomocą tego urządzenia gospodarstwa domowego to świetny sposób na pozbycie się kurzu i brudu. Również odkurzacz jest dość rozsądną odpowiedzią na pytanie - jak wyczyścić lekką sofę.

Do czyszczenia mebli zazwyczaj stosuje się specjalną dyszę o małej średnicy, która jest w zestawie. Najlepiej włączyć urządzenie na najwyższą moc, jaka jest dla niego przewidziana, dzięki czemu można nawet zapisać białą sofę z większej ilości kurzu i drobin. Oprócz zwykłego zabrudzenia odkurzanie eliminuje również sofę z roztoczy. Pomoże to uczynić zapach moczu mniej „energicznym”.

Odkurzanie najlepiej wykonywać regularnie - raz w tygodniu wystarczy, aby kanapa była zawsze świeża, czysta i schludna - bez plam i plam.

Oprócz kurzu i suchego brudu w postaci gruzu, sofa z tapicerką z tkaniny może również cierpieć z powodu płynów. Można go rzucić, napić się herbaty, kawy i innych napojów. Ponadto na kanapie mogą tworzyć się inne rodzaje plam: tłuste i wino, a nawet z krwi i moczu. Co zrobić z tego typu spotami, rozważ.

Shoe Vanish

Najlepsze narzędzie do czyszczenia sofy z prawie wszystkich rodzajów plam jest znane wszystkim. Narzędzie jest dobre, ponieważ jest w stanie usunąć tekstylną powierzchnię plamy, niezależnie od tego, czy jest świeższa, czy już się starzeje. Cope oznacza złożone plamy krwi, moczu lub wina.

Jak korzystać z Vanisham:

 • Włóż ilość roztworu do ubijania do silnej piany.
 • Nanieś piankę na plamę i pobliskie powierzchnie, weź pędzel i intensywnie pocierać brud.
 • Po kilku minutach zauważysz, że plama znika. A po 10-15 minutach takiego czyszczenia złe samopoczucie zniknie z tapicerki sofy bez śladu.
 • Teraz musisz osuszyć meble - i jak nic nie było.

Lekarstwo jest dobre, jednak w odpowiednim momencie Vanish nie jest w każdej gospodyni. I jak czyścić sofę przed plamami, jeśli nie było pod ręką niezbędnych środków, ale jest plama wymagająca pilnego czyszczenia? W tym przypadku możesz użyć metod domowych. Co dokładnie powiemy dalej.

Możesz usunąć te plamy zwykłym lub domowym mydłem.

Instrukcja:

 • Weź gąbkę zanurzoną w wodzie i zwilż ją.
 • Mydło pocierać powierzchnię zanieczyszczenia.
 • Weź szczotkę i przetrzyj powierzchnię tkaniny. Dobrze zmyć, upewniając się, że plama jest obfita i równomiernie pokryta pianką.
 • Przez 10 minut miejsce na mydło należy pozostawić do uderzenia.
 • Zmyć mydło gąbką. Z plamy nie powinno pozostać śladu. Narzędzie nadaje się do czyszczenia sofy przed plamami z moczu.

Jeśli przypadkowo rozlałeś kieliszek wina na sofę - nawet jeśli jest to czerwone wino, a zamszowa lub welurowa sofa jest biała, nic strasznego się nie stało.

Instrukcja:

 • Weź zwykłą serwetkę lub kilka i osusz nadmiar wina - część z nich jest natychmiast wchłaniana w serwetkę.
 • Posyp plamę solą i pozostaw na 10-15 minut, aby sól wchłonęła ciecz.
 • Po upływie określonego czasu pocierać brud pędzlem bezpośrednio na sól, a następnie usunąć sól serwetką - prawie całe rozlane wino pozostanie na niej.
 • Zwilż szmatkę tekstylną alkoholem lub wódką i przetrzyj plamę, aby usunąć resztki brudu.
 • Gdy plama wyschnie po kilku godzinach lub następnego dnia, ponownie umyj szczotkowaną sofę i przetrzyj ją pędzlem. Ten środek pomoże pozbyć się rozwodu, jeśli pozostaną.

 • Jeśli coś jest tłuste na tapicerce i pozostaje plama, należy natychmiast napełnić obszar dotknięty solą, skrobią lub sodą. Substancje te mają właściwości chłonne i absorbują tłuszcz.
 • Przez kilka minut konieczne jest pozostawienie substancji na plamie, aby tłuszcz wniknął w nią.
 • Następnie należy zanurzyć zwykłą gąbkę w roztworze mydła czyszczącego (zrobi to płyn do mycia naczyń) i ostrożnie przetrzeć plamę.
 • Konieczne jest intensywne pocieranie około 15 minut. A potem czystą wodą i gąbką, aby zmyć resztki mydła i absorbentu.

Sok owocowy

Jak można zniszczyć słodkie i cierpkie plamy? Bardzo prosty - ciekły amoniak może im pomóc. Aby to zrobić, konieczne jest rozcieńczenie produktu w wodzie w stosunku 1: 1, a następnie nanieść na plamę, pozostawić do wyschnięcia. Po wysuszeniu czystą wodą zmyć plamę.

Krew

Jeśli takie niedogodności miały miejsce, a plamy krwi spadły na tapicerkę, można szybko zaradzić tej sytuacji, rozprowadzając tabletkę aspiryny w szklance wody i wyczyszczając plamę otrzymanym związkiem. Możesz także spróbować oczyścić zanieczyszczenie roztworem soli (łyżką soli w szklance wody).

Jeśli dziecko posmarowało kanapę skondensowanym mlekiem, słodką śmietaną lub czekoladą - jak w tym przypadku wyczyścić tapicerkę sofy? Lepiej nie usuwać plamy natychmiast, ale pozwól jej wyschnąć. W przeciwnym razie produkt może rozmazywać się na tapicerce, a zanieczyszczenia będą większe. Po wysuszeniu należy zdjąć górną skórkę i ostrożnie wytrzeć plamę stężonym roztworem mydła.

Kolor i zapach tapicerki

Wielu zauważa, że ​​z czasem meble tapicerowane tracą swoje pierwotne właściwości. Sofa staje się zużyta, tapicerka wyblakła, a czasem zapach starych mebli nie jest najprzyjemniejszy. Wszakże wypełnienie piankowe i tapicerka tekstylna stale pochłaniają wszystkie smaki unoszące się w naszych apartamentach. Dlatego nie jest zaskakujące, że z czasem stan sofy w domu staje się daleki od stanu w momencie zakupu.

Co robić - jak przywrócić kolor i usunąć nieprzyjemny zapach z zapachów kuchni, ciała lub moczu dziecka.

Możesz użyć odkurzacza parowego. Za pomocą mokrej ciepłej pary można przywrócić jasne kolory tapicerki. Para domowa może również zniszczyć mikroskopijne owady, które gromadzą się w tapicerce, dzięki czemu sofa znów będzie błyszczała czysto.

Nie zapomnij po obróbce parowej, aby dać meblom jak wyschnąć - nie używaj natychmiast sofy. Czyszczenie lekkiej sofy w ten sposób jest również całkiem możliwe.

Aby zniszczyć nieprzyjemny zapach wydobywający się z kanapy, możemy pomóc wysokiej jakości żwirek dla kota. Szczególnie dobrze radzi sobie z tym oznacza „pachnące” sofy z flokowaną tapicerką. Do przetwarzania należy rozłożyć wypełniacz na kanapie i pozostawić na pół godziny, aby zapach został wchłonięty. Po upływie określonego czasu zbierz wypełniacz i wyrzuć go, a następnie odkurz powierzchnię.

Również dobry odbiór, eliminujący nieprzyjemne zapachy, nawet stare - wietrzenie. Aby to zrobić, musisz sprowadzić sofę na ulicę w słoneczny dzień, tak aby wiatr był dmuchany ze wszystkich stron. W ten sposób możesz dosłownie odświeżyć i przywrócić neutralny zapach sofy w ciągu jednego dnia.

Zalecenia

Przydatne wskazówki, które musisz znać meblom, zawsze błyszczały czysto.

Należy rozumieć, że jeśli plama jest świeża, zawsze łatwiej ją usunąć niż stare wysuszone i uporczywe plamy. Dlatego jeśli zauważysz świeże miejsce, nie trać czasu i podejmij kroki, aby go usunąć - będzie to najbardziej skuteczne.

Nie znajdując odpowiednich chemii domowej pod ręką, nie spiesz się, aby pobiec do sklepu - cenne minuty znikną, a plama wniknie głębiej w tkaninę. Lepiej spróbuj użyć improwizowanych środków domowych.

Tapicerowane sofy welurowe są dobrze oczyszczone z różnych plam i kurzu poprzez traktowanie roztworem kwasu octowego, a także sody.

Tapestry tapicerowane i inne nie pozostawiające kłaczków najlepiej czyścić za pomocą roztworów Vanish lub mydła. Szare mydło i płyn do mycia naczyń są odpowiednie do tworzenia skutecznego roztworu mydła. Stado doskonale nadaje się do leczenia Vanish i tą samą sodą.

Pin
Send
Share
Send
Send