Jak myć łazienkę, płytki, szwy, zasłony i płytki w łazience Skuteczne rozwiązania czyszczące - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak łatwo jest umyć łazienkę: myjemy płytki, szwy i instalacje sanitarne

Pin
Send
Share
Send
Send


Czysta łazienka to ważny element wnętrza łazienki. Ponadto to czystość i uwodzenie tego atrybutu decydują o jego wydajności. Z biegiem lat każda gospodyni zdobyła swoje osobiste doświadczenie i wie, jak umyć kafelki w łazience, jak oczyścić zasłonę lub zasłonę z płytki nazębnej, jak dokładnie wyczyścić płytki i oczyścić szwy w łazience. Jednak młode gospodynie muszą odkryć te przepisy na czystość.

Płytka - jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych w łazienkach. Jest to doceniane z powodu tych zalet:

  • Długi okres aktywnego użytkowania;
  • Łatwość opieki;
  • Siła;
  • Zdolność do eksperymentowania z projektem.

W przypadku niepoprawnego obchodzenia się z płytką na płytce szybko pojawi się biała patyna, zniknie atrakcyjny połysk i „towar”.

Płytki ceramiczne w łazience i toalecie należy myć raz w tygodniu. W takich pomieszczeniach jest zwykle bardzo wysoka wilgotność. Grzyb i pleśń mogą tworzyć się w każdej chwili, a to jest już niebezpieczne dla zdrowia wszystkich mieszkańców mieszkania. Aby temu zapobiec, warto regularnie czyścić powierzchnie ceramiczne w łazience.

Ważne jest nie tylko oczyszczenie powierzchni samej płytki, ale także ostrożne traktowanie każdego szwu. W szczelinach między kafelkami ukrywa się wiele niebezpiecznych mikroorganizmów. Ponadto wygląd nawet najpiękniejszych i zadbanych płytek ceramicznych psuje brudne szwy.

Ważne jest, aby pamiętać, że płytki nigdy nie można myć metalowymi szczotkami. Lepiej jest odmówić rozwiązań z tłuszczami i kwasami. W procesie czyszczenia powierzchni nie nadużywaj chemikaliów domowych.

Ostrożnie czyszcząc powierzchnie robocze w łazience, ważne jest, aby nie zapomnieć o małych atrybutach. Zanieczyszczenie i aktywny atak zarówno patogennych mikroorganizmów, jak i grzybów, nadają się do wszystkich elementów w pomieszczeniu. Ostrożnie wytrzyj i zdezynfekuj powierzchnie półek i dekoracyjnych elementów ściennych, umyj i osusz zasłonę w łazience i wyczyść maty.

Lepiej jest używać nie tylko wygodnych środków czyszczących, ale także środków przeciwgrzybiczych do przetwarzania połączeń między elementami kafelkowymi. Nie muszą być koniecznie kupowane w aptece lub sklepie specjalistycznym.

Najprostszym środkiem dostępnym dla wszystkich są ocet i alkohol. Substancje te są rozcieńczane wodą przed czyszczeniem, a powierzchnie są ostrożnie traktowane.

Wanny żeliwne i stalowe

Emalia, która zwykle pokrywa powierzchnię kąpieli żelaza i stali, z czasem ulega wymazaniu. Im starszy przedmiot, tym więcej pęknięć, szorstkości i trudnych do usunięcia płytek.

W żadnym przypadku takich powierzchni nie można czyścić za pomocą skrobaków, szczotek, agresywnych środków chemicznych z podłożem ściernym. W żadnym wypadku nie można używać produktu do czyszczenia toalet. Zwykle koncentruje się wiele agresywnych kwasów, które pozostawiają brzydkie smugi i plamy. Wyeliminowanie wad nie będzie możliwe.

Konieczne jest również porzucenie zwyczaju moczenia ubrań z detergentem do prania bezpośrednio w łazience. Powierzchnia kąpieli zostanie zrujnowana.

W sklepie można wybrać odpowiedni środek czyszczący specjalnie dla urządzeń sanitarnych tego typu. Substancja jest nakładana na zanieczyszczone powierzchnie za pomocą gąbki piankowej. Roztwór pozostawia się na 5-10 minut, a następnie spłukuje ciepłą wodą.

Esencja octowa pomoże usunąć żółtość. Rdza i grzyby pomogą wyeliminować sodę i stężony roztwór mydła (tylko mydło jest odpowiednie do użycia).

Wanny akrylowe są niezwykle wrażliwe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Potrzebują specjalnej opieki i właściwej opieki. Powierzchni akrylowych nie wolno czyścić za pomocą następujących substancji:

  1. Skrobaki i szczotki metalowe;
  2. Materiały ścierne;
  3. Środki zawierające amoniak, chlor, formaldehyd i agresywne kwasy.

Akrylu nie można czyścić bez moczenia. Gładka powierzchnia jest zazwyczaj bardzo dobrze czyszczalna. Jednak czyszczenie należy wykonywać regularnie.

Marmurowa kąpiel

Marmurowa wanna - luksusowy atrybut w nowoczesnym mieszkaniu. To hydraulika kategorii „luksus” i wymaga odpowiedniego leczenia.

Do czyszczenia powierzchni marmurowych nie używaj chemii gospodarczej. Lepiej jest przetwarzać kamień za pomocą roztworu mydła o niskiej zawartości sody i amoniaku.

Jasny marmur, jeśli to konieczne, można również wybielać za pomocą improwizowanych środków. Aby to zrobić, konieczne jest sporządzenie zawiesiny soli i soku z cytryny. Mieszanina jest nakładana na te obszary, które wymagają wybielania. Po 15-20 minutach miąższ jest zmywany. Możliwe jest dodanie połysku do powierzchni za pomocą specjalnej pasty polerskiej.

Pin
Send
Share
Send
Send