Jak malować bramy garażowe, jak malować metalowe bramy kute i drewniane lub bramę bramową - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak pomalować bramę: wybór farby i technologii

Pin
Send
Share
Send
Send


Malowanie drzwi garażowych nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Konieczne jest wybranie odpowiedniej farby, a także przestrzeganie kolejności działań podczas procesu barwienia. Mistrzowie-specjaliści znają wszystkie te niuanse, a zwykli ludzie mogą nie być z nimi zaznajomieni. Dlatego w artykule rozważamy pytanie - jak pomalować bramę garażową i dowiedzieć się, jak wybrać odpowiednią farbę.

Jaki sprzęt i materiały są potrzebne do prawidłowego malowania bramy.

 • Specjalna farba przeznaczona do metalu. Należy pamiętać, że powinien być odporny na warunki atmosferyczne: wysoką wilgotność, mróz i ciepło.
 • Wąż ogrodowy. Jest to konieczne, aby umyć drewniane bramy lub metalową wodę ciśnieniową.
 • Płynny detergent. Pianka mydlana oczyści powierzchnię i usunie brud. Należy pamiętać, że brudna powierzchnia nie może zapewnić dobrej przyczepności farby - powłoka szybko się zdziera.
 • Papier ścierny do usuwania rdzy i szlifowania.
 • Podkład do powierzchni metalowych.
 • Pędzel do malowania końców i trudno dostępnych powierzchni.
 • Wałek do wygodnego malowania głównej powierzchni.
 • Drabina, aby dostać się na szczyt bramy.

Jak wykonać etapy pracy przy malowaniu bramy.

 • Pierwszym krokiem jest przygotowanie powierzchni do nakładania farby. Aby to zrobić: drewno lub metal bramy jest myte, czyszczone ze starej farby, a papierem ściernym usuwa silny brud i rdzę.
 • Usuwanie tłuszczu z powierzchni bramy. W tym celu należy przetworzyć bramę za pomocą specjalnego rozwiązania. Jeśli nie odtłuszczysz powierzchni, farba nie będzie się dobrze trzymała i szybko się odklei.
 • Primer. Gruntowanie sprawia, że ​​powierzchnia robocza jest gładsza i bardziej podatna na malowanie. Powłoka będzie trwać dłużej i wyglądać lepiej.
 • Po tych wszystkich pracach należy przejść do etapu końcowego - kute farby lub inne bramy.

Etapy więcej:

Oczyszczanie

Bez tego pierwszego etapu wszystkie dalsze działania nie mają znaczenia. Konieczne jest nakładanie farby tylko na oczyszczoną i odpowiednio przygotowaną powierzchnię. Szczególnie ważne jest oczyszczanie w przypadku, gdy brama jest stara i więcej niż raz pomalowana - w tym przypadku najprawdopodobniej będą to łuszcząca się stara farba i dużo rdzy.

Jeśli nie poświęcisz wystarczająco dużo uwagi temu etapowi, świeża farba nie będzie trwała długo. Spadnie, powłoka szybko się odklei, a brama straci swój pierwotny piękny wygląd.

Papier ścierny gruboziarnisty i średnio ścierny - najlepszy, jaki pojawił się w tej chwili do czyszczenia bram metalowych. Powierzchnia ścierna z łatwością radzi sobie z brudem, czyni powierzchnię gładką i czystą. Papier ścierny dokładnie poleruje metalową powierzchnię, usuwa z niej wszelkie zabrudzenia, pozostałości starej farby i rdzy. A rowki pozostające po obróbce ściernej zapewnią lepszą przyczepność farby do metalu.

Odtłuszczanie

Po oczyszczeniu całej powierzchni należy zmyć cały kurz i brud z bramy, a następnie odtłuścić.

Możesz umyć bramę dużą gąbką, która jest obficie nawilżona roztworem mydła. Zwykle mydliny są zmywane wężem ogrodowym - silny nacisk wody jest w stanie pozbyć się wszelkich pozostałości brudu.

Sprawdź wszystkie rogi pod kątem brudu i rdzy. Jeśli jest - usuń. I jeszcze raz przewiń bramę wężem.

Aby prawidłowo i skutecznie odtłuścić kutą bramę, zrobi to każdy silny rozpuszczalnik. Polecamy niedrogi „biały duch”, który sprawdził się dobrze i nadaje się do pracy na zewnątrz.

Te prace przygotowawcze prowadzą do tego, że w rezultacie uzyskuje się gładką i czystą bramę lub bramę, w pełni gotowe do malowania. Po wszystkich pracach przygotowawczych konieczne jest, aby brama była sucha.

Dzięki dzisiejszej różnorodności asortymentu lakierów i farb nic dziwnego, a przy wyborze farby się mylić. Kilka zaleceń dotyczących wyboru odpowiedniej kompozycji w celu pomalowania żelaznych bram.

Tłuste

Ten rodzaj produktu oparty jest na oleju suszącym - oleistej substancji, która dobrze reaguje na złe warunki pogodowe, zapewnia stabilność kompozycji i zapewnia jej właściwości antykorozyjne.

Ale pomimo tego, że preparaty olejowe dobrze tolerują ciepło i mróz, reagują źle na deszcz i nadmierną wilgotność. Dlatego teraz ich popularność w pracy na świeżym powietrzu znacznie spadła.

Akryl

Bardziej nowoczesny wygląd kolorów. Wersje akrylowe kompozycji wyglądają bardzo ładnie, nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu, jednak nie różnią się odpornością na opady atmosferyczne i pogodowe. Dlatego do pracy na zewnątrz nie są odpowiednie.

Alkid

Ten gatunek jest najbardziej odporny na agresywne wpływy środowiska. Garaż, pomalowany farbą alkidową, będzie nosił zarówno śnieg, jak i mróz oraz intensywny upał. Związki alkidowe są również dobre, ponieważ „mocno” przylegają do powierzchni, zapewniając niezawodną i trwałą powłokę długoterminową.

Minusem jest to, że związki alkidowe są dość toksyczne, więc pracując z nimi, należy podjąć wszelkie środki bezpieczeństwa - przynajmniej nosić rękawice i respirator.

Młotek

Ten rodzaj farby słynie z ulepszonych właściwości antykorozyjnych, więc do pracy zewnętrznej są one tym, czego potrzebują. Wersje młota można również wykorzystać do wewnętrznego przetwarzania bramy. Ta farba ma niezwykłą nazwę ze względu na oryginalną teksturę, która przypomina powierzchnię z młotkiem.

Kilka dodatkowych odpowiedzi na pytanie - jak pomalować metalową bramę.

Maluj bramę tylko w suchą i ciepłą pogodę, aby powierzchnia szybko wyschła. Nie należy tego robić zimą - zwiększona wilgotność nie będzie w stanie zapewnić odpowiednich warunków do suszenia. Przy wietrznej pogodzie niepożądane jest również wykonywanie prac - podmuchy mogą nakładać kurz, liście i brud na powierzchnię suszącą.

Jeśli chcesz użyć pistoletu natryskowego do jednolitego rozpylania kompozycji, zauważ, że ta jednostka rozpryskuje farbą nie tylko bramę, ale wszystko, co jest w pobliżu. Ostrożnie pokryj wszystkie powierzchnie, których nie chcesz widzieć, malowane. W wietrzny dzień korzystanie z pistoletu natryskowego jest zabronione ze względu na to, że strumień z niego może latać w złym kierunku, zgodnie z przeznaczeniem.

Pin
Send
Share
Send
Send