Jak i jak myć wannę, aby świeciła, właściwie moje akrylowe, żeliwne, emaliowane i inne rodzaje kąpieli - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Jak umyć wannę: zwrócić biel

Pin
Send
Share
Send
Send


Czasami sprzątanie domu spędza się niepotrzebnie dużo czasu. Kobiety są zmuszane, po pracy przez cały tydzień, w weekendy do odkurzania, szorowania podłóg i szorowania kąpieli. Dlatego wiele kobiet ma logiczne pytanie - czy są sposoby, aby szybko i bez wysiłku umyć wannę, aby świeciła. Na to pytanie można odpowiedzieć twierdząco - w artykule przyjrzymy się, jak myć wannę przy użyciu narzędzi domowych.

Co musisz walczyć, myjąc zwykłą kąpiel:

  • Pleśń Pojawia się w tych pomieszczeniach, w których jest mokry i chłodny.
  • Grzyb Czarna irytująca płytka nie uderza w samą powierzchnię wanny, ale w te połączenia, w których konstrukcja łączy się ze ścianą.
  • Rust. Pojawia się z powodu złej jakości wody wypływającej z kranu. Rury, które nie były wymieniane od wielu lat, są już dość skorodowane w środku. Rozumie się, że ta rdza pochodzi z wody do naszych apartamentów.
  • Kamień wapienny. Najszybciej pojawiający się i najbardziej powszechny rodzaj zanieczyszczeń. Pojawia się ze względu na fakt, że woda z kranu zawiera dużą ilość wapna. Na tych obszarach i obrzeżach naszego kraju, gdzie płynie miękka woda o niskiej zawartości wapnia, nie ma takiego problemu.

Zastanów się nad najprostszymi i najskuteczniejszymi technikami, dzięki którym kąpiel stanie się genialna.

Biel

To niedrogie narzędzie - słynny wojownik o czystość kanalizacji. Nasze matki i babcie, które żyły w czasach sowieckich, również używały klarownego płynu o silnym zapachu wybielacza. W rzeczywistości biel rozcieńcza się wodą i przygotowuje się wybielacz. Zabija na miejscu wszystkie mikroorganizmy, wybiela powierzchnię kąpieli.

Plastikowa kąpiel nie jest czyszczona bielą, ponieważ proszek wybielający może rozpuszczać powierzchnie akrylowe. Inną wadą bieli jest fakt, że jest ona dość korozyjną i agresywną cieczą o nieprzyjemnym zapachu. Zalety: niski koszt i wydajność.

Kwasy

Narzędzia te doskonale radzą sobie z dużym zanieczyszczeniem - rdzą i kwitnieniem. Kwas octowy, chlorowodorowy, szczawiowy lub cytrynowy można zabłysnąć w każdej kąpieli. Konieczne jest jednak podjęcie środków bezpieczeństwa i oczywiście nie czyścić wanien akrylowych związkami kwasowymi.

Kwas cytrynowy

To narzędzie może pomóc usunąć płytkę nazębną z powierzchni kąpieli. Oczywiście do czyszczenia kąpieli nie stosuje się stężonego kwasu cytrynowego, ale jego rozwiązanie. I nie psujcie do tego prawdziwych cytryn - wystarczy kupić sztuczny kwas cytrynowy w proszku, który jest sprzedawany w działach cukierniczych.

Kwas rozpuszcza się w wodzie - 1 saszetka na 300 g cieczy - i powstały roztwór nakłada się na powierzchnię kąpieli. Następnie musisz dać czas na pracę narzędzia. Zwykle zajmuje to 15 minut. Następnie wytrzyj powierzchnię wanny gąbką, a następnie spłucz środek wodą.

  • Dokładnie spłukać powierzchnię po obróbce kwasem cytrynowym, aby nie pozostał. W przeciwnym razie kwas może zacząć powodować korozję szkliwa.
  • Kwas cytrynowy jest również skuteczny w przetwarzaniu zlewów i toalet, całkowicie usuwając płytkę nazębną z każdego urządzenia hydraulicznego.
  • Pamiętaj, aby nosić rękawice, gdy masz do czynienia z tą żrącą cieczą.

Domestos

Znane narzędzie do zwalczania płytki nazębnej i rdzy, pojawiające się na kanalizacji. Produkt jest bezpieczny i polecany przez służby sanitarne do użytku domowego. Nadaje się do czyszczenia powierzchni akrylowych.

Ocet i napoje gazowane

Połączenie tych substancji w każdej kuchni jest śmiertelne dla grzyba. Konieczne jest zastosowanie środków w stanie rozpuszczonym po założeniu rękawic. Tanie produkty gospodarstwa domowego doskonale czyszczą starą rdzę.

Takie kąpiele są najczęściej spotykane w naszych apartamentach. Są niedrogie, to standardowa opcja, która jest instalowana podczas budowy we wszystkich standardowych budżetowych mieszkaniach. Najczęściej żeliwo lub stalowa podstawa jest ukryta pod emalią. Powłoka górna wymaga dokładnego czyszczenia i pielęgnacji. Emalia szybko blaknie i traci swój pierwotny połysk.

Aby skutecznie wykąpać szkliwo emalii z plam i zakwitnięć, możesz wykorzystać biel rozpuszczoną w wodzie - to narzędzie poradzi sobie nawet z silnym zanieczyszczeniem. Jeśli zanieczyszczenie jest bardzo silne, w tym przypadku nie można obejść się bez produktów zawierających kwasy.

Aby oczyścić powierzchnie emaliowane, należy użyć sztywnej gąbki piankowej, która nie zawiera metalowych wkładek. Lepiej nie używać plastikowych bardzo twardych gąbek - mogą zarysować szkliwo, co spowoduje szybkie nagromadzenie brudnych osadów na powierzchni.

Proszki ścierne mogą dobrze oczyścić emaliowaną powierzchnię, ale mogą być bardzo porysowane. W rowkach pozostawionych po takim czyszczeniu bardzo szybko brud ponownie przenika. Dlatego lepiej czyścić emaliowane powierzchnie płynnymi produktami.

Współczesna nauka rozwija się szybko. Od kilku lat kąpiele akrylowe są obecne w naszym codziennym życiu - lekkie i wygodne. Akryl jest dobry, ponieważ można nadać mu dowolny kształt, więc wanna akrylowa może być dowolna - okrągła, owalna, a nawet żebrowana. Ale większość ludzi nadal preferuje klasyczne owalne wanny, ponieważ rozmiar i kształt łazienek są prawie standardowe.

Jak i co można czyścić powierzchnię akrylową, rozważ.

Akryl nie toleruje stosowania twardych materiałów ściernych. Zapomnij o proszku, nawet praniu i intensywnym tarciu, jeśli masz plastikową wannę. Mocno pocierając akrylową kąpiel poluoluxem lub innym proszkiem do szorowania, drapiemy powierzchnię - iw tych rysach niewidocznych dla oka, brud wraca i szybko osiada, przywierając do szorstkiej powierzchni. W związku z tym po czyszczeniu ściernym kąpiel będzie starzona dwukrotnie szybciej.

Czego nie można wyczyścić w kąpieli akrylowej:

  • Kwasy i zasady.
  • Roztwory alkoholu również nie są odpowiednie.
  • Amoniak i chlor to wrogowie delikatnej plastikowej powierzchni.

Środki zawierające składniki żrące - zasady i agresywne kwasy - również nie są odpowiednie w tym przypadku. Nie należy czyścić akrylowej wanny i popularnej bieli. Ale możesz użyć tej kompozycji: rozpuść trochę bieli w wodzie i dodaj płynne mydło lub szampon. Tę kompozycję należy czyścić delikatną akrylową powierzchnią. Jednocześnie gąbka powinna być zwykłą gumą piankową, nie twardą.

Oprócz mydła w płynie można rozcieńczyć detergent w ciepłej wodzie, a tym roztworem oczyścić powierzchnię plastikową. Staraj się, aby rozwiązanie było raczej skoncentrowane, a nie słabe.

Przydatna rada dla gospodyni na kompetentnej kąpieli myjącej.

Radzimy zachować ostrożność w przypadku agresywnych środków chemicznych, zwłaszcza jeśli zawierają kwasy. Nie zapomnij o gumowych rękawicach podczas pracy z kwasem i respiratorach w przypadku masowych proszków. Nie pochylaj się blisko wanny, jeśli to możliwe, nie wdychaj proszku w powietrzu. Chemiczne oparzenie płuc jest rzeczą, która wydaje się daleka od nas, jednak jest całkiem realna.

Po wyczyszczeniu kąpieli zaleca się wytrzeć ją do sucha ręcznikiem lub miękką ściereczką. W tym przypadku kamień wapienny nie może szybko ponownie utworzyć się na powierzchni.

Niż zorganizować sprzątanie ogólne raz lub dwa razy w miesiącu, starając się oczyścić już dokładnie zanieczyszczoną powierzchnię, lepiej poświęcić kilka minut na codzienne mycie kąpieli. Oznacza to, że po każdym prysznicu z wanną lub prysznicem pożądane jest przetarcie powierzchni wanny - w tym przypadku ogólne wyczerpujące czyszczenie może nie być konieczne przez długi czas. A górna powłoka kąpieli będzie działać znacznie dłużej bez uszkodzeń i odprysków.

Pin
Send
Share
Send
Send