Jak szybko umyć żyrandol, mój kryształowy żyrandol z wisiorkami, usunąć go lub nie usunąć za pomocą detergentu lub wody - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak łatwo umyć żyrandol własnymi rękami: napiwki gospodyń domowych

Pin
Send
Share
Send
Send


Wielu zgodziłoby się, że czystość żyrandola wpływa na nastrój w domu. Oświetlenie domu zależy od czystości tego wnętrza. W niektórych mieszkaniach lub domach sprzątanie często omija żyrandol. Można to wytłumaczyć tym, że czyszczenie jest dość trudne - należy przestrzegać środków ostrożności, a pranie nie jest wygodne. Mimo to żyrandol powinien być regularnie czyszczony. Jak to zrobić najlepiej?

Więc nadal postanowiłeś zwrócić uwagę na żyrandol i dokładnie go umyć. Kiedy najlepiej to zrobić? Odpowiedź jest oczywista - w ciągu dnia. Jednocześnie należy zastanowić się, w jaki sposób okna w pokoju są kierowane, aby wybrać porę dnia, kiedy pokój będzie tak oświetlony. Czyszczenie pomieszczenia powinno rozpocząć się od mycia żyrandola, ponieważ podczas czyszczenia i obróbki żyrandola na podłodze znajdzie się kurz i wilgoć z niego.

Przed czyszczeniem żyrandola należy ocenić stopień zanieczyszczenia. Jeśli jest wystarczająco czysty, nie trzeba go usuwać. Jeśli Twoje urządzenie oświetleniowe jest bardzo brudne, musisz je usunąć. Jeśli nie zdejmiesz żyrandola, wyłącz zasilanie elektryczne. Ponadto należy usunąć żarówki i zabezpieczyć wkłady przed wilgocią. Aby to zrobić, mogą owinąć film. Do prania potrzebujesz:

  • stół lub drabinka;
  • fartuch z kieszeniami;
  • rękawiczki;
  • folia chroniąca meble w pokoju;
  • czysta woda w stabilnym pojemniku (na przykład w misce);
  • pędzel;
  • suche i mokre ściereczki.

Przede wszystkim jednak należy zadbać o bezpieczeństwo, dlatego lepiej jest usunąć żyrandol. Usuwając żyrandol, chronisz się przed porażeniem prądem. W takim przypadku należy wykręcić żarówki i zabezpieczyć naboje przed wodą.

Jeśli jednak zdecydowałeś się pójść prostszym sposobem i zostawić żyrandol na swoim miejscu, pierwszą rzeczą, jak wspomniano wcześniej, jest wyłączenie prądu w pokoju. Następnie musisz wybrać, co dostaniesz do żyrandola. Idealną opcją byłaby drabinka - jest stabilna, można na niej stać na żądanej wysokości, wygodnie się na nią wspiąć.

Jeśli nie ma drabiny, w tym przypadku możesz użyć stołu, a jeśli wysokość stołu jest niewystarczająca, nadal możesz wziąć krzesło. W tej sytuacji musi być ktoś blisko, aby go zabezpieczyć. Kolejny ważny punkt: podczas pracy na stole lub na krześle należy ustawić go w taki sposób, aby żyrandol był przed oczami, a nie nad głową. W przeciwnym razie mogą wystąpić zawroty głowy z powodu podniesienia głowy, a mięśnie mogą zwężać naczynia krwionośne. W rezultacie możesz zostać ranny.

Używając energooszczędnych lamp, musisz wiedzieć, że są one bardzo delikatne, więc ich usunięcie jest niepożądane. Lepiej owinąć je w plastikowe torby, przymocowane taśmą klejącą.

Jak myć żyrandol

Do mycia żyrandola niepożądane jest stosowanie roztworu mydła. W takim przypadku należy kilkakrotnie umyć sufit czystą wodą, aby oczyścić je z plam z mydła. Roztwór mydła może być używany z wyjątkiem prania usuniętych elementów (plafonów, zawieszek), które można myć kilka razy w czystej wodzie.

Najlepszą opcją do mycia żyrandoli są specjalne spraye czyszczące. Takie aerozole mogą szybko i skutecznie oczyścić żyrandol. Są w każdym sklepie ze sprzętem.

Jeśli kryształowy żyrandol znajduje się w pomieszczeniu z hermetycznie zamkniętymi oknami i dobrą wentylacją, to ciężkie zanieczyszczenie go nie zagraża. W takim przypadku można go wyczyścić za pomocą antystatycznej wiechy. Taka wiecha nie tylko usuwa kurz, ale także nie tworzy elektryczności statycznej. Podczas czyszczenia lepiej jest używać rękawic z tkaniny, aby nie pozostawiać odcisków palców.

Jak myć kryształowy żyrandol bez wyjmowania go? Jak szybko go umyć? Aby to zrobić, istnieje prosty sposób - użycie piany z aerozolu. Pod żyrandolem należy umieścić ściereczkę i spryskać żyrandol pianką. Pianka powinna spływać na tkaninę.

Jest tańszy sposób. Żyrandol należy zdemontować i dokładnie umyć każdy z jego elementów za pomocą detergentu do mycia naczyń rozpuszczonego w wodzie. Następnie wszystkie części należy dokładnie umyć czystą wodą i amoniakiem (100 ml alkoholu w 0,5 litra wody). Zamiast roztworu amoniaku można użyć suchej czystej szmatki.

Pin
Send
Share
Send
Send