Jak umyć sufit bez rozwodu, mojego rozciągnięcia lub zawieszenia, plastiku lub aluminium, matowego lub błyszczącego sufitu w warunkach domowych - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak szybko zmyć sufit bez plam: tajemnice gospodyń domowych

Pin
Send
Share
Send
Send


Często zdarza się, że przy sprzątaniu mieszkania właściciele zapominają o suficie. Uważa się, że jest najmniej podatny na zanieczyszczenia: nie ma na nim żadnych przedmiotów, praktycznie go nie dotykają, w przeciwieństwie do podłogi i ścian. Jednak w przeciwieństwie do podłogi i ścian, nie można ukryć wszelkiego rodzaju plam, plam i innych problemów na suficie. Ponadto sufity są zwykle w jasnych kolorach, więc wszelkie zabrudzenia na nich będą widoczne gołym okiem. W kuchni sufit jest najbardziej podatny na zanieczyszczenia, dlatego regularne czyszczenie jest po prostu konieczne. Idealnie czysty sufit bez plam - dekoracja każdego mieszkania!

Wcześniej sufity były zazwyczaj traktowane bieleniem. Wszelkie zabrudzenia zostały ukryte przez nową warstwę. Podczas czyszczenia na mokro sufit nie mógł być brany pod uwagę. Teraz bielenie zostało zastąpione przez nowe metody powlekania: sufity podwieszane, farby olejne, płytki polistyrenowe i inne. Farba olejna, choć mniej przyjazna dla środowiska (zatyka pory, uniemożliwia wentylację), ale umożliwia czyszczenie sufitu na mokro. Sufit traktowany farbą olejną można bezpiecznie myć wodą z dodatkiem środków czyszczących (szmata, gąbka lub mop). Po tym powierzchnia musi być dobrze wytarta i pozostawiona do wyschnięcia.

Alternatywą dla farb olejnych jest emulsja na bazie octanu poliwinylu. Takie sufity boją się czyszczenia na mokro, ponieważ mogą występować plamy i kroplówki. W takim przypadku należy użyć specjalnych wilgotnych chusteczek lub odkurzacza. Przed tymi serwetkami należy najpierw wyczyścić najmniej widoczną część sufitu, a jeśli wynik jest pozytywny, można wyczyścić cały sufit.

Popularność sufitów napinanych jest łatwa do wyjaśnienia. Dzięki temu sufitowi możesz nadać swojemu domowi niepowtarzalny styl. Ponadto nie boją się deformacji, kurzu, nie tracą oryginalnego koloru, nie pękają. Sufity tego typu są różne: matowe, błyszczące, białe, kolorowe, gładkie i ozdobione wzorami, aluminium, ale nawet taki cud współczesnego designu musi być czasami czyszczony, szczególnie w kuchni. Jak to zrobić dobrze?

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas czyszczenia sufitu podwieszanego, nie jest używanie twardych szczotek lub gąbek, aby nie uszkodzić powierzchni sufitu. W tym celu najlepszym rozwiązaniem jest gąbka piankowa lub flanelowa. Możliwe jest zwilżenie gąbki lub szmatki w wodzie niewielkim stężeniem mydła. W żadnym przypadku nie zaleca się stosowania środków ściernych ani kremu z cząstkami stałymi. Niepożądane jest również mycie sufitu sodą - może to uszkodzić gładką powierzchnię. Ogólnie rzecz biorąc, należy zawsze pamiętać, że powierzchnia sufitu napinanego jest bardzo delikatna i podatna na zarysowania, zwłaszcza połysk. Przed czyszczeniem lepiej jest usunąć z rąk całą biżuterię: pierścionki, bransoletki. Sufit należy wycierać ruchem okrężnym, lekko go naciskając.

Jak wspomniano wcześniej, gąbkę lub ściereczkę można zwilżyć roztworem mydlanym. Jeśli sufit jest błyszczący, mogą na nim pozostać plamy z mydła. Aby usunąć je po umyciu, powierzchnię należy dobrze wytrzeć suchą szmatką. Rozciągliwy błyszczący sufit zaleca się do prania specjalnej ściereczki z mikrofibry. Za pomocą takiej ściereczki można łatwo wyeliminować wszystkie plamy, ponieważ doskonale wchłania wilgoć.

Co, poza mydłem, można jeszcze umyć sufitami napinanymi? W tym celu eksperci zalecają stosowanie specjalnych detergentów przeznaczonych do mycia sufitów napinanych. Takie narzędzia eliminują wszelkie zanieczyszczenia bez problemów. Kosztują drogo, ale eksperci radzą używać takich środków, zwłaszcza do czyszczenia sufitu w kuchni. Po nich nie ma rozwodów.

Doświadczenie pokazuje, że najczęściej w mieszkaniu sufit jest zanieczyszczony w kuchni. Łatwo to wyjaśnić - dlatego w kuchni najbardziej agresywne warunki (wilgotność, zmiana temperatury, tłuszcz) wymagają specjalnych wymagań w stosunku do sufitu w kuchni: muszą być dobrze oczyszczone, nie wchłaniać wilgoci i innych substancji. Plastikowy sufit w pełni spełnia te wymagania. Plastikowe mycie płytek nie jest wcale trudne, w przeciwieństwie do sufitów napinanych lub bielonych.

W kuchni z czasem wszystkie powierzchnie nabierają żółtawego odcienia: ściany, płytki i lodówka. Sufit nie jest wyjątkiem. Tutaj potrzebujemy opieki na czas, a wtedy ten problem nie będzie. Płytki na suficie również wymagają czyszczenia z określoną częstotliwością.

Pin
Send
Share
Send
Send