Zielony wystrój wnętrz łazienki, nowoczesne i klasyczne style, akcesoria i akcesoria, wybór kolorów do szuflad, paneli, szaf, mozaik, płytek i dywanów - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Zielona łazienka (18 zdjęć): radość i harmonia każdego dnia

Pin
Send
Share
Send
Send


Co może być bardziej optymistyczne niż zielona łazienka? Jest to jeden z najbardziej afirmujących życie kolorów w całym spektrum! Każde wnętrze urządzone w zielonych odcieniach staje się jaśniejsze, bardziej radosne, daje aktywność i jednocześnie spokój. Racjonalne jest użycie tego odcienia do projektowania łazienek. W łazience prawie zawsze brakuje naturalnego oświetlenia, dlatego konieczne jest dodanie światła i ciepła do tego pomieszczenia na wiele różnych sposobów.

Istnieje kilka podstawowych zasad dekorowania nowoczesnej zielonej łazienki. Po pierwsze, nie eksperymentuj z sufitem. Zostaw to białe! To najlepsze, co możesz wymyślić. Ponadto nie naruszaj ważnej zasady związanej z użyciem kilku odcieni zieleni: pojedynczy odcień nie będzie wyglądał tak interesująco i zbytnio uprości projekt.

Projektanci zalecają stosowanie podobnych odcieni, które różnią się intensywnością koloru (jaśniejsze i ciemniejsze). Pierwszeństwo należy nadać jasnym odcieniom, ciemne - ciekawemu kontrastowi, zajmując mniejszy obszar. Na przykład możesz wybrać jasną płytkę malachitową i ciemną szafę lub szafkę. Na tle jasnozielonych paneli korzystna będzie niebiesko-zielona zasłona lub ciemna powłoka. Szklany zlew stworzy wrażenie arystokratycznego mieszkania. Ciemnozielona szafa będzie doskonałym akcentem w łazience, urządzonym w jasnych oliwkowych kolorach. Mozaika na ścianie lub panel o podobnych kolorach wygląda dobrze.


zelenaya-vannaya-komnata-18-foto-radost-i-garmoniya-kazhdij-den-6


zelenaya-vannaya-komnata-18-foto-radost-i-garmoniya-kazhdij-den-7

Który odcień jest odpowiedni dla Ciebie?

Interesujący zielony kolor podstawowy obejmuje masę półtonów. W spektrum zieleni są krzykliwe odcienie lub zbyt proste, trujące lub brudno-ciemne. Nie należy ich używać do ozdabiania łazienki nawet jako dodatkowego koloru. Wybierz szlachetne odcienie do mebli, płytek i innych akcesoriów. Zastanów się, że każdy odcień ma swoje własne znaczenie: nowoczesna łazienka będzie wymagać odcieni bagien, a także sałatki lub jasnozielonego z dodatkiem żółtego i beżowego.


zelenaya-vannaya-komnata-18-foto-radost-i-garmoniya-kazhdij-den-9


zelenaya-vannaya-komnata-18-foto-radost-i-garmoniya-kazhdij-den-10


zelenaya-vannaya-komnata-18-foto-radost-i-garmoniya-kazhdij-den-11

Istnieje masa sprawdzonych kombinacji, które wyglądają jednocześnie nowocześnie i spokojnie.

  • Na przykład biało-zielone wnętrze jest zawsze piękne: daje świeżość i czystość i wygląda bardzo jasno. Biało-zielona ściana zawsze rozszerzy przestrzeń i da poczucie przestronności. Wystrój wykonano w podstawowych kolorach: można dodać biały dywan i lekką szafę. Powłoka jest pożądana, aby wybrać jasny odcień.
  • Opcja niebiesko-zielonej konstrukcji jest odpowiednia dla bardziej zrelaksowanych osobowości: ta kombinacja relaksuje i daje pewność siebie. Będzie dobrze wyglądał niebiesko-zielona mozaika na ścianie lub na podłodze, a także neutralne meble i niezbyt chwytliwe akcesoria: niebiesko-brązowy dywan lub zasłona, półki w tonacji, niebiesko-zielona szafka nocna, turkusowe panele.
  • Beżowo-zielona wersja jest idealna dla tych. którzy szukają miejsca w łazience na pokój i medytację. Panele mogą być beżowo-brązowe, głównym odcieniem płytki jest oliwka. Połączenie beżu i zieleni to wybór korzystny dla wszystkich, wystarczy znaleźć akcesoria odpowiednich odcieni: beżowy dywan, meble beżowo-oliwkowe.
  • Szaro-zielony design odnosi się do chłodniejszych rozwiązań, ale wygląda bardzo stylowo i nowocześnie. Szaro-zielona łazienka zachowuje równowagę aktywności i spokoju.


zelenaya-vannaya-komnata-18-foto-radost-i-garmoniya-kazhdij-den-13


zelenaya-vannaya-komnata-18-foto-radost-i-garmoniya-kazhdij-den-14


zelenaya-vannaya-komnata-18-foto-radost-i-garmoniya-kazhdij-den-15

Jasne decyzje

Wygląda bardzo wesoło na czerwono-zielone i żółto-zielone opcje. Są to pomysły dla osób aktywnych: w tak niezwykłej przestrzeni kontrastowa mozaika elementów w szkarłatnych i zielonych odcieniach wygląda pięknie i stylowo. Mozaika w tym przypadku może nie być abstrakcyjna - możesz użyć motywów kwiatowych. Jakiego koloru mogą być meble w takiej przestrzeni? Co najważniejsze, jeśli nie dodasz trzeciego koloru, ale użyjesz jednego z podstawowych odcieni, tylko jaśniejszy: na przykład jasnozielona szafka lub szafka.


zelenaya-vannaya-komnata-18-foto-radost-i-garmoniya-kazhdij-den-17


zelenaya-vannaya-komnata-18-foto-radost-i-garmoniya-kazhdij-den-18

Pin
Send
Share
Send
Send