Zielony wystrój wnętrz łazienki, nowoczesne i klasyczne style, akcesoria i akcesoria, wybór kolorów do szuflad, paneli, szaf, mozaik, płytek i dywanów - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Zielona łazienka (18 zdjęć): radość i harmonia każdego dnia

Co może być bardziej optymistyczne niż zielona łazienka? Jest to jeden z najbardziej afirmujących życie kolorów w całym spektrum! Każde wnętrze urządzone w zielonych odcieniach staje się jaśniejsze, bardziej radosne, daje aktywność i jednocześnie spokój. Racjonalne jest użycie tego odcienia do projektowania łazienek. W łazience prawie zawsze brakuje naturalnego oświetlenia, dlatego konieczne jest dodanie światła i ciepła do tego pomieszczenia na wiele różnych sposobów.

W łazience chcemy się zrelaksować, poczuć się odświeżonym i świeżym. Terapia kolorami pomoże! Nie krępuj się wybrać zielony kolor i nie pomieszaj popularności zielonej łazienki. Tak, to powszechna wersja wyposażenia wnętrz, ale zawsze masz miejsce na wyobraźnię i możliwość stworzenia czegoś nowego. Ponadto do Państwa dyspozycji - wiele niestandardowych odcieni i ciekawych kombinacji. Wybierz: niebiesko-zielone wnętrze, szaro-turkusowy, beżowo-oliwkowy, szaro-oliwkowy i inne, w tym klasyczny sojusz - biały i jasnozielony! Każdy jest dobry na swój sposób.

Dzięki zieleni doskonale harmonizują najróżniejsze kolory - od olśniewającego białego do czerwono-brązowego i czarnego. Jeśli chcesz, ożywiaj przestrzeń za pomocą żółtych cytrynowych plam, czerwono-brązowych akcesoriów lub kontrastowej szafki. Kup szlachetne meble w kolorze szaro-niebieskim! Wystrój może być dowolny (w wyobraźni i dobrym smaku). Możesz bawić się kolorem zlewu (na przykład zlew może być beżowy lub przezroczysty).

Ponadto odgrywa rolę fakt, że zielony kolor jest dobry w tworzeniu wnętrza dowolnego stylu. Klasyczny, minimalizm, barokowy, orientalny i eko-stylowy wyglądają równie korzystnie w projektowaniu zielonej łazienki. Współcześni guru w dziedzinie projektowania wnętrz oferują nam wiele wspaniałych pomysłów. Najważniejsze jest wprowadzenie w życie któregokolwiek z pomysłów, które lubisz.

Etiuda w odcieniach zieleni

Istnieje kilka podstawowych zasad dekorowania nowoczesnej zielonej łazienki. Po pierwsze, nie eksperymentuj z sufitem. Zostaw to białe! To najlepsze, co możesz wymyślić. Ponadto nie naruszaj ważnej zasady związanej z użyciem kilku odcieni zieleni: pojedynczy odcień nie będzie wyglądał tak interesująco i zbytnio uprości projekt.

Projektanci zalecają stosowanie podobnych odcieni, które różnią się intensywnością koloru (jaśniejsze i ciemniejsze). Pierwszeństwo należy nadać jasnym odcieniom, ciemne - ciekawemu kontrastowi, zajmując mniejszy obszar. Na przykład możesz wybrać jasną płytkę malachitową i ciemną szafę lub szafkę. Na tle jasnozielonych paneli korzystna będzie niebiesko-zielona zasłona lub ciemna powłoka. Szklany zlew stworzy wrażenie arystokratycznego mieszkania. Ciemnozielona szafa będzie doskonałym akcentem w łazience, urządzonym w jasnych oliwkowych kolorach. Mozaika na ścianie lub panel o podobnych kolorach wygląda dobrze.

Projektanci zalecają, aby podłoga była lekka (na przykład beżowo-zielona lub biało-brązowa). Alternatywnie może być wyłożona kontrastowymi płytkami. Tutaj lepiej jest używać kombinacji podobnych w cieniu. W małej łazience lepiej nie angażować się w pstrokate ściany lub podłogi, jego konstrukcja powinna być bardziej zwięzła, tutaj będziesz potrzebować najprostszych mebli.

Czy twoją łazienkę można uznać za przestronną? To świetnie! W tym przypadku własne zasady projektowania wnętrz. Tutaj zielona płytka do łazienki może być nieodpowiednia i monotonna. Dokładniej, możesz użyć go jako jednego z elementów dekoracyjnych, ale lepiej go zastosować w połączeniu z panelami o podobnym kolorze: na przykład przy użyciu płytek oliwnych możesz wybrać panele beżowe lub szare. Również do Państwa dyspozycji tapety winylowe, drewno i inne rodzaje materiałów odpowiednie do łazienki. Mogą być również zamienione z panelami. W dużych łazienkach lepiej jest pozostać na jasnych meblach, najlepiej beżowo-żółtych lub biało-zielonych. Na przykład zrobi to stojak na oliwki i szafka z oliwkowo-szarym odcieniem.

Świetna opcja wystroju - z pomocą akcesoriów na żywo - kwiaty w pomieszczeniach. Dywan i zasłona mogą być tego samego koloru lub podobnych odcieni, na przykład ciemnoniebieski, jest to jedna z klasycznych kombinacji z zielonym.Który odcień jest odpowiedni dla Ciebie?

Interesujący zielony kolor podstawowy obejmuje masę półtonów. W spektrum zieleni są krzykliwe odcienie lub zbyt proste, trujące lub brudno-ciemne. Nie należy ich używać do ozdabiania łazienki nawet jako dodatkowego koloru. Wybierz szlachetne odcienie do mebli, płytek i innych akcesoriów. Zastanów się, że każdy odcień ma swoje własne znaczenie: nowoczesna łazienka będzie wymagać odcieni bagien, a także sałatki lub jasnozielonego z dodatkiem żółtego i beżowego.

Jeśli jesteś fanem klasyki, zatrzymaj swój wybór na oliwkowym odcieniu i dodaj akcesoria w kolorze mięty.

Eko-styl wymaga jadeitu, rustykalnego stylu - szmaragdowej zieleni. Czy masz małą łazienkę? Nie kupuj materiałów o ciemnym kolorze, przestrzeń powiększy się o jasnozielone odcienie.
Miejsce na kombinacje

Istnieje masa sprawdzonych kombinacji, które wyglądają jednocześnie nowocześnie i spokojnie.

  • Na przykład biało-zielone wnętrze jest zawsze piękne: daje świeżość i czystość i wygląda bardzo jasno. Biało-zielona ściana zawsze rozszerzy przestrzeń i da poczucie przestronności. Wystrój wykonano w podstawowych kolorach: można dodać biały dywan i lekką szafę. Powłoka jest pożądana, aby wybrać jasny odcień.
  • Opcja niebiesko-zielonej konstrukcji jest odpowiednia dla bardziej zrelaksowanych osobowości: ta kombinacja relaksuje i daje pewność siebie. Będzie dobrze wyglądał niebiesko-zielona mozaika na ścianie lub na podłodze, a także neutralne meble i niezbyt chwytliwe akcesoria: niebiesko-brązowy dywan lub zasłona, półki w tonacji, niebiesko-zielona szafka nocna, turkusowe panele.
  • Beżowo-zielona wersja jest idealna dla tych. którzy szukają miejsca w łazience na pokój i medytację. Panele mogą być beżowo-brązowe, głównym odcieniem płytki jest oliwka. Połączenie beżu i zieleni to wybór korzystny dla wszystkich, wystarczy znaleźć akcesoria odpowiednich odcieni: beżowy dywan, meble beżowo-oliwkowe.
  • Szaro-zielony design odnosi się do chłodniejszych rozwiązań, ale wygląda bardzo stylowo i nowocześnie. Szaro-zielona łazienka zachowuje równowagę aktywności i spokoju.
Jasne decyzje

Wygląda bardzo wesoło na czerwono-zielone i żółto-zielone opcje. Są to pomysły dla osób aktywnych: w tak niezwykłej przestrzeni kontrastowa mozaika elementów w szkarłatnych i zielonych odcieniach wygląda pięknie i stylowo. Mozaika w tym przypadku może nie być abstrakcyjna - możesz użyć motywów kwiatowych. Jakiego koloru mogą być meble w takiej przestrzeni? Co najważniejsze, jeśli nie dodasz trzeciego koloru, ale użyjesz jednego z podstawowych odcieni, tylko jaśniejszy: na przykład jasnozielona szafka lub szafka.

W czerwono-zielonej łazience zawsze będziesz w dobrym nastroju. Przychodzą na myśl najbardziej nietypowe pomysły! Podobny efekt daje żółto-zielona kąpiel. W szczególności spodoba się dzieciom! W żółto-zielonej przestrzeni wyglądają jaskrawożółte ręczniki, zasłona cytrynowa, szafa w słonecznym kolorze. W przypadku mozaiki można wziąć płytkę z motywami kwiatowymi - na przykład mlecze lub żonkile. Wiosna zawsze panować będzie w twojej żółto-zielonej łazience!