Jak szybko umyć podłogę bez rozwodów, mojej podłogi po malowaniu lub wybieleniu, pozbyć się zapachu kotów, jak umyć płytki lub laminat Soda, sól i inne detergenty - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak łatwo i szybko umyć podłogę bez plam

Pin
Send
Share
Send
Send


Na pierwszy rzut oka mycie podłogi to prosta sprawa. Wziąłem wiadro wody, szmatę i trzy, aż było czyste. Jednak w tym przypadku nie jest to takie proste. Po pierwsze, wykładziny podłogowe są różnych typów i każdy z nich wymaga innego prania. Po drugie, jeśli w domu jest pies lub kot, konieczne będą dodatkowe wysiłki, aby umyć poty. Cóż, podłoga w kuchni jest najczęściej zanieczyszczona, więc trzeba ją często myć.

Przed rozpoczęciem czyszczenia podłogi zaleca się dokładne przemieszczenie podłogi. Zrób to lepszą miotłą. Kurz musi być usuwany wszędzie, nawet z niedostępnych miejsc i narożników. Jeśli miotła jest niewygodna, możesz wziąć miotłę. Miotła może być zwilżona wodą.

Zaleca się rozpoczęcie czyszczenia podłogi od rogu najdalej od drzwi i wykończenie przy samych drzwiach. Lub, aby przyspieszyć proces, możesz podzielić obszar pokoju na kilka sekcji. Lepiej jest wyczyścić każdą sekcję od ściany do środka pomieszczenia. Następnie śmieci z każdej działki muszą być zbierane w jednym stosie.

Przed czyszczeniem zaleca się usunięcie mebli z pokoju, a także wszystkich niepotrzebnych przedmiotów. Oczywiście nie ma potrzeby czyszczenia ściany ani szafy, ale lepiej jest przenosić krzesła, taborety i urządzenia oświetlenia podłogowego. Wskazane jest również usunięcie kota lub psa z pokoju.

Po zakończeniu czyszczenia zaleca się wytrzeć je suchą, czystą szmatką, aby usunąć wilgoć z podłogi. W przeciwnym razie wilgoć może przyczynić się do pojawienia się deformacji powłoki.

Doskonałym narzędziem do czyszczenia podłogi na mokro jest sól. Jeśli dobrze umyjesz podłogę roztworem wody i soli, dom będzie idealnie czysty. Jeśli kot lub pies mieszka w twoim mieszkaniu, używanie soli podczas mycia podłóg pomaga usunąć zapach.

Każda podłoga wymaga specjalnego podejścia podczas czyszczenia. Na przykład pomalowaną podłogę należy regularnie myć, szczególnie w kuchni i na korytarzu, gdzie kurz i brud gromadzą się regularnie. Z drugiej strony taka podłoga nie wymaga dużego wysiłku podczas czyszczenia. Jeśli podłoga jest niepomalowana, wystarczy jedno czyszczenie na mokro w tygodniu. Jednak każde czyszczenie powinno składać się z kilku etapów. Po pierwsze, podłogę należy umyć ciepłą wodą i mydłem. Najbrudniejsze miejsca można przecierać pędzlem. Następnie podłoga musi być oczyszczona czystą wodą. Następnie należy wytrzeć go czystą, suchą szmatką, aby podłoga była sucha.

Aby linoleum było czyste, wystarczy stale przecierać wilgotną szmatką. Jeśli użyjesz ciepłego roztworu mydła lub detergentu, będzie on na ogół idealnie czysty.

Parkiet jest trwały i przyjazny dla środowiska. Aby dbać o taką podłogę, należy ją myć przynajmniej raz na sześć miesięcy zimną wodą. Niepożądane jest używanie gorącej wody - możliwe jest uszkodzenie parkietu. W celu prawidłowej pielęgnacji parkietu, nadal konieczne jest przetarcie go prawie codziennie wilgotną szmatką.

Utrzymanie podłogi laminowanej w czystości jest łatwe. Jeśli regularnie wycierasz laminat wilgotną szmatką, będzie czysta. Dopiero po tym podłogę należy wytrzeć do sucha, w przeciwnym razie wilgoć może zostać wchłonięta przez powłokę, co może prowadzić do deformacji i pęcznienia laminatu.

Jeśli podłoga jest pokryta kafelkami, masz szczęście. Płytka jest najbardziej bezpretensjonalna w czyszczeniu wszystkich powłok. Płytki myjące mogą być wodą z mydłem i detergentami. Do czyszczenia na mokro można również użyć amoniaku. Płytka jest ponadto odporna na wilgoć. Nie rani też kotów i psów.

Tak więc dla każdej powłoki istnieje metoda czyszczenia na mokro, więc przed umyciem podłogi należy określić, która metoda czyszczenia jest odpowiednia dla danego pokrycia.

Często zdarzają się sytuacje, w których goście niespodziewanie muszą przyjść do ciebie, ale nie są sprzątani w domu, lub czas na pełne sprzątanie jest chronicznie krótki. Poza tym spędzanie pół dnia na uporządkowaniu mieszkania to wciąż przyjemność! Czy można dobrze umyć podłogi bez poświęcania dużo czasu i wysiłku? Okazuje się, że możesz.

Przed rozpoczęciem czyszczenia na mokro należy dokładnie odkurzyć podłogę. Od tego zależy jakość późniejszego czyszczenia. Jeśli to możliwe, z pokoju, w którym odbywa się sprzątanie, musisz wyjąć wszystkie dodatkowe rzeczy lub położyć je na łóżku lub sofie. Wskazane jest również usunięcie psa lub kota z pokoju.

Następnie podłoga musi być dobrze przetarta wiechą, zwracając szczególną uwagę na listwy przypodłogowe. Kiedy trzepaczka zabrudzi się, można ją wyczyścić odkurzaczem. Jeśli po odkurzaniu nadal jest wystarczająco dużo kurzu, zamiast miotły lepiej jest użyć ściereczki z mikrofibry. W takim przypadku należy najpierw wytrzeć powierzchnię wilgotną szmatką, a następnie wysuszyć.

Rozpocząłeś naprawę, która obejmuje malowanie podłogi. Podłoga nabiera zupełnie innego wyglądu. Jak prać po malowaniu? Ta praca nie jest łatwa.

Po pierwsze, po malowaniu musisz poczekać pewien czas (około jednego dnia), aby wysuszyć podłogę. Następnie należy dwukrotnie umyć podłogę ciepłym roztworem octu, używając miękkiej szmatki. Po tym, w ciągu następnego tygodnia musisz zrobić czyszczenie mokrej podłogi, aby usunąć plamy oleju. Nie czyść podłogi roztworem mydła. Wpłynie to niekorzystnie na kolor farby.

Pin
Send
Share
Send
Send