Nowoczesne i klasyczne meble do sypialni, oryginalne ciemne i jasne, jak wybrać i odpowiednio ułożyć w małym pokoju - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Meble do sypialni: jak wybrać i umieścić w pokoju (34 zdjęcia)

Według statystyk, osoba spędza około 30% swojego życia we śnie. Sen jest głębokim odpoczynkiem, podczas snu ciało odzyskuje swoje zasoby, więc kiedy projektujesz swoje mieszkanie, musisz poważnie potraktować sypialnię.

Naukowo udowodniony wpływ wnętrza sypialni na ludzką psychikę. Ten wpływ istnieje nawet podczas snu, mimo że w tej chwili nasze oczy są zamknięte. Na tej podstawie potrzebujesz bardzo wrażliwego podejścia do tego problemu, jak wybór mebli do sypialni. Tutaj należy zwrócić uwagę na takie czynniki, jak: rozmiar, kolor, wygoda, przyjazność dla środowiska, funkcjonalność. Dotyczy to zwłaszcza łóżka. Jak wybrać meble do sypialni, abyśmy zawsze byli w niej tak komfortowo i przytulnie, jak to możliwe? Nowoczesne meble do sypialni są w stanie spełnić wszelkie wymagania. Ktoś lubi klasyczne meble do sypialni, ktoś preferuje styl high-tech. Istnieje wiele opcji.Wybór łóżka

Jeszcze raz przypomnij, jak ważne jest, aby nasze łóżko było wygodne, nie warto. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby zmierzyć sypialnię. Jest to konieczne, aby upewnić się, że łóżko dobrze pasuje do sypialni. Przybywszy do sklepu meblowego, byłoby miło upewnić się, że łóżko ma wystarczającą wytrzymałość i niezawodność. Jeśli to możliwe, połóż się na nim. W takim przypadku powinieneś być wygodny, wygodny. Biorąc pod uwagę twój wzrost, powinieneś czuć się swobodnie, łóżko powinno być przestronne.Wybierając łóżko, musisz wziąć pod uwagę wielkość swojej sypialni. Meble do małej sypialni powinny mieć niewielkie rozmiary. W tym przypadku minimalizm jest ważny. To samo dotyczy łóżka. Łóżko o imponujących rozmiarach zajmie większość Twojej toalety. Będzie bardzo mało wolnego miejsca. W tym, widzisz, wystarczająco przyjemne. Jeśli Twoja sypialnia jest przestronna, możesz bezpiecznie kupić łóżko do spania, nawet w rozmiarze króla.

Z jakiego materiału powinna być wykonana rama łóżka? Tutaj możesz doradzić metal lub drewno. Co zaskakujące, zwiększona wytrzymałość różni się także tkanymi ramami. Warto zwrócić uwagę na podstawę łóżka. Pożądane jest, aby był wykonany z elastycznych listew. Jest lepszy niż podstawa sprężyn lub siatki.

Jednak komfort łóżka zależy przede wszystkim od materaca, więc materac powinien być dokładnie sprawdzony, sprawdzony. Powinien być dość mocny i elastyczny. Jeśli to możliwe, połóż się na nim i słuchaj swoich uczuć. Jednocześnie powinieneś czuć się komfortowo. Wysokie materace są obecnie w sprzedaży. Są drogie, poza tym mają przyzwoitą wagę. Jeśli zdecydujesz się kupić taki materac, twoje łóżko powinno być wystarczająco mocne. Jeśli łóżko nie jest wykonane z trwałych materiałów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie powstanie i nie pęknie w jednym „pięknym” momencie. Osoby cierpiące na choroby układu mięśniowo-szkieletowego powinny zwracać uwagę na specjalne materace ortopedyczne, które są dostępne w handlu.Przy wyborze koloru warto zwrócić uwagę na styl łóżka w jego sypialni. Jeśli sypialnia jest jasna, w jasnych kolorach, łóżko powinno być odpowiednie. Czarne łóżko idealnie pasuje do sypialni z przewagą czarnych, ciemnych kolorów. Sypialnia z ciemnymi meblami - tylko na czarne łóżko. Ogólnie rzecz biorąc, kolor łóżka jest kwestią indywidualną. Tutaj w pełni polegaj na swoim smaku i wrażeniach.

W sprzedaży znajdują się łóżka z dodatkowymi schowkami, szufladami. Wygodne jest przechowywanie w nich pościeli, ubrań i innych rzeczy. Możesz również kupić łóżko z dodatkowymi meblami, które są do niego dołączone (krata, stoliki nocne itp.). Kupując takie meble, zyskujesz jedną wielką zaletę - takie meble będą pasować do koloru i stylu. Pozwoli to zaoszczędzić czas, który można poświęcić na wyszukiwanie mebli, w zależności od koloru i wzoru odpowiedniego łóżka. Istnieje jednak pewna wada - przy przestawianiu mebli w tym przypadku konieczne będą dodatkowe wysiłki.Wybór innych mebli do sypialni

Oczywiście łóżko - ważny mebel do sypialni. Teraz zastanów się, co jeszcze możesz kupić w swoim pokoju na odpoczynek.

Po pierwsze, po zakupie łóżka, należy natychmiast kupić wraz z nią „zestaw nocny”: stół i szafki nocne. Stolik nocny lub stolik powinien być wykonany w tym samym stylu i kolorze, co samo łóżko. Cóż, jeśli chcesz nadać swojej sypialni niepowtarzalny styl, lepiej jest osobno kupić meble do swojej toalety.
Więc co jeszcze, poza łóżkiem, powinno być w sypialni? Na pewno warto kupić komodę. Obecnie kredensy stały się integralną częścią sypialni jako łóżka lub szafy. W skrzyni można umieścić ubrania, pościel, biżuterię, dokumenty i inne niezbędne rzeczy. Nad klatką piersiową będzie wyglądać bardzo przydatne lustro. Po pierwsze, jest to bardzo ważny element dla sypialni, a po drugie, lustro wizualnie rozszerzy przestrzeń twojego pokoju na odpoczynek.

A co z sypialnią bez szafy lub garderoby? W związku z tym możesz doradzić szafę - oszczędza miejsce w porównaniu z tradycyjną szafą. Dotyczy to małego pokoju, w którym docenia się minimalizm. Jednak w małej sypialni preferowane będą wysokie stojaki - minimalizm to minimalizm.
Nie zapominaj o ekologii

Sypialnia to miejsce, w którym cieszymy się resztą, miejscem, w którym spędzamy najprzyjemniejszy czas w życiu, dlatego ważne jest, aby w tym pokoju panowała zdrowa atmosfera. Wybierając meble do sypialni, trzeba więc zwracać uwagę na to, z jakich materiałów są wykonane, jak nieszkodliwe są te materiały. Tanie meble są zwykle produkowane nie tylko z materiałów o niskiej jakości, ale także ze szkodliwych dla organizmu. Takie meble są nie tylko przyczyną nieprzyjemnego zapachu, ale także pojawienia się i zaostrzenia różnych chorób.
Jeśli chodzi o ekologię, lepiej jest wybrać meble wykonane z naturalnych materiałów, na przykład z litego dębu, sosny, modrzewia. Osoby cierpiące na alergie na naturalne drewno, lepiej kupić łóżko, komodę, szafę z płyty wiórowej, forniru lub MDF. W tym przypadku pasuje również do łóżka wykonanego z metalu.

Jak ułożyć meble w sypialni

Optymalne rozmieszczenie mebli w sypialni - dostępność wolnej przestrzeni w wystarczającej ilości. Pożądane jest, aby najpierw narysować plan proponowanego rozmieszczenia mebli na kartce papieru. Jeśli sypialnia jest mała, musisz poświęcić ilość mebli. Wybierając meble do małej sypialni, warto zwrócić uwagę na przekształcanie mebli - składanych mebli. Ta opcja jest również odpowiednia dla pomieszczeń, które łączą w sobie kilka funkcji (na przykład pokój dziecięcy i dzienny, gabinet i sypialnia itd.).
Jak urządzić meble? Jeśli sypialnia jest mała, lepiej jest położyć łóżko przy ścianie z zagłówkiem. Dzięki takiemu rozmieszczeniu łóżka będzie uczucie komfortu, bezpieczeństwa. Niepożądane jest umieszczanie łóżka przy oknie lub grzejniku - temperatura w tych miejscach często się zmienia, co może niekorzystnie wpływać na twoje samopoczucie. Nie powinieneś mieć łóżka przy drzwiach, gdzie często są przeciągi. Ponadto jest to sprzeczne z zasadami Feng Shui. Podwójne łóżka powinny być tak rozmieszczone, aby każdy, kto śpi na tych łóżkach, mógł się do nich zbliżyć i wstać. Odległość od łóżka do ściany powinna wynosić co najmniej 70 cm.

Kolor mebli do sypialni

Kolor mebli jest z pewnością bardzo ważnym czynnikiem, zwłaszcza w sypialni. Kolor wpływa na nasz nastrój, od tego zależy jakość naszego wypoczynku. Na przykład bogate jasne kolory sypialni są nieco nie na miejscu. Ponadto nie wszyscy będą zadowoleni z czarnej sypialni. Mimo to są bardziej odpowiednie spokojne, umiarkowane kolory: pastelowe, brązowe, oliwkowe, beżowe. Oczywiście jest to kwestia gustu. Ktoś poczuje się komfortowo w sypialni w czerni, ktoś w kolorze brązowym. Ktoś lubi pokój w jasnych kolorach, ktoś w ciemności, ale eksperci nadal radzą wyciągnąć pokój do odpoczynku w kojących kolorach.
Wyposażenie w sypialni

W sypialni, zwłaszcza jeśli jest ona zaprojektowana w stylu high-tech, nadal mogą istnieć wszelkiego rodzaju urządzenia:

  • TV;
  • centrum muzyczne;
  • komputer;
  • kino domowe.
Jeśli chodzi o telewizor, nasze zdrowie zależy od tego, jak dobrze jest zainstalowane, a mianowicie od wzroku. Powinien być równy z oczami. Odległość od telewizora zależy od jego przekątnej. Rozmiar przekątnej należy pomnożyć przez 3 - będzie to wymagana odległość. Komputer musi być ustawiony w taki sposób, aby nad nim nie odczuwać dyskomfortu.