Jak zainstalować zlew w łazience z podstawą, nad pralką lub sam z blatem - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak samodzielnie zainstalować różne typy zlewów: główne etapy

Pin
Send
Share
Send
Send


Łazienka w mieszkaniu odgrywa znaczącą rolę. Tutaj spędzamy pierwsze minuty po przebudzeniu, a tutaj często jesteśmy wieczorem przed snem. Jak przyjemnie jest wziąć gorący relaksujący prysznic wieczorem lub pobudzić zimną wodę rano, aby poczuć się jak „ogórek” w ciągu dnia! Obok samej łazienki ważnym atrybutem łazienki jest również umywalka. W tym artykule porozmawiamy o tym, jak zainstalować zlew w łazience i zastanowimy się nad najważniejszymi kwestiami, które mogą się pojawić podczas wykonywania tej pracy.

Na początek zastanów się, jakie istnieją metody mocowania zlewów. W zależności od tych metod, powłoki są:

 • faktury;
 • wpuszczać;
 • meble;
 • wspornik z postumentem;
 • wzmocniony na ścianie.


kak-ustanavlivat-raznie-vidi-rakovin-samostoyatelno-osnovnie-etapi-2


kak-ustanavlivat-raznie-vidi-rakovin-samostoyatelno-osnovnie-etapi-3


kak-ustanavlivat-raznie-vidi-rakovin-samostoyatelno-osnovnie-etapi-4


kak-ustanavlivat-raznie-vidi-rakovin-samostoyatelno-osnovnie-etapi-5


kak-ustanavlivat-raznie-vidi-rakovin-samostoyatelno-osnovnie-etapi-6

Umywalki pierwszego typu są instalowane na blacie, tak że znajdują się nieco powyżej powierzchni. W takich zlewach zasadniczo nie ma otworu na mikser. W przypadku zlewozmywaków górnych zainstalowane są mieszalniki wysokie, które są przymocowane do blatu. Muszle wpuszczane są montowane bezpośrednio w blacie, tak że wystają 10-30 mm ponad powierzchnię. Taki zlew jest instalowany za pomocą specjalnych mocowań.

Umywalki meblowe są dostępne w sprzedaży wraz z krawężnikiem. Zainstaluj taki zlew na blacie. Zlew na cokole nazywany jest również „tulipanem”. W przypadku umywalek wspornikowych cokół zastępuje blat. Ponadto rurociągi maskujące na cokole. Wysokość montażu umywalek na cokole konsoli zależy od osobistych preferencji. I wreszcie, umywalki z mocowaniem na ścianie są instalowane za pomocą śrub lub wkrętów.

Demontaż starego zlewu

Zanim zainstalujesz nowy zlew, musisz usunąć stary. Procedura demontażu starego zlewu jest następująca:

 1. Odkręć mikser.
 2. Odłącz przewód zasilania wodą.
 3. Wyjmij mikser.
 4. Odkręć syfon i wyjmij go. Jeśli syfon wymaga wymiany, należy go odłączyć od rury spustowej.
 5. Zamknij wszystkie otwory korkiem. Jeśli planujesz zainstalować nowy zlew z postumentem, nie jest to konieczne.
 6. Usuń stary zlew.

Instalacja nowego zlewu na ścianie

Przed zainstalowaniem nowego zlewu na ścianie należy zaznaczyć miejsca, w których będą mocowane. Następnie w tych punktach musisz wywiercić otwory i zainstalować w nich elementy mocujące. Następnie możesz naprawić zlew za pomocą śrub. Po zainstalowaniu zlewu można dołączyć syfon. Następnie zainstaluj mikser. Po zainstalowaniu sprzętu należy go podłączyć do pojedynczego systemu, podłączając przewód doprowadzający wodę i rurę spustową. Ostatnim etapem tej procedury jest uszczelnienie połączeń.

Jak zainstalować syfon zlewowy

Syfon to wygięta rura zainstalowana między zlewem a rurą spustową. Syfon ma za zadanie zapobiegać nieprzyjemnym zapachom w łazience. Również śmieci są uwięzione w syfonie i można je usunąć, aby nie dostały się dalej do linii kanalizacyjnej.

Teraz zastanów się, jak zainstalować skorupę tulipana. Aby zainstalować zlew z cokołem własnymi rękami, potrzebujesz następujących narzędzi: perforatora z wiertłem, łączników, kołków, kleju uszczelniającego, klucza, poziomu. W tej procedurze konieczne jest użycie tylko specjalnych narzędzi i urządzeń. Te elementy złączne są odporne na wilgoć. Ponadto ich użycie eliminuje uszkodzenia sprzętu i płytek.

Zainstalowanie zlewu nad pralką oszczędza miejsce w łazience. Ważne jest, aby rozmiar zlewu był większy niż rozmiar pralki. Jest to konieczne, aby uniknąć wilgoci na maszynie. Sama pralka jest instalowana dopiero po zainstalowaniu zlewu.

Podsumowując, podajemy kilka przydatnych wskazówek, które mogą ci się przydać, jeśli zdecydujesz się zainstalować zlew na własne ręce.

Pin
Send
Share
Send
Send