Jak prawidłowo zainstalować pralkę w łazience lub w kuchni na drewnianej podłodze, niezależnie pod blatem lub pod zlewem - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak zainstalować i gdzie umieścić pralkę w mieszkaniu

Pin
Send
Share
Send
Send


Prawidłowo działająca pralka gwarantuje, że nasze ubrania i bielizna będą stale czyste. Aby jednak nasz asystent działał prawidłowo i wydajnie, musi być prawidłowo zainstalowany. Wiele sklepów z wyposażeniem zapewnia bezpłatną usługę wysyłki. Jednak połączenie i instalacja będą musiały zostać opłacone. Jak zainstalować pralkę w łazience?

Z reguły pralka powinna znajdować się w łazience. Wyjątkiem jest małe mieszkanie z brakiem wolnego miejsca. W takim przypadku urządzenie można zainstalować w kuchni. Nawiasem mówiąc, kuchnia ma w tym względzie przewagę nad łazienką ze względu na brak wysokiej wilgotności. Ponadto, gdy łazienka jest połączona, niewygodne jest korzystanie z urządzenia, gdy urządzenie jest włączone, jeśli gniazdo znajduje się poza łazienką. Oczywiście drzwi w tej chwili muszą być otwarte.


kak-ustanovit-i-kuda-postavit-stiralnuyu-mashinu-v-kvartire-2


kak-ustanovit-i-kuda-postavit-stiralnuyu-mashinu-v-kvartire-3


kak-ustanovit-i-kuda-postavit-stiralnuyu-mashinu-v-kvartire-4


kak-ustanovit-i-kuda-postavit-stiralnuyu-mashinu-v-kvartire.png">


kak-ustanovit-i-kuda-postavit-stiralnuyu-mashinu-v-kvartire-5

Więc zdecydowałeś się na miejsce, w którym stanie pralka. Teraz możesz przejść do głównego etapu pracy - instalacji i połączenia. Najpierw podłączamy się do linii wodociągowej i do kanalizacji, a następnie do sieci energetycznej.

Aby podłączyć pralkę do źródła wody, musisz:

  • zawór;
  • tee;
  • adapter „1/2 cala - 3/4 cala”;
  • fluoroplastyczna taśma uszczelniająca (taśma FUM).

Na trójniku instalacyjnym łączymy z nim zawór. Druga strona zaworu jest połączona z przewodem doprowadzającym wodę do pralki za pomocą adaptera. Taśma FUM jest przydatna do uszczelniania połączenia zaworu i przewodu doprowadzającego wodę do maszyny, a jeśli metal jest podłączony do metalu.

Teraz podłączamy pralkę do kanału. Jest to bardziej skomplikowana operacja niż podłączenie do źródła wody. Podczas obsługi pralki można po prostu wyciągnąć wąż spustowy do wanny lub toalety. Najpierw jednak należy po tej samej kąpieli wyczyścić. Po drugie, jeśli wąż jest luźny, to jest obarczony jego awarią. Zużyta woda w samochodzie może dostać się na podłogę.

Aby uniknąć takich problemów, lepiej jest niezawodnie podłączyć wylot wody z maszyny do linii kanalizacyjnej. Ale podczas pracy pralki nie możesz się teraz martwić i zrobić czegoś pożytecznego.

Co zrobić, jeśli pralka musi być zainstalowana na drewnianej podłodze? W takim przypadku należy dobrze przygotować powierzchnię, na której stoi maszyna. Aby to zrobić, musisz wywiercić 4 otwory w podłodze. 4 otwory o tej samej długości są włożone w te otwory - ważne jest, aby powierzchnia była położona ściśle poziomo. Zamiast rur można również użyć narożników o tej samej długości.

Po podłączeniu do sieci wodociągowej można podłączyć pralkę do sieci elektrycznej. Jeśli w pobliżu miejsca, w którym maszyna będzie zlokalizowana, nie ma gniazdka, możesz je tam zainstalować lub podłączyć urządzenie za pomocą przedłużacza. Ponieważ pralka zużywa dużo energii, zaleca się podłączenie jej do gniazdka podłączonego do rozdzielnicy oddzielnie od wspólnego zasilania. Nie spowoduje to przeciążenia ogólnego okablowania mieszkania. Gniazdo, do którego zostanie podłączona maszyna, musi być uziemione.

Po podłączeniu pralki do sieci wodociągowej i sieci elektrycznej można przystąpić do jej instalacji w bezpośrednim znaczeniu tego słowa, ponieważ aby działała wydajnie i przez długi czas, wszystkie jej części (bęben, pasek, sprężyny itp.) Nie wychodziły z wibracji. budynku, musisz ustawić go ściśle poziomo. To pomoże nam poziomować. Pozycja pozioma jest ustawiana za pomocą śrub, które mocują nogi do samej maszyny.

Pin
Send
Share
Send
Send