Narrow Kitchen Interior Design, opcje układu z balkonem, wyspą, kontuarem barowym i koją, projekty i pomysły oświetleniowe na małą długą kuchnię - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Zaprojektuj wąską kuchnię (19 zdjęć): stwórz przytulną przestrzeń

Pin
Send
Share
Send
Send


Nie każdy może się pochwalić dużą, przestronną i otwartą kuchnią. Powierzchnia metryczna mieszkań i domów jest różna dla każdego, a wielkość kuchni nie zawsze spełnia życzenia właścicieli. Niewątpliwie wąska kuchnia, jak każdy inny wąski pokój, przynosi jej mieszkańcom dyskomfort. Jednak dzięki rozwiązaniom projektowym, umiejętnemu planowaniu i dobrze dobranym meblom z każdej wąskiej kuchni możesz stworzyć prawdziwy raj.

Wąskiej kuchni nie można uznać za wygodne z kilku powodów:

 • ograniczona przestrzeń pokoju utrudnia poruszanie się w nim;
 • ze względu na ograniczoną przestrzeń niemożliwe jest stworzenie pełnowartościowego, specjalnie zorganizowanego miejsca do spożywania posiłków;
 • w wąskim pokoju nie będziesz huśtał się z aranżacją mebli; kuchnia musi umieścić tylko to, co jest potrzebne: stół, lodówkę, kuchenkę, a nie coś, co jest wygodne i piękne;
 • wąski pokój tworzy psychologiczny dyskomfort: osoba w takim pokoju czuje się ściskana w niewidzialnej ramie.


dizajn-uzkoj-kuhni-19-foto-sozdaem-uyutnoe-prostranstvo.png">


dizajn-uzkoj-kuhni-19-foto-sozdaem-uyutnoe-prostranstvo-4

Inteligentny układ do wąskich kuchni

Aby wizualnie zwiększyć wąską kuchnię, musisz wykonać właściwy układ. Istnieje kilka opcji tego układu:

 • Planowanie liniowe to układ, w którym jednostka kuchenna jest umieszczona wzdłuż najdłuższej ściany pomieszczenia, a umywalka jest umieszczona między lodówką a kuchenką. Oznacza to, że powinien wizualnie uzyskać jakiś trójkąt.
 • Układ narożny - taki układ kuchni, w którym meble są umieszczone wzdłuż sąsiadujących ścian, nie pozostawiając żadnych luk. Jednocześnie możesz dowolnie organizować przestrzeń jadalną przy oknie, zachowując miejsce na przejście.
 • Układ dwurzędowy jest prawie taki sam jak układ narożny. Tylko wtedy, gdy meble są ustawione tak, że nie ma szczelin, które sąsiadują, wszystko jest oddzielone: ​​wzdłuż jednej ściany, powiedzmy, zestawów słuchawkowych, po drugiej - miejsca do spożywania posiłków.
 • Układ w kształcie litery U - meble są umieszczone na obwodzie, pozostawiając tylko miejsce na przejście. Taki układ wizualnie zwiększy pomieszczenie, ale, niestety, uniemożliwi zorganizowanie jadalni ze względu na ograniczoną przestrzeń, więc musisz zadbać o miejsce na lunch.

Być może jest to znane z dzisiejszych typów układów dla wąskiej kuchni. Wszystkie z nich pozwolą na wizualne rozszerzenie nagrania z pokoju kuchennego. Musisz tylko wybrać to, co lubisz - w której z wymienionych opcji planowania kuchni poczujesz się tak komfortowo, jak to możliwe.


dizajn-uzkoj-kuhni-19-foto-sozdaem-uyutnoe-prostranstvo-5


dizajn-uzkoj-kuhni-19-foto-sozdaem-uyutnoe-prostranstvo-6


dizajn-uzkoj-kuhni-19-foto-sozdaem-uyutnoe-prostranstvo-7


dizajn-uzkoj-kuhni-19-foto-sozdaem-uyutnoe-prostranstvo-8

Zestaw do wąskiej kuchni

Pierwszą zasadą dla wąskiej kuchni jest tak mało mebli, jak to tylko możliwe, szczególnie masywne, więc w kuchni trzeba wybrać kompaktowe zestawy słuchawkowe, a mianowicie:

 • Tak zwana „lekka” wersja zestawu słuchawkowego to opcja, która nie ma górnej części. Zamiast obszernych szafek można używać otwartych półek - zaoszczędzi to miejsce i sprawi, że pomieszczenie stanie się wizualnie przestronne;
 • zestawy słuchawkowe z szafami - takie szafki nie zaśmiecają przestrzeni, są idealne do wąskiej kuchni;
 • wszelkiego rodzaju oryginalne projekty: stoły barowe, stoły przesuwne, składane blaty. Wszystko to będzie miało podwójną rolę: powierzchnię roboczą i miejsce do spożywania posiłków.


dizajn-uzkoj-kuhni-19-foto-sozdaem-uyutnoe-prostranstvo-9


dizajn-uzkoj-kuhni-19-foto-sozdaem-uyutnoe-prostranstvo-10


dizajn-uzkoj-kuhni-19-foto-sozdaem-uyutnoe-prostranstvo-11

Wnętrze wąskiej kuchni można łatwo przemyśleć samodzielnie. Oto kilka zaleceń:

Formy lakoniczne, błyszczące powierzchnie odblaskowe, prostota konstrukcji pomogą dodać przestrzeni do pomieszczenia. Jeśli chodzi o kolor, dla wizualnego zwiększenia pokoju lepiej jest wybrać jasne kolory, zwłaszcza biały, niebieski, oliwkowy i beżowy. Plakaty z poziomymi rysunkami, tapetami i innymi rodzajami wystroju również dodadzą przestrzeni do kuchni.

Jeśli chodzi o podłogę, w wąskiej kuchni lepiej jest ułożyć laminat lub płytkę, aby deski (płytki) biegły po przekątnej - pomoże to uzyskać wizualizację objętości.


dizajn-uzkoj-kuhni-19-foto-sozdaem-uyutnoe-prostranstvo-17


dizajn-uzkoj-kuhni-19-foto-sozdaem-uyutnoe-prostranstvo-18

Pin
Send
Share
Send
Send