Jak malować piankę, cokół, bagietkę, litery lub okapy - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Jak malować produkty piankowe: sposoby i wskazówki

Pin
Send
Share
Send
Send


Obecnie, podczas wykończania pomieszczeń, często używa się tak wygodnego, lekkiego i niedrogiego materiału jak piankowy plastik. Wykonane są z niego gzymsy, różne elementy, bagietki, ramki do zdjęć, listwy przypodłogowe, segmenty płyt sufitowych, różne detale dekoracyjne, takie jak duże litery wewnętrzne. Ponieważ naturalny kolor pianki jest biały, często konieczne jest jej pokolorowanie. Artykuł mówi, jak malować piankę w domu.

Ponieważ naturalny kolor pianki jest biały, w zwykłej formie pasuje do bardzo ograniczonych wnętrz. Prawdopodobnie tylko w tych, które są urządzone w miejskim, nowoczesnym stylu. Jednakże, ponieważ pianka jest materiałem, który ma znaczące zalety ze względu na wygodę, lekkość i praktyczność, nie należy go pozbawiać innego wnętrza. W większości przypadków konieczne jest, aby materiał został pomalowany - tak aby najlepiej pasował do projektu pomieszczenia.

Ponadto sama pianka nie jest bardzo mocnym materiałem. Aby uczynić go bardziej odpornym na warunki zewnętrzne, w tym wysoką wilgotność, najlepiej go pomalować. Warstwa farby służy jako ochrona delikatnych płytek, gzymsu lub bagietki, uchroni je przed zewnętrznymi działaniami niepożądanymi.

Polyfoam - wspaniały materiał, który jest powszechnie stosowany do budowy i dekoracji budynków. Także elementy: litery z tworzywa piankowego, detale z płytek, gzymsy są używane w dekoracji wnętrz. Jest to niedrogi i praktyczny materiał, łatwy i wygodny w przetwarzaniu. Często płyty z pianki są wykonane z płyt sufitowych, które po instalacji są w stanie zadowolić oko i służyć bezbłędnie przez długi czas.

Dekoracja pianki nadaje pomieszczeniu czysty i estetyczny wygląd w krótkim czasie. Co więcej, takie wykończenie jest niedrogie, a praca może być wykonana niezależnie: aby pomalować cokół sufitowy z piankowego tworzywa sztucznego, nie trzeba zapraszać wynajętego specjalisty-finishera.

Jakie cechy powinny spełniać pianka, aby można ją było bezpiecznie pomalować.

Cokoły piankowe, elementy kafelkowe, litery, gzyms lub bagietka muszą być wykonane z materiału o wysokim stopniu odporności na wilgoć. W przeciwnym razie pianka nie będzie w stanie wytrzymać zabarwienia.

Na jakiej strukturze malowania się zatrzymać - rozważymy to ważne pytanie.

Doskonałym rozwiązaniem do obróbki elementów piankowych będzie wybór farby wodnej lub akrylowej. Są bezwonne, trwałe, doskonale „zachowują się” podczas pracy, mają dużą i piękną paletę odcieni. Rozważmy bardziej szczegółowo ich zalety i wady.

Wodna farba emulsyjna

Jest bezwonny, co oznacza, że ​​może być używany w pomieszczeniach nawet w zimie przy zamkniętych oknach. Lakierowana kompozycja na bazie wody ma doskonałą przepuszczalność pary, co oznacza, że ​​piankowy cokół lub krawężnik nie zakłóca normalnej wymiany wilgoci w pomieszczeniu. Farba jest prosta w użyciu i ma niedrogi koszt.

Jeśli chcesz malować ozdobne drobiazgi z pianki, do tego celu najlepiej nadają się zwykłe gwasze artystyczne i te same pędzle ze sklepu biurowego.

Aby pomalować cokół lub gzymsy, lepiej użyć farby na bazie wody. Ale do pracy na zewnątrz z pianką lepiej pasują kompozycje akrylowe.

Kilka przydatnych wskazówek dotyczących nakładania farby na elementy piankowe.

Pierwszym krokiem jest oczyszczenie powierzchni z kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń. Należy to robić tylko suchą szmatką, nie należy używać czyszczenia na mokro.

Dokładnie wymieszaj farbę, doprowadzając ją do jednolitego stanu - w tym przypadku nie będzie przejść kolorów i plam na gotowym produkcie.

Pin
Send
Share
Send
Send