Płytki ceglane białe, gipsowe, klinkierowe i chodnikowe ceramiczne do wykańczania wnętrz, układania elewacji, elastyczny dekoracyjny kolor szary z rękami - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Płytka ceglana: prosta i nowoczesna (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Płytka licowa pod cegłą jest powszechnie stosowanym materiałem zarówno do wykończenia zewnętrznego budynków, jak i wtedy, gdy konieczne jest wykończenie pod cegłą we wnętrzu dowolnego pomieszczenia. Płytki z cegły można również stosować do łazienki lub na korytarzu lub w kuchni, często zastępując zwykłe kafelki. W tym drugim przypadku, gdy w kuchni używane są kafle przypominające cegły, można je wykorzystać do wykończenia fartucha jako cegły. Ponadto, jeśli ten materiał jest używany w kuchni na fartuchu, najczęściej wybiera się błyszczące szare, czarne i białe płytki, ponieważ na takiej okładzinie wszelkie zanieczyszczenia są wyraźnie widoczne i łatwe do czyszczenia.


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-2


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-3

Płytki dekoracyjne z cegły mogą być gipsowe, ceramiczne, cementowe, a także polichlorek winylu. Należy do materiałów przyjaznych dla środowiska, ponieważ nie wydziela szkodliwych substancji. Ze względu na całkowite bezpieczeństwo użytkowania, układanie płytek pod cegłą można wykonać do dekoracji zewnętrznej fasad budynków oraz do dekoracyjnej dekoracji ścian wewnątrz domu w przypadkach, gdy intencją projektanta jest naśladowanie cegły.


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-4


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-5

Biorąc pod uwagę, że koszt tradycyjnych cegieł jest niewielki, rozsądne jest pytanie, dlaczego trzeba użyć płytek, które naśladują ten materiał budowlany, zamiast po prostu układać ściany wewnętrzne i zewnętrzne za pomocą cegieł. Odpowiedź jest prosta i bardzo logiczna: cegła ma większą grubość i masę niż cegła w postaci cegły, a jej układanie jest trudniejsze, co jest szczególnie ważne, jeśli dachówka jest używana jako cegła do dekoracji wnętrz.


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-6


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-7

Na temat stosowania dekoracyjnych płytek ceglanych w różnych stylach wnętrz

Takie wykończeniowe płytki są dobrze połączone z brutalnością i prostotą oraz z wyrafinowaniem we wnętrzu. Szczególnie dobrze pasuje do stylów:

  • minimalistyczny;
  • nowoczesny;
  • loft;
  • Skandynawski;
  • afrykański.

Jeśli chodzi o pierwsze trzy kierunki artystyczne jego wykorzystania w projektowaniu przestrzeni życiowej, są one już znane wielu, ale dwa ostatnie style są stosunkowo nowym trendem w projektowaniu wnętrz, więc poświęcimy im trochę uwagi.


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-8


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-9


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-10

Skandynawski styl

Uderza swoją łatwością, prostotą, naturalnością. Mieszkańcy krajów skandynawskich nie pragną luksusu we wnętrzu. Dominują pastelowe kolory: beżowe i jasne odcienie szarości, błękitu, zieleni i brązu.

Będzie dobrze wyglądać i pokrywać kafelkami pod szarą cegłą. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest bez wątpienia biała ceglana płytka, zwłaszcza jeśli we wnętrzu występują bogate kolory w postaci odcieni niebieskiego, zielonego i czerwonego.

Najważniejsze dla stylu skandynawskiego jest naturalność materiałów, więc cegła, nawet jeśli jest imitowana płytką gipsową na cegłę lub płytkę ceramiczną na cegłę, zawsze przynosi ciepło i komfort domowi.


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-11


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-12


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-13

Afrykański styl

W ostatniej dekadzie prawie wszędzie widać oznaki ekologicznego boomu. Najważniejszym z nich jest chęć wykorzystania we wnętrzach domów i mieszkań, gdy tylko jest to możliwe, wyłącznie przyjaznych dla środowiska i naturalnych materiałów, które są w związku z tym niezwykle pożądane.

Pojawienie się afrykańskiego stylu, przypominającego człowiekowi o jego bliskości z naturą, stało się całkowicie naturalnym zjawiskiem. Jego cechami charakterystycznymi są następujące funkcje wymienione poniżej:

Zakres kolorów

Powinno być ciepło i radośnie słonecznie i, jakby to było, powtarzać odcienie natury otaczające osobę na kontynencie afrykańskim, kolory właściwe dla ziemi, gliny, piasku i suchych liści. W stylu afrykańskim dużo żółtego, ochry, pomarańczowego, bordowego, czerwonego i brązowego. Dlatego płytki klinkierowe na cegły, zazwyczaj wykonane z brązowego lub bordowo-brązowego koloru o różnym stopniu nasycenia, są często używane do dekoracji ścian w tej decyzji stylistycznej. Dobrym wyborem byłaby również płytka gipsowa pod cegłą, ale nie zimne kolory. Nawet jeśli biała cegła jest używana do dekoracji, nawet w tym przypadku powinien to być ciepły mleczny odcień.


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-14


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-15


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-17


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-18


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-19

Elastyczna płytka z cegły

Płytka „cegła elastyczna” to nowoczesny materiał wykonany z PCV lub z polimerów akrylowych. Płytka ta może być wyginana niemal pod każdym kątem, co pozwala na dekorację zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych narożników przy realizacji:

  • montaż pokrycia elewacji domu lub pokrycia ścian kuchennych z tworzyw sztucznych;
  • otwory do okien i drzwi;
  • dekorowanie kolumn lub innych zakrzywionych powierzchni.

Łatwo jest pracować z okładzinami kafelkowymi typu elastycznej cegły, ponieważ materiał ten można łatwo ciąć, zwłaszcza jeśli jest lekko podgrzewany. Jego instalacja jest również prosta, ale przed jej uruchomieniem należy zapoznać się z instrukcjami, zazwyczaj na opakowaniu, w szczególności na rodzaju elastycznej cegły. Faktem jest, że płytka „elastyczna cegła”, w zależności od materiału, z którego została wyprodukowana, może być przymocowana za pomocą specjalnego kleju lub przyklejona prostym naciskiem do podstawy nośnej po zmiękczeniu za pomocą suszarki do włosów.


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-20


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-21


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-22

Płytka pod starą cegłą

Ostatnio dekoracja ścienna do starej cegły stała się bardzo popularna. Jaki jest sekret takiej atrakcyjności materiału wykończeniowego, nazywanego przez wielu płytką z zabytkowych cegieł, chociaż w rzeczywistości ta płytka może nawet nie być ceramiczna, ale gipsowa?

Stara cegła, która jest naszym dziedzictwem historycznym, nie jest już dziś produkowana. Jego rezerwy są prawie wyczerpane, tajemnice i metody technologiczne zapomniane. Stał w niektórych budynkach przez wiele stuleci, uzyskując wyjątkowy wygląd. Osobliwością tego historycznego artefaktu archeologicznego jest to, że każda pojedyncza cegła jest wyjątkowa, ponieważ została wykonana ręcznie: w tamtych czasach nie istniały technologie masowej produkcji stereotypowych produktów.


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-23


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-24


plitka-kirpich-prosto-i-sovremenno-25-foto-25

Dlatego przednia płytka pod cegłą, która w swym wyglądzie przypomina tę, którą można zobaczyć w murach dawnych rezydencji, pałaców i fortec, przyciąga wielu właścicieli domów na wsi, którzy marzą, że ich budynki powinny stać przez ponad wiek.

Przez wiele stuleci cegła była wykorzystywana nie tylko jako materiał budowlany, bardzo często projektanci używali jej w dekoracji wnętrz pomieszczeń.

Cegła, podobnie jak dekoracyjne płytki imitujące cegłę, zachowują się w każdym wnętrzu w nowy sposób, co pozwala zamienić pokój w brutalną kawalerską kryjówkę, lub w przytulne rodzinne gniazdo, lub w pokój pełen arystokracji i solidności. Ściana z cegły, która może być solidna lub składa się z kilku części, może wyglądać znakomicie w salonie, sypialni, kuchni lub łazience.

Obejrzyj film: Efekt marmuru na ścianie - Marmur klasyczny Magnat Style - film instruktażowy (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send