Jak malować sufit bez rozwodów rękami, jaką farbę można pomalować podwieszanym sufitem z płyt gipsowo-kartonowych lub bielonym sufitem - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Samopalony sufit bez plam: prosta technologia

Pin
Send
Share
Send
Send


Niezależnie od osiągnięcia pożądanego rezultatu podczas malowania sufitu nie jest łatwo, ale jeśli wiesz, jak prawidłowo pomalować sufity, gwarantowany jest komfort i świeżość domu. Sufit jest malowany w kilku etapach. Przed pomalowaniem bielonego sufitu, usuń warstwę kredy lub wapna: zwilżyć sufit obficie, zeskrobać mokry wybielacz łopatką lub dłutem, zmyć powierzchnię.

Ostatnio wiele osób wolało wybielać sufity, ale wybielanie szybko straciło swój estetyczny wygląd i spowodowało wiele problemów po zastosowaniu. Przywództwo w kwestii malowania sufitu przechodziło na farbę na bazie wody.

Zdecydowaliśmy, że ten rodzaj pokrycia lubisz i malujesz sufit własnymi rękami? Wybierz farbę. Przygotuj pędzel do połączeń doczołowych i wąskiej „korekcji”. Zastanawiasz się, jak pomalować sufit wałkiem? Następnie będziesz potrzebował wałka z długą drzemką i rowu do malowania.

Jak malować sufit farbą akrylową

Wiele zależy od kompozycji przygotowanej do malowania. Gruba farba nie ukryje spoin między pasami malowania. Rozcieńczyć farbę wodą do konsystencji zalecanej przez producenta, wymieszać z mikserem.

Folia pokrywająca powierzchnię nie musi być mieszana z płynną farbą - nie jest w stanie się rozpuścić. Nawet po dłuższym mieszaniu otrzymujesz kompozycję z grudkami. Folię należy usunąć, przefiltrować pozostałą farbę, a następnie wymieszać.

Sufity odporne na wilgoć

W każdym mieszkaniu znajdują się pokoje o dużej wilgotności. Zrozumiemy, jak malować sufit w łazience i jak malować sufit w kuchni.

Najlepszy wybór w tych przypadkach - wodna farba dyspersyjna. W kuchni pomaluj sufit, koncentrując się na oknie, aw łazience, na etapie przygotowania, umieść lampę tam, gdzie będzie po zakończeniu naprawy. Jest to konieczne, aby wziąć pod uwagę wszystkie nieprawidłowości, ponieważ chcesz uzyskać sufit, który wyglądałby idealnie przy stałym oświetleniu.

Malowanie sufitów gipsowo-kartonowych

Porozmawiaj o tym, jak malować sufit z płyt gipsowo-kartonowych, specjalne. W tym przypadku odpowiednie, według ekspertów, farby na bazie wody i dyspersji wodnej. Szczególną uwagę należy zwrócić na płytę gipsowo-kartonową do spoin podkładowych. Przy wypełnianiu szwów powierzchni wymagane będą dodatkowe materiały, na przykład serpyanka - taśma do wzmocnienia szwów.

To ważne! Jeśli używasz części stałych serpyanki, przyklej je na siebie.

Szpachlówkę nakłada się dużą szpatułką. Następnie, jeśli to konieczne, powierzchnia jest obrabiana papierem ściernym i nakładany jest podkład. Przygotowane pole działania. Jak pomalować sufit z płyty gipsowo-kartonowej? Zacznij od obszarów zaczepowych sufitu na zawiasach do ścian i narożników. Aby to zrobić, użyj pędzla. Maluj nie „tam iz powrotem”, ale szturcha. Ta metoda nie pozostawi smug i smug.

Wybierz farbę do tapety w zależności od typu. Dowolny związek barwiący będzie odpowiedni do szklanych tapet, w przypadku włókninowej tapety bazowej tylko farba dyspersyjna wodna. Przed malowaniem tapety na suficie należy wyłączyć zasilanie pokoju.

Papier i szklany papier ścienny jest malowany w zwykły sposób. Strukturalną włókninę można pomalować farbą lateksową na tylnej stronie przed przyklejeniem do sufitu. Włókninowa podstawa tapety będzie plamić, a przednia strona pozostanie biała i wyróżnia się na kolorowym tle.

Podobny efekt uzyskuje się przez malowanie wklejonej tapety z włókniny. W tym przypadku pomaluj, aby było bardziej płynne. Użyj czystej ściereczki, aby wytrzeć barwnik z powierzchni struktury. Gdy tapeta jest sucha, wystający wzór można zabarwić innym kolorem farby.

Sufity napinane: malowanie - nie malowanie

Wydaje się, że technologia produkcji sufitów napinanych nie zapewnia ich dalszego malowania, ale można malować sufit napinany. To prawda, tylko tkanina. I nie więcej niż 5 razy, w przeciwnym razie płótno opadnie pod ciężarem farby.

Sam proces barwienia jest nieskomplikowany. Możliwe jest nanoszenie farby lateksowej za pomocą wałka piankowego. Jest tani, a jakość nie jest równa. Przy użyciu pistoletu natryskowego koszty rosną, ale wynik jest doskonały.

Sufit z folii PCV nie nadaje się do nakładania farby. W końcu spłynie z płótna, sufit opadnie i traci elastyczność.

Maksymalny efekt podczas malowania sufitu można uzyskać za pomocą aerografu. Są trzy rodzaje - ręczne, elektryczne i pneumatyczne. Korzystanie z tych jednostek jest łatwe. Najważniejsze to wiedzieć, jak malować sufit aerografem.

Dodając dodatkowy kolor, farba powinna być dokładnie wymieszana i przefiltrowana. Zaleca się stosowanie respiratora, ponieważ w procesie pracy w powietrzu będą znajdować się cząsteczki mieszaniny barwiącej. Przed malowaniem dyszy pistoletu natryskowego odłóż ją na bok i wykonaj próbny rozruch, aby uwolnić nagromadzone powietrze i brud z węża.

Widziałem jednolity przepływ farby, zabierz się do pracy. Skieruj dyszę na powierzchnię sufitu w odległości pół metra, naciśnij „start”. Bezpośredni strumień farby prostopadle do sufitu.

Nauczyłeś się malować sufit własnymi rękami, zapoznałeś się z wieloma subtelnościami „sufitu”. Sam nawet pomalowałeś sufit, ale ... Okazało się, że nie tak, jak byśmy chcieli. Jak naprawić wady pomalowanego sufitu? Jak wyeliminować ciemne plamy?

Możesz nanieść kolejną cienką warstwę farby lub chodzić po suficie papierem ściernym, wyczyścić pył i pomalować „stałą” powierzchnię. To pomogło - oznacza to, że masz szczęście. Plamy i plamy nie są eliminowane - będziesz musiał rozpocząć pracę od samego początku. Po raz kolejny w praktyce naucz się malować sufit bez rozwodu.

Pin
Send
Share
Send
Send