Szklane meble we wnętrzu salonu, kuchni i łazienki, piękne stoły restauracyjne, witryny sklepowe, stojaki i szafki - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Szklane meble we wnętrzu: opanowanie nowych aspektów (20 zdjęć)

Szkło jako materiał do produkcji mebli wydało się ostatnio niesamowitym luksusem, a dziś każdy może dodać własne wnętrze za pomocą eleganckiego szklanego gadżetu. Wraz z rozwojem sztuki projektowania szkło staje się coraz bardziej podstawą stylowych i niezwykłych mebli.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że szkło jest zwykle używane jako materiał wykończeniowy przy projektowaniu sufitów i wewnętrznych ścianek działowych, ale nowoczesne technologie pozwoliły zmienić właściwości fizyczne tej delikatnej substancji, czyniąc szklane powierzchnie mocniejszymi, grubszymi i bardziej przezroczystymi. Szkło stało się również bezpieczniejsze i bardziej atrakcyjne - to właśnie popularne meble szklane we wnętrzu.

Delikatny i przezroczysty materiał jest szeroko stosowany do dekoracji fasad mebli kuchennych i szafkowych, do produkcji blatów, półek i półek. Niesamowita popularność uzyskała stoliki kawowe i stoły ze szkła.

Cechy mebli szklanych

Właściwości szkła są kontrowersyjne i przy zakupie takiego stylowego akcentu wnętrza, jak meble szklane, należy wziąć pod uwagę niektóre z jego cech:

 • Wysoki koszt Piękne meble szklane należą do klasy „luksus” i domyślnie nie mogą być tanie.
 • Znaczna waga. Szkło jest bardzo gęstym materiałem w strukturze, a ponadto często przy projektowaniu mebli jest uzupełnione elementami z drewna lub metalu. Na przykład przesuwanie szklanego stołu podczas czyszczenia może nie być łatwe.
 • Zwiększone zapotrzebowanie na opiekę. Aby meble szklane zachowały swój atrakcyjny wygląd, konieczne jest dbanie o nie za pomocą specjalnych środków. Zwłaszcza jeśli twoje wnętrze nie jest przezroczyste, ale czarne szkło lub szklane drzwi szafek.
 • Sonority. Stoły, szklane półki i stoliki do kawy wyglądają pięknie, ale aranżacji na nich towarzyszyć będzie cały zestaw dźwięków.
 • Czuję zimno. Obfitość szklanych przedmiotów we wnętrzu może sprawić, że będzie zimno, niegościnnie i jak laboratorium.

Powierzchnie szklane doskonale łączą się z elementami kutymi i tkanymi, błyszczącymi i matowymi powierzchniami. Regały barowe ze szkłem, stojaki na urządzenia i kwiaty, stojaki, meble szafkowe do salonu, kuchni lub łazienki, szklane półki i blaty - to tylko mała lista nowoczesnych mebli szklanych, których popularność rośnie.
Szkło we wnętrzu poszczególnych pokoi

Szklane meble łazienkowe to idealne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli pokój jest podatny na rozwój pleśni. Szklane meble łazienkowe są odporne na rdzę i grzyby, a dzięki specjalnym plamom lub amoniakowi radzą sobie z plamami i kapaniem na kapryśnej powierzchni.

W produkcji mebli gabinetowych projektanci często łączą szkło i lustra. Popularne połączenie szklanych gablot z metalową ramką. Szklana szafa w salonie po raz kolejny stała się prawdziwym meblem, ale tylko kredensy babci, gdzie były tylko szklane drzwi, już nie wyglądają. Nowoczesna gablota ze szklanymi półkami to nie tylko miejsce do przechowywania potraw, ale także sposób na eleganckie umieszczenie przedmiotów kolekcjonerskich lub zorganizowanie książek. Urządzenie biur domowych jest rzeczywiste, a tutaj meble ze szklanymi fasadami odgrywają kluczową rolę, przechowując przedmioty, które podkreślają status właściciela.

Na przykład w kolorze wnętrza szafy czarne szkło wygląda bardzo stylowo. Może to być błyszcząca elewacja stołu lub nawet szklana szafka, aw połączeniu z białymi dekoracjami, czarny kolor doda atmosfery zwięzłości.
Zalety szklanych mebli

Meble szklane mają swoje wyraźne zalety:

 • Funkcjonalność i niezawodność. Zastosowanie niezwykle wytrzymałego, hartowanego szkła pozwala z powodzeniem stosować meble szklane w nowoczesnych wnętrzach. Ta funkcja jest najczęściej stosowana w produkcji blatów i mebli kuchennych.
 • Wszechstronność. Jeśli chcesz kupić szklane meble, nie musisz myśleć o tym, jak pasuje do wnętrza - te przedmioty są naprawdę uniwersalne. Istnieje przekonanie, że piękne szklane meble są akcesoriami o futurystycznym stylu, jednak meble szklane są również idealne na retro lub wiejskie wnętrza. Tutaj szkło można wykorzystać do budowy mebli szafkowych lub stołów o klasycznych formach.
 • Wizualna łatwość. Projektanci coraz częściej oferują meble ze szklanymi półkami lub fasadami. Ta technika pozwala wizualnie ułatwić budowę solidnych mebli, a nawet zasłonić wady pomieszczenia.
 • Estetyka. Meble z elementami szklanymi zawsze wyglądają atrakcyjnie, dzięki czemu wnętrze jest bardziej eleganckie i świeże. Nawet szklane drzwi w meblach szafkowych lub proste szklane półki są w stanie ozdobić każde wnętrze.
 • Wizualne zwiększenie przestrzeni. Szkło doskonale przepuszcza światło i można je bić, na przykład, robiąc szklane stojaki ze światłem w pomieszczeniu, w którym nie ma wystarczającej ilości światła dziennego.
 • Trwałość Spektakularne meble szklane przetrwają ponad dekadę, a także mają szansę stać się pamiątką rodzinną przez wiele pokoleń.