Wnętrze Brown Żywy pokój w kombinaci z pomarańcze, beżem i Zielonymi kolorami, projekt w Ciemnych i Tan kolorach - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Wewnętrzny brązowy salon: klasyczne kombinacje (30 zdjęć)

Brąz jest jednym z najbardziej naturalnych kolorów w otoczeniu człowieka. Nie bez powodu kolor ten kojarzy nam się z naturą: ziemią, korą drzew, opadłymi jesiennymi liśćmi ... ze smakiem czekolady i zapachem pachnących ziaren orzeźwiającej porannej kawy!

Brązowy kolor sugeruje ciepło, komfort domu, komfort, a jednocześnie stabilność i pewność siebie. Psychologowie są pewni, że brązowy kolor daje nam poczucie spokoju i bezpieczeństwa, pozwala nam dystansować się od doczesnej próżności i otaczających nas problemów, wypełnia naszą duszę harmonią.

Dlaczego brązowy, a kto woli brązowy salon?

Zastosowanie brązu we wnętrzu jest całkiem naturalne. Jest to kolor materiału, z którego ludzie od czasów starożytnych tworzyli swoje domy, a także meble. Będąc zupełnie neutralnym, nie rządzi innymi kolorami, doskonale z nimi harmonizując. Z tego powodu wnętrza, w których obecny jest ten kolor, są atrakcyjne dla osób o różnych preferencjach smakowych.

Psycholodzy twierdzą, że brązowi ludzie we wnętrzu salonu są wybierani przez ludzi kompletnych i samowystarczalnych, którzy cenią sobie rodzinę i komfort, a także tych, którzy szczególnie potrzebują spokoju ducha, środowiska sprzyjającego podejmowaniu ważonych i logicznych decyzji.Projektanci są pewni, że brąz jest konserwatywnym kolorem i bardziej nadaje się do klasycznych mebli.

Dodajmy, że ten kolor jest doskonałym tłem dla wszelkiego rodzaju dekorów, akcesoriów i kolorów, więc jest niemal idealnym wyborem do salonu.

Pamiętaj, że przeciążenie małego salonu brązowym kolorem zmniejszy się wizualnie i przybrze raczej mroczny wygląd. Dla reszty nie ma przeciwwskazań.

Odcienie brązu

Brązowy kolor ma jedną wyjątkową właściwość: ma bogatą gamę odcieni, która pozwala wybrać najbardziej różne kombinacje. Nawiasem mówiąc, dotyczy to również tapet.

Oto główne odcienie brązu:

  • czekolada tworzy ciekawy i dynamiczny design w salonie w połączeniu z jasnymi lub bogatymi kolorami, takimi jak biały (lub jego odcienie), turkusowy, pomarańczowy. Ciemniejszy odcień nada salonowi luksusowy i nieco tajemniczy wygląd.
  • lekko jaśniejsze odcienie - kawa z mlekiem lub kakao, w połączeniu z jasnymi kolorami tapety tworzą ciepłe i romantyczne otoczenie w salonie, a z żółtym lub czerwonym dodają pikanterii wnętrzu.
  • Kolor orzecha włoskiego dobrze komponuje się na przykład z zielonkawo-brązowym wnętrzem salonu, dając wrażenie żywego drewna.

Wskazówki dotyczące wyboru wnętrza

Brązowy kolor będzie mienił się jasnymi kolorami, a jego piękno rozwinie się do końca, jeśli wybierzesz odpowiednie kontrastowe kolory.

Konieczne jest zachowanie równowagi, zapobiegającej całkowitemu zdominowaniu salonu, cieniowaniu tapet, dywanu, parkietu, sufitu, mebli, drzwi. Szczególnie harmonizuje z beżowym, pomarańczowym, zielonym, białym, kremowym, niebieskim, żółtym, różowym, turkusowym. Połączenie z czarnym kolorem jest przeciwwskazane, co zmieni Twój salon w coś bardziej odpowiedniego dla średniowiecznego nawiedzonego zamku.

Korzystając z faktu, że brązowy kolor ma wiele zupełnie różnych i różnych odcieni od siebie, jest możliwe, wybierając odpowiednie odcienie, nieco rozjaśnić obszary problemowe w salonie, a jednocześnie wybrać nastrój w zależności od gustu i pożądania. Na przykład, jeśli salon jest nieco ponury, ale także okna wyglądają na północ, eksperci radzą użyć jasnobrązowego koloru z odrobiną złota we wnętrzu. Używanie tych samych odcieni czerwono-brązowych i czerwonawo-brązowych zdradzi salonowi życiodajny wygląd.

Kombinacje brązu z innymi kolorami we wnętrzu salonu

Brązowy i beżowy

Jedna z najbardziej udanych kombinacji. Beżowy kolor nadaje pomieszczeniu przytulności, dzięki czemu jest jasny, a wystrój - miękki i spokojny dzięki płynnej zmianie koloru. W tej kombinacji przypomina czekoladowe ciasto, dopasuj soczyste czerwone, malinowe, ciemnoniebieskie detale.
Brązowy i pomarańczowy

Wnętrza z tą kombinacją są zrównoważone i bardzo harmonijne, jeśli jeden kolor nie przerywa drugiego. Odcień pomarańczy nie ma znaczenia - każdy zrobi!


Orange może być tapetą, a dla tych, którzy uważają to za zbyt śmiałe, możesz zaoferować kombinacje ze ścianami, meblami, zasłonami, różnymi akcesoriami.

Brązowy i zielony

Jest to bardzo harmonijny tandem, w którym jakby istniała aura natury. Wnętrze w tym samym czasie wydaje się nieco chłodne, świeże. W salonie jest całkowity związek z naturą, która będzie się zwiększać, jeśli we wnętrzu znajdzie się drzewo, świeże kwiaty.


Brązowy i biały

Ta kombinacja projektantów jest czasami nazywana klasyczną. Pokój wydaje się być pełen świeżości i staje się bardziej przestronny. Przy użyciu odcieni brązu, w połączeniu z neutralnym białym wnętrzem okazuje się jeszcze bardziej komfortowy i miękki. Możesz dodać jasne akcesoria w kolorach pomarańczowym, czerwonym i turkusowym.
Brązowy i żółty

Ta kombinacja jest fantastycznie bogata i elegancka. Kolory uzupełniają się, a wnętrze dosłownie mieni się złotem. Właściciele takiego salonu są niewątpliwie szanowani. Kombinacje tych kolorów można uzupełnić otomanami lub poduszkami z futra, a skóra naturalna, skóry zwierzęce będą bardzo przydatne.
Brązowy i niebieski

Nieco ryzykowna kombinacja, w której brąz wygląda nieco uciążliwie i brudno, ale takie wnętrza powodują skojarzenia z mroźną świeżością i czystością. Jak mówią, amator.
Jako deser

Możesz dodać kilka akcentów: czekoladową sofę, a na niej poduszki lub koc z turkusowego koloru, białe świeczniki na ciemnej szafie. Na przykład lekka tapicerka ożywi brązowe nogi krzeseł. Dywan w kolorze zielonym, mlecznym lub pomarańczowym na podłodze czekoladowej nada wnętrzu radości. Biała lampa podłogowa lub wystrój w ciemnym kącie zapewni przytulność w pomieszczeniu. Biały sufit i sofa ułatwią wnętrze, w harmonii z głównym kolorem. Nie rób tego bez półek i nisz koloru czerwonego, jasnego tapet. Jeśli tapeta jest brązowa, pasują do zasłon z lekkich materiałów w pastelowych odcieniach.

Dzięki odpowiedniej kombinacji kolorów Twój salon w odcieniach brązu zamieni się w przytulny kącik, w którym zawsze panować będzie pozytywna aura.