Zielona płytka w łazience na podłodze i ścianie, połączenie z kolorem żółtym i szarym - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Atmosferyczne zielone kafelki w łazience: naturalny wigor (23 zdjęcia)

Zielony kolor ma korzystny wpływ na stan psychiczny człowieka. To kolor natury, kolor harmonii. Pomaga złagodzić stres, stres fizyczny i psychiczny. Te czynniki, a także chęć nadania domowi niepowtarzalnego wyglądu i stylu, sprawiają, że ludzie wybierają zielone kafelki.

Łazienka to miejsce, w którym spotykamy nowy dzień i odpoczywamy po minionym dniu. To miejsce, w którym chcesz myśleć o przyjemnych rzeczach.

Więc naprawiasz w łazience. Jaką płytkę wybrać do swojego projektu? Jaki powinien być kolor? Białe banalne płytki teraz nikogo nie zaskakują. Tak, biały kolor to klasyczny, ale czy konieczne jest wybranie płytek tego koloru do łazienki?Zielona dachówka to raczej oryginalne rozwiązanie w zakresie wzornictwa łazienki. Zielony kolor w połączeniu z kąpielą pomoże ci się zrelaksować jak najwięcej, złagodzić stres, wyrzucić z głowy wszystkie negatywne myśli i emocje, które nagromadziły się w ciągu dnia.

Zielona płytka da poczucie jedności z naturą. Dodatkowo możesz zaskoczyć swoich przyjaciół w ten sposób.

Wybór zielonych kafelków

Więc zdecydowałeś się na kafelkowanie łazienki zielonymi kafelkami. Kupując, należy zwrócić uwagę na to, co jest napisane na etykiecie. Faktem jest, że na ściany i podłogę stosuje się różnego rodzaju materiały okładzinowe.

Płytki podłogowe są trwałe, nie są śliskie, często z matową powierzchnią. Etykieta pokazuje stopę. Na etykiecie płytki przeznaczonej do ścian umieszcza się obraz pędzla. Jeśli okładzina jest odporna na środowisko zewnętrzne, litery „AA” są stosowane do opakowania. Do ścian można użyć klasycznego emaliowanego materiału podszewkowego. Ta płytka ma przyjemny wygląd, jest łatwa do czyszczenia. Ponadto jest odporny na środki czyszczące. Ma jednak również wady - kruchość i krótkie życie.

Rodzaj i rozmiar płytki

Na wygląd łazienki będzie miał wpływ nie tylko kolor płytki ceramicznej, ale także jej wielkość i rodzaj powierzchni. W związku z tym masz ogromny wybór - w sprzedaży można znaleźć płytki o różnych rozmiarach i różnych powierzchniach.

Jeśli masz łazienkę o przyzwoitej wielkości, rozmiar materiału licującego nie jest tak ważny. Tutaj możesz użyć dużych lub małych płytek lub udekorować pokój mozaiką. Możesz także „bawić się rozmiarem”, używając jednocześnie płytek o różnych rozmiarach. W ten sposób można utworzyć rysunek lub warunkowo podzielić pokój na strefy.

To zupełnie inna sprawa, jeśli łazienka jest mała. Tu nie ma zbyt wielu opcji. Nie zaleca się stosowania materiałów o dużych rozmiarach - będzie wyglądać brzydko. Niewielka płytka lub mozaika w tym przypadku również nie jest najlepszym rozwiązaniem - wizualnie zmniejszy przestrzeń pomieszczenia. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji byłoby wybranie płytki o średnim rozmiarze: 20x20 lub 30x20. Z układem kwadratowych płytek nie powinno być pytań. Ale jak położyć prostokątną płytkę na ścianie: pionowo lub poziomo? W pierwszym przypadku możesz wizualnie zwiększyć wysokość łazienki, w drugim - szerokość. To samo dotyczy seksu.Według rodzaju powierzchni płytki ceramiczne są podzielone na następujące typy:

  • błyszczący;
  • matowy;
  • teksturowane.

Najbardziej rozpowszechnione są błyszczące płytki. Łatwo to wyjaśnić - wyświetla kolory jaśniej i ma piękny wygląd. Ponadto jest bardzo łatwy do mycia. Jednak połysk ma swoje wady. On, odbijając światło, tworzy blask. Wpływa niekorzystnie na oczy. Jeśli masz problemy ze wzrokiem, lepiej jest użyć matowych płytek. Ta płytka jest również idealna na podłogę. Ma szorstką powierzchnię, nie można się na niej poślizgnąć. Jednak trudniej jest umyć odpowiednio płytkę o matowej powierzchni niż błyszczącą.

Jeśli chcesz nadać swojej łazience niepowtarzalny, oryginalny wygląd, użyj teksturowanych płytek do okładzin. Jest również nazywany dekoracyjnym. Sprawi, że Twoja łazienka stanie się prawdziwym dziełem sztuki!

Płytki dekoracyjne imitują różne materiały: piasek, kamień, kamyki, wodę, pęcherzyki powietrza, metal, drewno, pajęczyny i tak dalej. Tutaj po prostu podłącz wyobraźnię lub zaufaj profesjonalnemu projektantowi.

Odcienie

Jeśli zdecydujesz się ozdobić łazienkę dokładnie zielonym kolorem, możesz spróbować bawić się różnymi odcieniami: oliwkowym, szmaragdowym, limonkowym, limonkowym i tak dalej. Jeśli chcesz nadać pomieszczeniu klasyczny styl, lepiej jest użyć kafelka z ciemnozielonymi odcieniami. Jeśli lubisz bardziej nowoczesny design, lepiej jest używać jasnozielonych odcieni. W takim przypadku wizualnie powiększysz rozmiar pokoju.Zielony kolor pasuje do wielu innych kolorów, ale tutaj musisz być ostrożny - niektóre kombinacje kolorów mogą wyglądać nieprecyzyjnie. Idealnie, wraz z zielonym kolorem w łazience, używać odcieni bieli, żółci, beżu i kremu.

W obliczu łazienki pożądane jest, aby kolor płytki był inny niż kolor kanalizacji. Jeśli płytka jest zielona, ​​instalacja wodociągowa powinna być lekka i odwrotnie. Meble mogą być tego samego koloru co ściana.
Styl łazienki

Współcześni projektanci wyróżniają następujące style projektowania łazienek:

  • Grecki styl charakteryzuje się płytkami w kolorze białym lub oliwkowym. Podłoga i ściany powinny być różnych kolorów.
  • Jeśli chcesz udekorować swoją łazienkę w stylu marynistycznym, musisz zwrócić większą uwagę na pastelowe, delikatne odcienie. Odpowiednie są tu płytki dekoracyjne. Każdy krajobraz będzie dobrze wyglądał na ścianie.
  • Tropikalny styl. W takim przypadku należy preferować jasne odcienie pistacji, piasku lub jasnozielone. Matowe płytki w kolorze piasku są idealne do podłóg. Aby uzupełnić wzornictwo, umieść w łazience żywe rośliny, wiklinowe meble i ręczniki w jasnych kolorach. W tym przypadku nie można iść na tropikalne wyspy.
  • Styl vintage. Podobnie jak w przypadku stylu greckiego, konieczne jest preferowanie koloru oliwnego. Lepiej jest używać drewna zamiast płytek w stylu vintage do podłóg, ale wtedy powinna być dobra wentylacja. Idealnie wpasuje się w ten styl hydraulika na rzeźbionych nogach.
  • Łazienka w stylu Art Deco to połączenie zieleni z kolorami białym, żółtym lub złotym. Ta kombinacja może być uzupełniona metalicznym kolorem.
  • Awangarda stylowa odpowiednia dla młodych ludzi. Udekoruj jedną ścianę zielonymi kafelkami, a drugą czarno-białą. Możesz położyć na podłodze matową płytkę w kolorze piasku.
  • Mozaika. W tym przypadku niezliczone opcje. Wszystko zależy od twojej bogatej wyobraźni. Możesz eksperymentować z płytkami o różnych kolorach i rozmiarach.