Zielona płytka w łazience na podłodze i ścianie, połączenie z kolorem żółtym i szarym - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Atmosferyczne zielone kafelki w łazience: naturalny wigor (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Zielony kolor ma korzystny wpływ na stan psychiczny człowieka. To kolor natury, kolor harmonii. Pomaga złagodzić stres, stres fizyczny i psychiczny. Te czynniki, a także chęć nadania domowi niepowtarzalnego wyglądu i stylu, sprawiają, że ludzie wybierają zielone kafelki.


atmosfernaya-zelenaya-plitka-v-vannoj-komnate-prirodnaya-bodrost-23-foto-2


atmosfernaya-zelenaya-plitka-v-vannoj-komnate-prirodnaya-bodrost-23-foto-3

Zielona dachówka to raczej oryginalne rozwiązanie w zakresie wzornictwa łazienki. Zielony kolor w połączeniu z kąpielą pomoże ci się zrelaksować jak najwięcej, złagodzić stres, wyrzucić z głowy wszystkie negatywne myśli i emocje, które nagromadziły się w ciągu dnia.

Zielona płytka da poczucie jedności z naturą. Dodatkowo możesz zaskoczyć swoich przyjaciół w ten sposób.

Więc zdecydowałeś się na kafelkowanie łazienki zielonymi kafelkami. Kupując, należy zwrócić uwagę na to, co jest napisane na etykiecie. Faktem jest, że na ściany i podłogę stosuje się różnego rodzaju materiały okładzinowe.

Na wygląd łazienki będzie miał wpływ nie tylko kolor płytki ceramicznej, ale także jej wielkość i rodzaj powierzchni. W związku z tym masz ogromny wybór - w sprzedaży można znaleźć płytki o różnych rozmiarach i różnych powierzchniach.


atmosfernaya-zelenaya-plitka-v-vannoj-komnate-prirodnaya-bodrost-23-foto-9


atmosfernaya-zelenaya-plitka-v-vannoj-komnate-prirodnaya-bodrost-23-foto-10

Według rodzaju powierzchni płytki ceramiczne są podzielone na następujące typy:

  • błyszczący;
  • matowy;
  • teksturowane.

Najbardziej rozpowszechnione są błyszczące płytki. Łatwo to wyjaśnić - wyświetla kolory jaśniej i ma piękny wygląd. Ponadto jest bardzo łatwy do mycia. Jednak połysk ma swoje wady. On, odbijając światło, tworzy blask. Wpływa niekorzystnie na oczy. Jeśli masz problemy ze wzrokiem, lepiej jest użyć matowych płytek. Ta płytka jest również idealna na podłogę. Ma szorstką powierzchnię, nie można się na niej poślizgnąć. Jednak trudniej jest umyć odpowiednio płytkę o matowej powierzchni niż błyszczącą.

Jeśli zdecydujesz się ozdobić łazienkę dokładnie zielonym kolorem, możesz spróbować bawić się różnymi odcieniami: oliwkowym, szmaragdowym, limonkowym, limonkowym i tak dalej. Jeśli chcesz nadać pomieszczeniu klasyczny styl, lepiej jest użyć kafelka z ciemnozielonymi odcieniami. Jeśli lubisz bardziej nowoczesny design, lepiej jest używać jasnozielonych odcieni. W takim przypadku wizualnie powiększysz rozmiar pokoju.


atmosfernaya-zelenaya-plitka-v-vannoj-komnate-prirodnaya-bodrost-23-foto-14


atmosfernaya-zelenaya-plitka-v-vannoj-komnate-prirodnaya-bodrost-23-foto-15

Zielony kolor pasuje do wielu innych kolorów, ale tutaj musisz być ostrożny - niektóre kombinacje kolorów mogą wyglądać nieprecyzyjnie. Idealnie, wraz z zielonym kolorem w łazience, używać odcieni bieli, żółci, beżu i kremu.


atmosfernaya-zelenaya-plitka-v-vannoj-komnate-prirodnaya-bodrost-23-foto-17


atmosfernaya-zelenaya-plitka-v-vannoj-komnate-prirodnaya-bodrost-23-foto-18


atmosfernaya-zelenaya-plitka-v-vannoj-komnate-prirodnaya-bodrost-23-foto-19

Styl łazienki

Współcześni projektanci wyróżniają następujące style projektowania łazienek:

  • Grecki styl charakteryzuje się płytkami w kolorze białym lub oliwkowym. Podłoga i ściany powinny być różnych kolorów.
  • Jeśli chcesz udekorować swoją łazienkę w stylu marynistycznym, musisz zwrócić większą uwagę na pastelowe, delikatne odcienie. Odpowiednie są tu płytki dekoracyjne. Każdy krajobraz będzie dobrze wyglądał na ścianie.
  • Tropikalny styl. W takim przypadku należy preferować jasne odcienie pistacji, piasku lub jasnozielone. Matowe płytki w kolorze piasku są idealne do podłóg. Aby uzupełnić wzornictwo, umieść w łazience żywe rośliny, wiklinowe meble i ręczniki w jasnych kolorach. W tym przypadku nie można iść na tropikalne wyspy.
  • Styl vintage. Podobnie jak w przypadku stylu greckiego, konieczne jest preferowanie koloru oliwnego. Lepiej jest używać drewna zamiast płytek w stylu vintage do podłóg, ale wtedy powinna być dobra wentylacja. Idealnie wpasuje się w ten styl hydraulika na rzeźbionych nogach.
  • Łazienka w stylu Art Deco to połączenie zieleni z kolorami białym, żółtym lub złotym. Ta kombinacja może być uzupełniona metalicznym kolorem.
  • Awangarda stylowa odpowiednia dla młodych ludzi. Udekoruj jedną ścianę zielonymi kafelkami, a drugą czarno-białą. Możesz położyć na podłodze matową płytkę w kolorze piasku.
  • Mozaika. W tym przypadku niezliczone opcje. Wszystko zależy od twojej bogatej wyobraźni. Możesz eksperymentować z płytkami o różnych kolorach i rozmiarach.


atmosfernaya-zelenaya-plitka-v-vannoj-komnate-prirodnaya-bodrost-23-foto.jpeg">


atmosfernaya-zelenaya-plitka-v-vannoj-komnate-prirodnaya-bodrost-23-foto-20


atmosfernaya-zelenaya-plitka-v-vannoj-komnate-prirodnaya-bodrost-23-foto-21

Pin
Send
Share
Send
Send