Brązowa sypialnia, połączenie turkusu, beżu, zieleni i błękitu, projektu podłogi i sufitu, zasłon i dekoracji łóżek - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Brązowy projekt sypialni: przytulne kombinacje (29 zdjęć)

W naszym burzliwym i nasyconym wieku, kiedy w ciągu dnia pracy osoba postrzega niesamowitą ilość informacji, gdy mózg często pracuje na granicy swoich możliwości, gdy wielu z nas wraca wieczorem do domu na nogach pochylonych od fizycznego zmęczenia i dużego obciążenia emocjami doświadczanymi w ciągu dnia wartość komfortu domu, komfortu, chęć posiadania wysp bezpieczeństwa, gdzie można odpocząć, zrelaksować się, odzyskać siły utracone w ciągu dnia, znaleźć spokój umysłu. W każdym nowoczesnym mieszkaniu jednym z tych rezerwatów jest sypialnia.

Według psychologów, w podświadomości ludzi żyjących w hałaśliwych i dużych miastach, brąz związany jest z naturą, z ziemią. To wyjaśnia jego kojący wpływ na ludzką psychikę i dlatego ten kolor jest idealny do sypialni.

Dlaczego warto wybrać sypialnię w odcieniach brązu?

Brązowa sypialnia ma wiele zalet. Dzięki wszechstronnemu, niezwykle ciepłemu i bogatemu asortymentowi brązowe garnitury przeznaczone są dla osób w każdym wieku, nawet dzieci. Ten kolor jest naturalny w połączeniu z innymi kolorami - każda z tych kombinacji nadaje sypialni niepowtarzalny charakter. Ponadto brązowa sypialnia o odpowiednim wyglądzie wygląda bardzo stylowo i mówi o wielkim smaku jej właściciela. Wystarczy, że nie pomylisz się przy wyborze wnętrza.

Kolejną niewątpliwą zaletą brązowego koloru jest jego towarzyskość. Jego różne odcienie są doskonale połączone z innymi kolorami. Tak więc, beżowe, białe, ciepłe żółte i szarawo-niebieskie odcienie są najbardziej odpowiednie dla czekolady, podczas gdy dla brązowych są zielone, białe i turkusowe. Pomarańczowe, musztardowe, jasnozielone odcienie są bardziej odpowiednie dla odcieni brązowo-czerwonych oraz pomarańczowych, koralowych i zielonych dla brązowych, szarych.

Ponadto przy wyborze odpowiednich odcieni ważne są indywidualne nawyki psychologiczne właściciela sypialni. Na przykład, jeśli cierpi na zwiększoną pobudliwość i cierpi na bezsenność, najbardziej odpowiednie są odcienie piasku lub beżu z jasnymi elementami przeplatającymi się z nimi: czysty brązowy kolor tworzy uczucie ciepła, a żółtawe odcienie są odpowiednie dla tych, którzy nie zamierzają całkowicie wyłączyć aktywności mózgu nawet podczas nocnego odpoczynku .

Jeśli chodzi o styl, istnieje również pole do działania. Na przykład, jeśli bardziej zainteresują Cię klasyki, taka sypialnia będzie pasować do jasnych tapet i brązowych mebli. Odwrotny obraz jest obserwowany, jeśli wolisz arystokratyczny styl: ciemniejsze tapety i meble w jasnych odcieniach są bardziej akceptowalne.

We wnętrzu sypialni, wybrane w odcieniach brązu, oświetlenie odgrywa ważną rolę. Biorąc pod uwagę specyfikę tego koloru, należy dobrze oświetlić sufit i ściany sypialni, w przeciwnym razie spowoduje to nieco ponure wrażenie. Ten problem zostanie doskonale rozwiązany dzięki eleganckim kinkietom lub lampom na szafkach. Możesz także podświetlić lustra w sypialni.

Brązowy wystrój sypialni

Pod brązową sypialnią zmieszczą się zasłony o dużej objętości. Projektanci sugerują, aby nie ograniczać liczby poduszek dekoracyjnych, tkanin, dywanów i dywanów. Obraz uzupełnią obrazy lub fotografie wiszące na ścianach.

Oprawy oświetleniowe na czele łóżek, na stolikach przy nich i telewizor, który znajduje się na wsporniku, będą świadczyć o wspaniałym smaku właściciela.

Nawet żyrandol na suficie powinien odpowiadać ogólnej atmosferze wnętrza i powinien być dopasowany do wybranego stylu sypialni.

Wybór odpowiednich kombinacji

Najlepsze opcje to kombinacje z kolorami beżowymi i szmaragdowymi. W pierwszym przypadku efekt wizualnej ekspansji w połączeniu ze świetnym smakiem, a jeśli przyniesiesz odrobinę czerwieni, sypialnia staje się cieplejsza. Zielonkawo-zielony zakres stworzony przez żywe rośliny i małe akcesoria sprawi, że wnętrze stanie się bardziej naturalne.Turkus i wszystkie jasne odcienie zieleni wprowadzają elementy czystości i świeżości, nadając brązowej sypialni ekologiczny charakter. Ogólny obraz stanie się bardziej naturalny, jeśli tapety, meble, elementy dekoracyjne zostaną wykonane z naturalnych materiałów. Jeśli dodasz trochę bieli i błękitu do tej kombinacji, poczujesz zapach morza w swojej sypialni. Brown stworzy iluzję, że statek porusza się płynnie w odcieniach aqua. Aby uzupełnić obraz, możesz dodać szczegóły w postaci muszli, kamyczków i innych przedmiotów. Idealny dla tych, którzy lubią zasypiać w snach o podróżach morskich.
Udana kombinacja - kombinacje brązu z pomarańczą, żółcią lub szarością oraz plamy różowych odcieni stworzą elegancką atmosferę.

Inną ciekawą kombinacją jest tandem w kolorze brązowym i niebieskim, który może być z kolorowej zasłony lub tapicerki meblowej. Nieźle będzie wyglądać i tapeta w niebieskawej skali w połączeniu z kolorem mebli kakao.


Zauważamy inny ważny niuans. Aby sypialnia w dominujących odcieniach brązu nie zmniejszyła się wizualnie, eksperci radzą skorzystać z jaśniejszych odcieni.Brązowy kolor w sypialni łączy się z prawie wszystkimi towarzyszami na palecie.

Jest tylko jeden kolor, kombinacja, która będzie nienaturalna dla brązowej sypialni. Jest czarny i ciemne odcienie fioletu i błękitu. Chociaż mogą istnieć odważne dusze, które chcą być pionierami.