Kręcone rośliny domowe Kochające cień z zielonymi liśćmi i białymi kwiatami, gatunkami i imionami, opieka domowa - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wspinaczka roślin wewnętrznych we wnętrzu: opieka i lokalizacja (28 zdjęć)

Kręcone rośliny doniczkowe są doskonałym sposobem na niezwykłe zdobienie wnętrza, wypełniając je świeżymi akcentami. Takie rośliny są inaczej nazywane ampelous. Należą do różnych grup systematycznych. Nie potrzebujesz specjalnej opieki i wyróżniają się szerokim wyborem opcji. Uprawa odbywa się w wiszących koszach.
Istnieje wiele rodzajów roślin pnących. Mogą być kochające światło i tolerować cień. Istnieją również gatunki odporne na suszę. Ponadto rośliny klasyfikuje się jako dekoracyjne liściaste i kwitnące. Oparty na metodzie rozwoju otaczającej przestrzeni, wydzielonej wspinaczki, chwytliwych, wspinaczkowych kwiatów.
Każda roślina powoju jest piękna na swój sposób. Soczyste zielone liście z różnorodną nieregularną lub prostszą formą sadzone na łodygach o różnej długości.

Dekoracyjne liściaste rośliny domowe

Ten rodzaj roślin wewnętrznych jest bardzo poszukiwany. Mają długie pędy, liście o różnych kształtach. Rozważ najpopularniejsze z nich:

 • Ficus pumila. Pień tej rośliny jest mały, ale pędy dobrze rosną. Liście są małe i charakteryzują się jasnozielonym kolorem. Średnica liści nie przekracza 3 cm, roślina ta jest ciepłolubna i wymaga obfitego podlewania. Musi być chroniony przed wiatrem. Jeśli jest to pomarańczowy fikus, wskazane jest zabezpieczenie go przed ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe.
 • Bluszcz Rozgałęzione pędy tych kochających cień roślin mogą sięgać nawet dziesięciu metrów. Liście mają kształt małych gwiazd i wyglądają pięknie. Są ciemnozielone i gładkie w dotyku. Ta roślina jest wygodna w pielęgnacji. Może być stosowany do pomieszczeń ogrodowych o różnych rozmiarach.
 • Chlorophytum. Zakład Ampelnaya, który idzie do wylotu. Długość wylotu może sięgać 50 cm, na jednym buszu z czasem może rosnąć wiele młodych pędów. Roślina kwitnie małymi białymi kwiatami. Roślina nie stawia wysokich wymagań co do składu gleby. Możesz podlewać 1-2 razy w tygodniu.
 • Ładunek Jest to atrakcyjna roślina o długich, wspinaczkowych pędach. Długość pędów może osiągnąć nawet 5 metrów. Jest to świetne rozwiązanie do ogrodnictwa pionowego.
 • Tradeskancja. Roślina jest gatunkiem okrywowym o długich pędach. Kolor i kształt rośliny, w zależności od gatunku, mogą być bardzo zróżnicowane. Roślina jest bezpretensjonalna. Raz na trzy lata musisz zaktualizować krzew. Odcięte sadzonki muszą być ukorzenione.
 • Korzeń Rowleya Ta roślina ma inną niezwykłą nazwę „sznurek perłowy”. Na pędu w postaci nici znajdują się piękne małe liście w postaci kulek. W naturalnych warunkach kwiat rośnie na solidnym dywanie. Księga podstawowa wymaga regularnego podlewania, nie toleruje silnego ciepła i niskiej wilgotności. Musi być ostrożnie pod opieką.
Dekoracyjne rośliny liściaste istnieją bardzo często. Każdy typ może dodać indywidualności do wnętrza pokoju.

Dekoracyjne kwitnące rośliny domowe

Dekoracyjne rośliny kwitnące są cenione za atrakcyjne i obfite kwitnienie. Obecnie można znaleźć wiele kwitnących winorośli z małymi kwiatami. Najpopularniejsze z nich to:

 • Begonia. Roślina ta ma długie i wiszące pędy z liśćmi średniej wielkości. Jasne kolory frotte i oryginalny kształt krzewu przyciągają wielu hodowców kwiatów. Długość pędów może osiągnąć 45-50 centymetrów. Begonia nie lubi suchego powietrza. Musi być często podlewana, zwłaszcza w suszach.
 • Gloriosa. Ma pędy, które pięknie się zwijają, zwisają. Liście są lekko zakrzywione, wydłużone i spiczaste. Kwiaty są duże, jasnoróżowe. Długość płatków może osiągnąć 8 centymetrów.
 • Jasmine. Wykwintna, ozdobna roślina charakteryzuje się występowaniem spektakularnych, białych i pachnących kwiatów. Światło dla jaśminu powinno przyjść z roztargnieniem, podlewanie musi być przeprowadzane regularnie. Należy również zwrócić szczególną uwagę na wilgotność powietrza.
 • Stephanotis. Kształt przypomina lianę, która jest zabarwiona białymi kwiatami średniej wielkości. Liście są zielone i skórzaste. Roślina jest zawarta w załączniku do podpory. Stephanotis powinien rosnąć w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności.
 • Bougainvillea Roślina ta rzadko występuje w mieszkaniach, ponieważ wymaga specjalnej opieki. Wymaga częstego przycinania. Jeśli tego nie zrobisz, roślina rośnie ciężko.
Główne niuanse opieki nad wspinaczami

Kręcone rośliny wewnętrzne mają swoje własne cechy charakterystyczne, które dotyczą opieki. Wielu hodowców stoi przed problemem podlewania takich roślin, ponieważ znajdują się one głównie na wysokości. Aby rośliny nie powodowały dodatkowych problemów, pomocne mogą być przydatne zalecenia.Bardzo często zdarza się, że podczas procesu nawadniania woda wpływa na podłogę. Aby temu zapobiec, można podciągnąć gumową nasadkę lub dowolne opakowanie po podlaniu na dole. Godzinę po podlewaniu można je usunąć. Podłoga pozostanie czysta.Jeśli rośliny są na ścianie, należy je podlewać w inny sposób. Możesz umieścić trochę lodu na doniczkowej ziemi (1-2 kawałki). Lód zaczyna się stopniowo ukrywać, a kwiat otrzyma wymaganą ilość wody.Ważne jest, aby pamiętać, że prawie wszystkie pnącza są kochające wilgoć. Konieczne jest ich szybkie podlewanie w celu pełnego rozwoju.

Nawet jeśli liście wyglądają świetnie, podlewanie powinno być regularne. Jeśli powietrze jest suche lub jest gorąco, liście należy spryskać. Dzięki tak prostej operacji kwiat zachwyci swojego właściciela wspaniałym widokiem.

Jeśli jest zimno, wtedy ampelous rośliny również muszą być podlewane i okresowo spryskiwane. Ta procedura, w porównaniu z okresem letnim, powinna być wykonywana rzadziej.

Zobacz rośliny nie lubią wystawiać się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Powinieneś spróbować zlokalizować je w miejscach, gdzie jest mało światła. Organicznie, garnki znajdujące się w rogach pokoi będą wyglądać.

Sadzenie roślin wspinaczkowych wymaga przestrzegania pewnych niuansów. Na dnie garnka pasuje specjalny drenaż. Keramzyt jest doskonałym systemem odwadniającym. Drenaż będzie gromadził wilgoć, a następnie, jeśli to konieczne, da go kwiatowi. Dzięki kompetentnej opiece roślina rośnie zdrowo i pięknie.Jak wybrać roślinę wspinaczkową?

Właściciele prywatnych domów i mieszkań miejskich wolą wybierać gatunki kwitnących bocji. Pięknie będą wyglądać w każdym wnętrzu. W przypadku mieszkań miejskich lepiej jest kupować gatunki, które są bezpretensjonalne pod opieką. Na przykład alzobia z kwiatami koloru białego i czerwonego wymaga regularnego podlewania, nie nakłada poważnych wymagań na glebę. Roślina taka jak Campanula uwielbia fajne miejsce. Zimą będzie wygodnie po wschodniej stronie parapetu.

Wybierając odpowiednią roślinę, należy dokładnie ocenić warunki, w których będzie żyła. Z pomocą bochenków możesz stworzyć wiele wspaniałych kompozycji. W tym celu użyj różnych podstawek i kratek. Pojemniki z roślinami muszą być bezpiecznie zamocowane na ścianie i być niezawodne. Konieczne jest zapewnienie, że nie przewróci się pod ciężarem. Podczas podlewania kwiatów znajdujących się wysoko, należy przestrzegać środków ostrożności.

Długie łodygi kwiatów będą doskonałym rozwiązaniem do pionowego ogrodnictwa ścian, otworów lub narożników pomieszczenia.

Dzięki dziwacznym formom pędów pokój nabiera indywidualności. Skrzydła łatwo przywierają do różnych elementów. Może być bezpiecznie używany w procesie tworzenia oryginalnego projektu. Kierując się Twoim gustem, możesz stworzyć jasne i stylowe wnętrze.