Cineraria ojczyzny, gatunki i pielęgnacja roślin w warunkach domowych - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Cineraria we wnętrzu: cechy opieki (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Cyneraria to wspaniała roślina, którą można rozcieńczyć w domu. Roślina ta pochodzi z rodzaju Astrovyhs (Compositae). Rodzaje cynerarii są bardzo zróżnicowane. W swym pięknie ten kwiat nie jest porównywalny z żadnym innym tego rodzaju. Przedstawiciele tej rodziny są dziś około pięćdziesięciu gatunków. W tym artykule opiszę szczegółowo, jak dbać o tę roślinę, jak ją sadzić, jak ją uprawiać i wiele więcej.


cinerariya-v-interere-osobennosti-uhoda-24-foto-10


cinerariya-v-interere-osobennosti-uhoda-24-foto-11

Uprawa z nasion i sadzonek

Cerarium można uprawiać zarówno z nasion, jak i sadzonek. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z pierwszej opcji, pierwszą rzeczą, którą musisz kupić nasiona kwiatów. Nie będzie z tym żadnych problemów, ponieważ nasiona cynerarii są sprzedawane w prawie wszystkich sklepach. Chciałbym podkreślić, że kiełkowanie nasion jest dość wysokie i łatwo jest uzyskać z nich sadzonki, wystarczy wiedzieć, jak zachowuje się opieka nad cynerariami, ale o tym później.

Cyneraria, jak każda inna roślina, wymaga opieki, zwłaszcza jeśli ma być trzymana w domu.

Oto krótki opis opieki nad kwiatem:

  • Właściwa technika podlewania. Ponieważ cyneraria to raczej „kapryśna” roślina, należy ją podlewać ze szczególną ostrożnością. Oddzielona woda w temperaturze pokojowej jest idealna do nawadniania. Woda powinna być nalewana tylko na korzeń rośliny, woda nie jest zalecana do liści lub kwiatów. Bardzo ważne jest utrzymanie wilgotności ziemi, ale jednocześnie cyneraria nie mogą być nadmiernie nawilżone. Potrzebujesz „złotego środka”.
  • Dobra gleba. Jak wspomniano powyżej, gleba powinna być odżywcza i luźna. Torf z kompostem w proporcji 50/50 jest idealny do tego typu kwiatów. Dodanie kawałka kory do gleby nie będzie zbędne, co przyczyni się do przepuszczalności powietrza przez ziemię.
  • Top dressing. Cerarium musi być karmione, szczególnie w okresie kwitnienia. Kompleksy nawozów mineralnych pomogą utrzymać roślinę w należytym porządku, przy odpowiedniej pielęgnacji kwiat z pewnością podziękuje właścicielowi za piękne kwitnienie.
  • Wilgotność pokoju. Domowa pielęgnacja oznacza nie tylko podlewanie i karmienie, musisz wiedzieć, że wilgotność jest bardzo ważna dla kwiatu. Cerarium musi być utrzymywane w temperaturze 15 stopni. Aby kwiat był bardziej komfortowy w pomieszczeniach, konieczne jest rozpylanie powietrza wokół kwiatu kilka razy dziennie. Pamiętaj, ta roślina nie lubi przeciągów, więc uważnie ją obserwuj.

Należy rozumieć, że pielęgnacja kwiatu obejmuje koniecznie walkę ze szkodnikami i różnymi chorobami, które mogą uszkodzić roślinę w różnych okresach jej rozwoju.

Najczęstszą chorobą dotykającą cynerarię jest tzw. Szara zgnilizna. Ta choroba objawia swój efekt w postaci spadających kwiatów i liści podczas podlewania rośliny. Głównym sposobem radzenia sobie z tym problemem jest leczenie specjalnych leków, które można łatwo kupić w dowolnej kwiaciarni.

Pin
Send
Share
Send
Send