Dekoracje z papieru na nowy rok 2019, Girlandy luzem i ażurowe, piękne pomysły na nowy rok Jak urządzić pokój - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Dekoracje świąteczne wykonane z papieru: wystrój „zrób to sam” (53 zdjęcia)

Zbliża się Nowy Rok i stopniowo każdy dom nabiera kolorowych dekoracji. Aby to zrobić, użyj świateł, błyskotki, ozdób choinkowych. Coraz więcej można zobaczyć ręcznie robione ozdoby wykonane z papieru na Nowy Rok. Stają się popularne, ponieważ proces ich produkcji zamienia się w zabawną rozrywkę z rodziną. Pokój staje się bardziej kolorowy, a dekoracja papieru podoba się. Kolejną zaletą jest niski koszt gotowych produktów.


Papier może tworzyć różne ozdoby. Mogą to być:

 • Girlandy z białego i kolorowego papieru.
 • Świąteczne zabawki.
 • Płatki śniegu na oknach lub unoszące się w powietrzu pod sufitem.
 • Różne vytynanki.
 • Ojciec Frost i Snow Maiden.
 • A nawet jodełkę.

I to nie jest cała lista papierowych dekoracji, które można zrobić na Nowy Rok.
Girlanda papierowa

Najprostszą i najczęstszą girlandą jest „łańcuch”.

Aby go utworzyć, konieczne jest wykonanie półfabrykatów o tym samym rozmiarze z kolorowego papieru. Następnie zbierz łańcuch pasków, stopniowo tworząc jego linki. Efektem będzie piękna girlanda, której stworzenie można zrobić nawet dla małych dzieci.

Girlanda z papieru

Girlanda z wielokolorowych kulek będzie wyglądać pięknie. Aby go utworzyć, musisz przygotować:

 • Papier kolorowy (nie można monofonicznie).
 • Nożyczki
 • Maszyna do szycia.

Aby stworzyć jedną piłkę, musisz wyciąć z papieru 6 identycznych okręgów o różnych kolorach. Składanie ich na jednym stosie do szycia na maszynie do pisania. Bez przecinania nici, flashuj jeszcze kilka takich samych półfabrykatów. Następnie, delikatnie w miejscu szwu, zagnij każdy liść, aby utworzyły kulę. Okazuje się więc girlanda z papierowych kulek na sznurku.

Girlanda z flagami

Od dzieciństwa wiele osób pamięta girlandy flag. Można je zawiesić nie tylko na choince, ale także ozdobić nimi ściany pokoju.Do ich produkcji konieczne jest przygotowanie:

 • Gruba nić.
 • Kolorowy papier.
 • Nożyczki
 • Klej.
 • Aplikacje.
 • Dziurkacz

Z papieru należy wyciąć wiele wielokolorowych flag, najlepiej jednego rozmiaru. Następnie przyklejaj do nich różne aplikacje. Możesz użyć liter z innego koloru i umieścić słowa „Szczęśliwego Nowego Roku 2019!”. Każda flaga na górnym dziurkującym dziurkaczu. W powstałych otworach pomiń nitkę i dokręć, równomiernie rozłóż flagi. Gotowa jest girlanda z papieru. Można go zawiesić na suficie lub wzdłuż ściany.

Świąteczne zabawki

Aby ozdobić choinkę, można wykonać oryginalne świąteczne zabawki wykonane z papieru. Mogą to być kule okrągłe, owalne lub rzeźbione. Poniżej znajdują się przykłady, w których krok po kroku opisano ich produkcję.
Opcja 1

Aby stworzyć choinkę, zabawki będą potrzebować:

 • Kolorowy papier.
 • Nożyczki
 • 2 koraliki.
 • Nić i igła.

Z ciętego papieru 18 pasków tego samego rozmiaru (około 10 cm długości). W zależności od tego, jaką zabawkę chcesz otrzymać, wybierz kolor papieru. Może być monofoniczny lub wielokolorowy. Wytnij 2 małe kółka. Umieść koralik na nici i włóż oba jego końce w ucho igły. Napnij koło, a następnie w kolejności każdego paska. Po zakończeniu wykonaj tę samą czynność z drugim końcem paska. Ubierz drugi krąg i koralik. Zapnij nitkę, aby usunąć pętlę, na której zabawka się zawiesi. Ostrożnie, zgodnie z zasadą wentylatora, aby wyprostować paski, otrzymasz papierową kulkę. Jeśli jest wykonany z jednego koloru, możesz go ozdobić cyrkoniami lub kwiatami.Opcja 2

Aby zrobić zabawkę z choinki, musisz wyciąć z kolorowych identycznych kółek. Złóż stos, narysuj linię o średnicy ołówka. Następnie zszywacz wzdłuż linii, aby przymocować stos kół. Kropla kleju do przyklejenia kół na przemian między górą a dołem. Po minięciu koła i połączeniu wszystkich liści otrzymasz zabawkę choinki - piłkę.

Płatki śniegu

Aby ozdobić okno, można wyciąć piękny płatek śniegu z papieru i przykleić go na szybie. Mogą tworzyć kilka kawałków i różne rozmiary, tworząc w ten sposób wygląd opadów śniegu za oknem.

W ten sposób udekoruj wszystkie okna domu.

Aby zrobić takie płatki śniegu, będziesz potrzebować:

 • Schemat przyszłych płatków śniegu.
 • Papier
 • Ołówek.
 • Nożyczki
 • Woda z mydłem.

W Internecie można znaleźć niezliczone schematy płatków śniegu, więc trudność w ich wyborze nie powinna się pojawić. Papier powinien zostać przeniesiony za pomocą ołówkowego schematu i przycięty ściśle według niego. Rozkładając papier, okazuje się piękny płatek śniegu, który można przykleić do szkła wodą z mydłem.

Jeśli istnieje chęć zawieszenia takiej dekoracji pod sufitem, możesz użyć deszczu. Na jednym końcu przymocować płatek śniegu, a drugi - do sufitu. Podczas poruszania się w pomieszczeniu pod sufitem będzie krążył śnieg.

Możesz zrobić płatek śniegu za pomocą techniki quilling. Istnieją szczegółowe kursy mistrzowskie krok po kroku, w jaki sposób zrobić je w Internecie, więc nawet początkujący może łatwo nauczyć się robić papierowe płatki ażurowe. Ich delikatne koronkowe loki zadowolą oko i zapewnią świąteczny nastrój.

Vytynanki

Vytynaki to piękne figury wolumetryczne, które świetnie wyglądają jako dekoracja domu lub choinki. Mogą być również prezentowane jako mały prezent na Nowy Rok dla ich rodzin i przyjaciół.

Tworzenie dużo nie jest konieczne. Potrzebny będzie wydruk przyszłej vytynanki, noża papierniczego i kleju.

W Internecie jest wiele szablonów do tworzenia vytynanki, pozostaje tylko wydrukować je w dwóch kopiach i możesz zacząć je tworzyć. Pod szablonem umieść deskę i ostrożnie wytnij każdy określony otwór nożem papierniczym. Tylko dno musi pozostać trochę miejsca na łączniki.

Wynikowy klej dwuwymiarowy. Od góry - do siebie, a od dołu, aby zrobić zapięcia i zabezpieczyć je klejem. To okaże się piękną i masywną postacią.

Święty Mikołaj i Snow Maiden

Nowy Rok to śnieg, światła, choinka i oczywiście Święty Mikołaj i Śnieżna Dziewica. Co roku są dumni z piękna Nowego Roku. Jeśli nie ma godnych postaci z twoich ulubionych bohaterów świątecznych, możesz zrobić z nich swoje papiery. Poniżej znajduje się proces ich wytwarzania. Do tego będziesz potrzebował:

 • Biała księga.
 • Karton czerwony i niebieski.
 • Kompas.
 • Ołówek.
 • Rdzeń uchwytu.
 • Farby.
 • Markery
 • Klej.

Snow Maiden

Z niebieskiego kartonu wyciąć okrąg i odciąć go z jednej strony na drugą. Wykręć z niego stożek i sklej go razem.

Wytnij kawałek tektury w formie kopuły, wykonaj cięcie na środku dna. Wygnij trochę krawędź. Ubierz powstały kokoshnik na stożek i przyklej do niego zakrzywione krawędzie.

Twarz Śnieżnej Dziewicy może być narysowana na samym stożku, a ty możesz wyciąć okrąg i przykleić go na stożku. Wróć, by narysować długi i gruby warkocz.

Od białego papieru pociętego na paski, które z kolei tną jak prążek. Użyj uchwytu, aby go nakręcić.

Frędzle do dekoracji płaszcza Snow Maiden na brzegu, rękawy, zapięcia. Możesz także zrobić rzęsy. Farby do rysowania rękawiczek, wyznaczania guzików i ozdabiania palca. Snow Maiden jest gotowa.

Święty Mikołaj

Jeśli chodzi o Śnieżną Pannę, z czerwonego kartonu zrób stożek dla Świętego Mikołaja. Po prostu spraw, by była trochę większa. Maluj kolory twarzy, kapeluszy i rękawiczek.

Frędzlami zrobić brodę, brwi i płaszcz Świętego Mikołaja. Na płaszczu możesz narysować małe płatki śniegu, a tym samym je udekorować. Święty Mikołaj jest gotowy.

Choinki

Istnieje wiele sposobów tworzenia choinki z papieru. Poniżej znajdują się najczęściej spotykane.

Opcja 1

Do jego produkcji potrzebny będzie zielony karton, klej, cyrkonie, wstążki i nożyczki. Na tekturze należy narysować najczęstszą sylwetkę choinki, wyciąć ją. Zrób kolejny dokładnie taki sam.

Pionowo dokładnie na środku zakrętu na pół. Przyklej je do fałdy. Udekoruj choinkę dżetów. Dołącz wstążkę na górze. Okazało się, że to zabawna choinka, którą możesz udekorować prawdziwym drzewem lub postawić na stole.

Opcja 2

Prawdopodobnie najłatwiejszy sposób na zrobienie choinki z papieru falistego. Aby to zrobić, zrób stożek z kartonu. Do niego, zaczynając od dołu, przymocuj paski papieru falistego za pomocą zszywacza. Stopniowo każdy pasek pokryje miejsce zajęcia poprzedniego. Lepiej jest, jeśli papier falisty będzie zielony, ale ma kilka odcieni. Powstała choinka może być ozdobiona cyrkoniami lub koralikami.

Wyrób świątecznych zabawek z papieru nie będzie trudny. Wręcz przeciwnie, proces ten spodoba się wszystkim członkom rodziny. Zabawa rozrywkowa, a także piękna biżuteria wykonana własnoręcznie, rozweselają wakacje.