Dekorowanie stołu noworocznego 2019 rękoma, serwowanie pomysłów, dekorowanie świec - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Noworoczna dekoracja stołu: świeże pomysły (59 zdjęć)

Magiczne, dynamiczne wakacje pełne szczęścia, atmosfery tajemnicy i wyrafinowania; choinka, na której wisiały puszyste łapy, aromat mandarynki i słodycze w opalizujących opakowaniach, oczekiwanie na prezenty - wszystko to przyciąga uwagę nie tylko dzieci, ale także dorosłych, którzy oczekują z niecierpliwością na początek najbardziej ukochanego święta. Aby spełnić wszystkie zasady, należy ozdobić nie tylko pokój, ale także wykonać eleganckie ustawienie stołu. Jak ozdobić stół na Nowy Rok, aby każdy element wyglądał ekologicznie?Każda gospodyni stara się zadowolić symbol roku, opracowując ciekawe oryginalne i kreatywne pomysły na dekorację stołu i przepisy kulinarnych arcydzieł.
Dekoracja stołuNakrycie stołu na Nowy Rok - zawód, który nie wymaga zamieszania. W tym przypadku musisz dobrze przemyśleć wszystko. Najpierw musisz wybrać stół, ponieważ jeśli oczekujesz przybycia gości, ważne jest, aby każdy element i naczynia pasowały do ​​stołu. Projekt stołu noworocznego stawia następujące wymagania: blask, powaga, zwięzłość, praktyczność i naturalność.Zakres kolorów

Styliści zalecają, aby w tym roku nie było pełnych odcieni, zwłaszcza, że ​​Kogut nie lubi zbyt wiele blasku, a użycie obszernej palety w dekorowaniu to ruchome.

Wybierz jeden chwytliwy cień i zacznij go rozcieńczać półtonami i neutralnymi barwami, które stworzą atmosferę magii i luksusu.
Kogut jest personifikacją ognia, dlatego, aby pięknie ozdobić stół, użyj następujących kolorów:

  • biały;
  • żółty;
  • złoto;
  • szkarłat
  • pomarańczowy.

Paleta wtórna jest zielona, ​​niebieska. Wybór właściwej dekoracji stołu opiera się na wspaniałych modulacjach ogona.
Obrus
Jeśli nie wiesz, jak ozdobić stół, najpierw zdecyduj się na obrus. Tło powinno być traktowane odpowiedzialnie, ponieważ jest to rodzaj płótna, na którym „rysujesz”, budujesz swoje naczynia i wystrój. W bieżącym roku eksperci zalecają preferowanie najjaśniejszego odcienia. Idealny, jeśli produkt zostanie skutecznie ozdobiony opalizującym wykończeniem. Oryginalnym rozwiązaniem są kontrastowe obrusy, z których każde danie będzie wyglądało spektakularnie. Classic to kompozycja z białymi i czerwonymi.
Serwetki

Taki produkt jest wyposażony w element estetyczny: umiejętnie zdobiona serwetka daje posiłek arystokratyczny i powagę. Ważna zasada - kolor powinien trochę kontrastować z obrusem. Jeśli w ogóle jest jasna lub biała, lepiej wybrać czerwone i żółte serwetki. Możesz umieścić serwetki pod talerzem lub na nich. Możesz dodać otoczenie wyrafinowania i luksusu, dając serwetkę oryginalnych i nietypowych form. Rola podświetlenia odegra taśmę, którą można związać serwetką. Włóż produkt do wdzięcznego uchwytu i dodaj miniaturową gałązkę iglastą. Dzięki temu możesz urzekać i wpadać w chwytliwe dekoracje stołu na Nowy Rok własnymi rękami.Naczynia

Przy wyborze zatrzymaj opcje monochromatyczne, które będą idealnie połączone z obrusem, ponieważ piękne ustawienie stołu pomoże uzupełnić otoczenie Nowego Roku.

Kogut jest miłośnikiem wszystkiego, co naturalne, więc nie jest mile widziane, jeśli na stole jest metal, melamina i plastik, ale porcelana, szkło - wszystko to będzie musiało być mile widziane. Jeśli jednak zdecydujesz się urządzić ucztę w stylu ludowym, ułóż naczynia z gliny, drewna.Gama kieliszków do wina, szklanek i kieliszków zależy od rodzaju napojów, które chcesz wypić. W roli elementów dekoracyjnych mogą znajdować się małe, wielobarwne kokardy przymocowane do łodygi okularów, ale jeśli masz porcelanę Gzhel, możesz również umieścić ją na stole.

Świetną opcją są monochromatyczne kolorowe naczynia. Zwraca uwagę kolor niebieski i zielony.

Prawdziwym dziełem sztuki będą woki, miski, a także łyżki wykonane z drewna. Naczynia gliniane są również korzystne dla wszystkich. Urządzony w ten sposób stół przyniesie atmosferę magii.

Jeśli staniesz przed zadaniem - udekorować dom i stół na Nowy Rok, nie powinieneś zapominać o krzesłach, zwłaszcza, że ​​istnieje wiele opcji dekoracji. W świątecznym otoczeniu musisz zakryć krzesła białą tkaniną, a plecy można ozdobić kokardkami wstążek, które powinny być w tonacji z serwetkami. Z tyłu można powiesić wieńce świąteczne, na których można umieścić opalizujący deszcz.

Ustawienie stołu w stylu wiejskim

Aby skutecznie i tematycznie udekorować świąteczny stół, musisz pokazać więcej wyobraźni. Uroczy i charakterystyczny styl country pomoże stworzyć ciepłą i rodzinną atmosferę. Rolą elementów tematycznych będą serwetki i lniany obrus. Kompozycje owocowe, kwiatowe i warzywne, tak dobrze jak to możliwe, będą pasować do ogólnego stylu.

Noworoczny stół może być pięknie ozdobiony miniaturowymi wiklinowymi bułeczkami. Nie zapominaj o samowarze, na którym możesz położyć wiązkę Bambusów, a także wiązek zrobionych z cebuli. Do awangardowych i szokujących dodać słomiane kiście i pszeniczne uszy - gwarantowana jest uroczysta, dyskretna atmosfera.

Luksusowe i tajemnicze ustawienie stołu na czerwono

Chcesz świętować wakacje w przytulnym i wyrafinowanym otoczeniu? Czerwony kolor, który będzie szczegółowo oglądany - to najlepsza opcja.

Proste, ale nie pozbawione elegancji ustawienie stołu jest uzyskiwane, jeśli zaopatrzysz się w kilka jodłowych gałęzi, które najpierw musisz udekorować dekoracjami i umieścić na środku stołu.

Dodatkiem będą stożki, orzechy i owoce. Podaruj urok i urok świecy w odcieniach czerwieni, białych potraw oraz czerwonych serwetek.

Wzdłuż obwodu można umieścić małe bałwany ceramiczne. Jeśli zadzwonisz do gości, z przyjemnością znajdą choinkę na każdym talerzu i życzenia Wesołych Świąt. Jakie inne interesujące pomysły mogą przyciągnąć uwagę?

Ustawienie stołu na dwie uroczystości

Jeśli chcesz wspólnie świętować Nowy Rok, w tym przypadku konieczne jest szczegółowe przygotowanie. Co najważniejsze, jeśli potrawy to owoce morza, a także świeże owoce, które można pięknie posiekać i zrobić z nich fascynujące luksusowe figury. Na środku stołu umieść jodłowy wieniec złożony z sercem, ale na środku umieść czerwoną świecę, która będzie symbolizować twoją wiecznie palącą miłość.

Na każdym talerzu złożyć życzenia w Nowym Roku i złożyć serwetkę w oryginalny sposób i związać ją małą gałązką sosny. Możesz także kupić świece o specjalnych smakach: z cynamonem, a także pieczonym jabłkiem - to doda uroku pięknu i pikanterii. Dla dwojga możesz śledzić projekt i Internet, aby wakacje były zapamiętane przez długi czas.

Drobne szczegóły na ważne wakacje

Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie udekorować stół, musisz przemyśleć nawet małe rzeczy, które przyczynią się do triumfu oryginalności i wyrafinowania. Ważna zasada: stół powinien wyglądać elegancko, ale nie jest pretensjonalny. W przypadku szampana i innych napojów alkoholowych można opracować specjalne okładki wykonane w stylu noworocznym - wszystko to spodoba się dorosłym. Nawiasem mówiąc, na szampana dla dzieci można również wymyślić takie „ubrania”.Nie zapominaj o świecach dekoracyjnych, które mogą przybierać różne formy, kontury i kolory. Pierścienie wykonane z serwetek dodają elegancji, a wystrój nabiera doskonałości. Możesz również zaaranżować świecidełko i zabawki w oryginalnym obwodzie.Dekorowanie tego noworocznego i oryginalnego stołu będzie o wiele bardziej ekscytujące, jeśli każdy członek rodziny weźmie udział w tym procesie. Więc stworzysz wspaniały świąteczny nastrój.