Płytka pod naturalną białą i czarną marmurową podłogą i ścianą, błyszczącą i matową - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Płytki marmurowe: projekt i przeznaczenie (44 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Marmur to klasyczny materiał, który nadaje domowej elegancji, elegancji i szacunku. Jego wyjątkowość polega na możliwości stworzenia jednej koncepcji projektowej, która obejmuje zewnętrzną i wewnętrzną część budynku, otaczający krajobraz i małą architekturę, ale jest kosztowna i wymaga opieki podczas układania.

Płytki marmurowe mają kilka typów klasyfikacji: w zależności od materiału produkcji, przeznaczenia, zakresu kolorów.


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-3


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-4

Przez materiał produkcyjny

Istnieje szeroki asortyment i różnorodność nazewnictwa marmurkowych płytek na rynkach. Najczęstsze są płytki ceramiczne, betonowe, gipsowe i polimerowe.


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-5


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-6

Technologia wytwarzania płytek ceramicznych opiera się na wyżarzaniu w wysokiej temperaturze. Posiadają wysokie właściwości wytrzymałościowe. Odporny na warunki atmosferyczne, odporny na wilgoć, obojętny na środowisko chemiczne. Nie stwarzają warunków do tworzenia mikroorganizmów, trwałych, odpornych na ścieranie.


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-7


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-8

Podczas dodawania chipsów marmurowych powtórz strukturę naturalnego minerału. Łatwy do czyszczenia i mycia; obdarzony wyjątkowymi właściwościami architektonicznymi, projektowymi i dekoracyjnymi. Projekt wyróżnia wysoka kompozycja artystyczna, która zaspokaja wymagające gusta.


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-9


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-10

Beton to w rzeczywistości materiały kompozytowe. Podstawą jest mieszanka cementowo-piaskowa. Zalety: przyjazne dla środowiska, mają wysoką odporność na otwarty ogień. Trwałość 1,5 raza i zużycie 2,5 razy większe niż produktu naturalnego. Wytrzymują silne różnice temperatur (-50 ° C - + 60 ° C).


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-11


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-2.jpeg">

Są wykonane za pomocą innowacyjnej metody odlewania wibracyjnego. Technologia jest złożona i dostępna dla kilku firm na świecie. Składniki: oczyszczony piasek, cement bez dodatków, plastyfikatory o udziale masowym 1-2% masy cementu, pigmentów, barwników i wody. Na stołach wibracyjnych płytki są postarzane przez 24 godziny. Powstały produkt jest odporny na duże obciążenia. Schemat kolorów zależy od cementu. Płytki z białego marmuru wykonane są z wysokiej jakości cementu. Nieprawidłowe przestrzeganie proporcji elementów ma poważny wpływ na jakość produktu. U niecertyfikowanych producentów jest często delikatny.


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-12


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-13

Tynk składa się z piasku, skalenia, talku i gipsu, który pełni rolę elementu wiążącego. Mieszanina jest spalana i mielona. Pod kamieniem naturalnym jest polerowany. Płytkę pod białym marmurem uzyskuje się przez dodanie gumilaksy i alkoholu technicznego do mieszaniny. Płytki gipsowe mają ograniczone zastosowanie ze względu na ich wysoką higroskopijność. Zwykle używany do wykańczania paneli ściennych w suchych pomieszczeniach.


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-14


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-15

Polimery są wytwarzane w tej samej technologii, co płytki betonowe. Podstawą płytek jest beton polimerowy, w którym zamiast cementu stosuje się termoutwardzalne żywice fenolowe, furanowe lub epoksydowe. Produkty są trwałe, niezawodne, lekkie, technologiczne.


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-16


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-17

Zgodnie z celem funkcjonalnym

Marmurowe płytki to podłoga, ściana i do pracy na zewnątrz (niska temperatura).


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto.png">


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-18

Płytki podłogowe pod marmurem praktycznie nie mają żadnych ograniczeń w stosowaniu w mieszkaniu lub domu prywatnym. Stopniowo zastępuje linoleum i laminat.


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-20


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-21

W salonie z niego można ułożyć unikalne płótno mozaikowe, to zaleta sztucznych płytek nad minerałem. Otrzymują dany wzór, odcień koloru.


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-22


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-23

Pokój dzienny lub pokój - najlepsze miejsce do realizacji kreatywnych pomysłów projektowych. Nie ma funkcjonalnych barier w postaci obowiązkowego łóżka w sypialni lub kuchenki gazowej w kuchni. W tym przypadku odpowiednia jest płytka gipsowa (nie ma wysokiej wilgotności), stosowany jest również materiał polimerowy, a błyszcząca płytka również wygląda dobrze.


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-26


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-27

Płytki podłogowe powinny pasować do projektu sypialni. Nie ma potrzeby stosowania jasnych kolorów. Matowe płytki są bardziej odpowiednie do celu obiektu. Jeśli chcesz zainstalować ciepłą podłogę, kabel jest układany pod płytkami. Wszyscy dobrze wpuszczają ciepło.


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-40


mramornaya-plitka-dizajn-i-naznachenie-44-foto-41

Pin
Send
Share
Send
Send