Płytki ceramiczne i płytki porcelanowe na podłogę pod ciemnym, jasnym i starzonym drewnem, w kuchni, w korytarzu, we wnętrzu łazienki i pokoju dziennego, opcje układu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Dachówka ceramiczna - naturalne tekstury we wnętrzu (30 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Zastosowanie płytek ceramicznych z wzorem drewna we wnętrzach nowoczesnych domów i mieszkań to trend nie tylko popularny, ale modny. Klasyczne tradycje w projektowaniu są teraz rozwiązywane za pomocą nowych, innowacyjnych materiałów. Płytki podłogowe pod drzewem uważane są za najlepsze ze wszystkich możliwych rozwiązań do wykończenia przestrzeni kuchennej.

Pomoże stworzyć wygodną i przyjemną atmosferę w łazience, będzie harmonijnie łączona z różnymi stylami wnętrz w salonie, bardziej niż odpowiednimi na korytarzu.


keramicheskaya-plitka-pod-derevo-naturalnie-fakturi-v-interere-30-foto


keramicheskaya-plitka-pod-derevo-naturalnie-fakturi-v-interere-30-foto-2

Przyjazny dla środowiska i trwały materiał o tradycyjnym wyglądzie może być stosowany nie tylko w życiu domowym, ale także w dekoracji innych pomieszczeń (np. Sklepów, biur).

Współcześni producenci wykonują płytki, niemal idealnie imitując drewno. Kolejną zaletą pracy z płytkami imitującymi drewno jest jego szerokie możliwości, duża wszechstronność. Doskonale wpasuje się w każde wnętrze: od klasycznego i wiejskiego stylu (country) po hi-tech lub minimalizm.


keramicheskaya-plitka-pod-derevo-naturalnie-fakturi-v-interere-30-foto-5


keramicheskaya-plitka-pod-derevo-naturalnie-fakturi-v-interere-30-foto-6

Inteligentnym rozwiązaniem byłoby użycie takiej płytki w dekoracji nowoczesnej wersji salonu połączonej z kuchnią. W obszarze roboczym płytki podłogowe można układać pod parkietem, imitują one kolor drewna w kuchni, który będzie używany w strefie rekreacyjnej. Może to być laminat pasujący do koloru płytki. W tej sytuacji płytki kuchenne będą stanowić uzupełnienie paneli.


keramicheskaya-plitka-pod-derevo-naturalnie-fakturi-v-interere-30-foto-8


keramicheskaya-plitka-pod-derevo-naturalnie-fakturi-v-interere-30-foto-9

Warto też wspomnieć o gresie porcelanowym na podłogę. Ma wiele niewątpliwych zalet:

  • wykonane z naturalnych przyjaznych dla środowiska komponentów;
  • ma bardzo wysoki stopień wytrzymałości;
  • służy przez długi czas;
  • nie boi się narażenia na wilgoć.


keramicheskaya-plitka-pod-derevo-naturalnie-fakturi-v-interere-30-foto-10


keramicheskaya-plitka-pod-derevo-naturalnie-fakturi-v-interere-30-foto-11

Płytki z gresu porcelanowego nie obawiają się uszkodzeń mechanicznych i stałej wilgoci. Inna taka podłoga jest całkowicie odporna na możliwe działanie agresywnych środków czyszczących. Dlatego wskazane jest używanie gresu porcelanowego na podłodze w kuchni, na korytarzu. Taka płytka jest dostępna z dowolnym wzorem, układ kwiatów imitujących drewno, w gresie porcelanowym jest bardzo obszerny.

Płytki pod drzewem i jego tradycyjna tekstura mogą być wykorzystane do stworzenia wnętrza kąpielowego w stylu wiejskim. Ceramiczna imitacja prawdziwej drewnianej deski zmieni łazienkę w rodzaj tętniącej życiem wiejskiej kąpieli. W łazience pod drzewem w stylu etnicznym należy używać nie tylko kafelków na podłodze - można ocalić ściany jaśniejszym „drzewem”, a zlew i wannę „dostać się pod kamień”. Dobry wystrój w końcu zmieni prostą łazienkę w przytulny kącik.


keramicheskaya-plitka-pod-derevo-naturalnie-fakturi-v-interere-30-foto-21


keramicheskaya-plitka-pod-derevo-naturalnie-fakturi-v-interere-30-foto.jpeg">

Ogromne wykorzystanie imitacji drewna na wszystkich ścianach i powierzchni podłogi sprawi, że pomieszczenie będzie ciemne, szczególnie w korytarzu, gdzie zawsze nie ma wystarczającej ilości naturalnego światła. Dlatego wskazane jest, aby wybrać odpowiednie kolorowe płytki, rozcieńczyć drewniane wykończenia jasnymi ścianami, oryginalnym wystrojem.


keramicheskaya-plitka-pod-derevo-naturalnie-fakturi-v-interere-30-foto-22


keramicheskaya-plitka-pod-derevo-naturalnie-fakturi-v-interere-30-foto-23

Piękny efekt dekoracyjny daje płytki podłogowe, których powierzchnia imituje postarzane drewno. Płytki pod postarzałym drzewem (lepszy kolor światła) będą świetnie wyglądać w kuchni urządzonej w stylu wiejskim: może to być kraj lub Prowansja. Podobnie jest w przypadku płytek porcelanowych, jest również dobry w stylach wiejskich.


keramicheskaya-plitka-pod-derevo-naturalnie-fakturi-v-interere-30-foto-24


keramicheskaya-plitka-pod-derevo-naturalnie-fakturi-v-interere-30-foto-25


keramicheskaya-plitka-pod-derevo-naturalnie-fakturi-v-interere-30-foto-26

Popularność drewnianych podłóg nie mija z czasem, ponieważ jest to klasyczna opcja wyposażenia wnętrz. Wysokiej jakości kafelki drewniane na podłodze - to świetna alternatywa dla drewnianej podłogi, dzięki czemu Twój dom będzie naprawdę ciepły i przytulny.


keramicheskaya-plitka-pod-derevo-naturalnie-fakturi-v-interere-30-foto-27


keramicheskaya-plitka-pod-derevo-naturalnie-fakturi-v-interere-30-foto-28


keramicheskaya-plitka-pod-derevo-naturalnie-fakturi-v-interere-30-foto-29

Pin
Send
Share
Send
Send