Wbudowana wisząca toaleta we wnętrzu jest biała lub czarna, rodzaje i funkcje, które lepiej wybrać - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wisząca toaleta do łazienki: zalety wyboru (30 zdjęć)

W świecie armatury łazienkowej łazienka jest obecnie bardzo popularna - jest praktycznym, stylowym, wygodnym wnętrzem. W przeciwieństwie do swojego „brata”, toalety montowanej na podłodze, oszczędza miejsce w pokoju i nadaje się nawet do najmniejszych i najbliższych toalet. Jakie są zalety podwieszanej toalety, tego nowatorskiego elementu nowoczesnej kanalizacji?Kluczowe korzyści

Co to jest dobra muszla klozetowa?

 • estetyczny wygląd;
 • rury kanalizacyjne, drenaż, zbiornik do spłukiwania ukryty przed oczami;
 • efekt lekkości i zwiewności we wnętrzu;
 • higiena i łatwość opieki;
 • mniej hałasu ze względu na komunikację wbudowaną w ścianę;
 • wysokość zawieszonej toalety zależy tylko od pragnienia klienta;
 • niezawodna i trwała konstrukcja;
 • maksymalne obciążenie do 400 kg.Do wad należą:

 • do zainstalowania takiej muszli klozetowej konieczne jest zbudowanie instalacji: specjalna stalowa rama, na której zamontowana jest toaleta, która może wymagać uszkodzenia w toalecie (jeśli właściciel zdecyduje się ją ukryć w ścianie);
 • instalacja ścienna do podwieszanej toalety powinna być przymocowana do solidnej podstawy, ściana działowa nie jest tu odpowiednia;
 • do instalacji takiego modnego elementu lepiej jest zadzwonić do specjalistów, co pociągnie za sobą pewne koszty pieniężne;
 • być może trzeba będzie przenieść rury kanalizacyjne i wodne;
 • koszt podwieszanej toalety jest kilkakrotnie wyższy niż zwykle.

Jeśli decyzja zostanie podjęta na korzyść stylowego „ceramicznego przystojnego”, oto kilka wskazówek, jak wybrać toaletę wiszącą na ścianie:

 • Nie bez znaczenia jest producent tego typu instalacji sanitarnych: bułgarskie, czeskie i niemieckie muszle klozetowe polecają się dobrze;
 • Z pewnością powinieneś przyjrzeć się dostępności certyfikatów jakości produktów i zobowiązaniom gwarancyjnym dostawcy;
 • Ważne jest, aby dowiedzieć się dokładnej wielkości muszli klozetowej i powiązać ją z kwadratem łazienki, aby później nie trzeba było wymieniać towarów ze względu na to, że nie mieściła się w rozmiarze;
 • zgodnie ze swoimi właściwościami muszle klozetowe z okrągłym spłukiwaniem są najbardziej higieniczne i praktyczne w użyciu;
 • Zwróć uwagę na rodzaj kluczy śliwkowych (jeden / dwa przyciski). O wiele bardziej ekonomiczne jest użycie połowy objętości wody w zbiorniku, jeśli nie ma potrzeby odprowadzania całej wody;
 • Są modele, które mają system tłumienia pokrywy - bardzo wygodna funkcja, obniżenie pokrywy jest powolne i gładkie. Nie trzeba trzymać go podczas zamykania.Co jest kierowane przy wyborze podwieszanej toalety?

Wybór zawieszonej toalety jest poważną sprawą i nie toleruje pośpiechu. Które lepiej wybrać? Z okrągłą lub prostokątną miską, a może z owalem? Czarny lub biały, klasyczny lub minimalistyczny - istnieje wiele rodzajów i form tego elementu hydraulicznego.Istnieje również wiele materiałów, z których można wykonać toaletę: ceramika, szkło, plastik, beton polimerowy, porcelana. Każdy może wybrać opcję, która idealnie pasuje do ogólnego stylu łazienki.

Biała wisząca toaleta to klasyk gatunku, w każdej łazience będzie wyglądać harmonijnie.

Czarna toaleta dla amatora, dla tych, którzy chcą zauważyć ekscentryczność we wnętrzu.

Zawsze lepiej mieć naczynia sanitarne w łazience jednego producenta, aby cała biała ceramika była tego samego koloru. Lub czarne obiekty nie różniły się od siebie wzorem lub strukturą barwienia (matową lub błyszczącą).

Producenci oferują dziś duży wybór kolorów toalet: od delikatnych, stonowanych różowych odcieni po jasne i bogate wapno. Miseczki można ozdobić różnymi wzorami i nadrukami (ptaki, kwiaty, zwierzęta).

Typ instalacji: konstrukcja zbiornika, wbudowana w ścianę lub otwarta (umieszczona na zewnątrz), jest również montowana na życzenie klienta, w zależności od projektu łazienki. Gdy znajduje się na zewnątrz, może zapewnić dodatkową przestrzeń do przechowywania niektórych akcesoriów higienicznych.

Kolejność cen dla tego elementu hydraulicznego:

 • Najbardziej przystępne ceny to różne produkty pochodzenia chińskiego i rosyjskiego. W produkcji używane zwykle wyroby ceramiczne. Wygląd muszli klozetowych bez falbanek, wszystko jest proste i zwięzłe. Standardowa funkcjonalność. Pułap cenowy wynosi 15 tysięcy rubli.
 • Wiszące ozdoby toaletowe z Bułgarii lub Czech wyróżniają się stylem i jakością. Ten element łazienki zachwyci przez wiele lat. Ceny wahają się od 15 tysięcy do 25 tysięcy rubli.
 • Niemieckie i włoskie urządzenia sanitarne mają znakomity design i duży zestaw różnych funkcji (istnieją modele, które są zdalnie sterowane). Minimalna cena to 25 tysięcy rubli.

Etapy montażu podwieszanej muszli klozetowej

 1. W ścianie znajduje się nisza do montażu instalacji, która jest przymocowana tylko do ściany nośnej. Jego głębokość wynosi zwykle 15-20 centymetrów, wysokość 1 metra i szerokość 60 centymetrów. Zbiornik jest już przymocowany do konstrukcji stalowej, jest zamocowany w 4 miejscach (2 w górę, 2 w dół na podłodze). Umożliwia to ustawienie go na dowolnej wysokości. Konstrukcja stalowa musi być idealnie pionowa i pozioma. Wewnętrzna praca całego mechanizmu zależy od tego w przyszłości.
 2. Rury kanalizacyjne i wodne prowadzą do miejsca instalacji. Średnica rury powinna wynosić 10 centymetrów, powinna być pod pewnym kątem.
 3. Wykonywane jest podłączenie do kanalizacji i wodociągów. Najpierw połącz się z kanałem, a następnie z siecią wodociągową. Najlepiej używać rur wykonanych z polipropylenu lub miedzi - są one najbardziej trwałe i odporne na zużycie.
 4. Następnie woda jest dostarczana do zbiornika spustowego, który jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, od jego zewnętrznej strony nie powstaje kondensat.
 5. Następnie nisza jest zamknięta płytą gipsowo-kartonową odporną na wilgoć i przymocowany przycisk spłukiwania.
 6. Ściana jest wykończona płytkami ceramicznymi.
 7. Ostatni etap: muszla klozetowa jest zawieszona, jest połączona ze zbiornikiem i rurą kanalizacyjną. Standardowa wysokość zawieszonej muszli klozetowej wynosi 40 centymetrów od podłogi. Ustaw przycisk spłukiwania. I wszystko jest kompletnym odczuciem obiektu wiszącego w powietrzu.

Po zakończeniu prac nad instalacją podwieszanej toalety należy sprawdzić działanie całego mechanizmu. Aby to zrobić, kilka razy nalewano wodę ze zbiornika do toalety.

Cała konstrukcja jest bardzo niezawodna i trwała. Awaria może tylko spuścić system. Napraw to nie jest trudne. Używając dziury pod przyciskiem koloru, możesz łatwo dotrzeć do ukrytych elementów i naprawić obrażenia.

A może bidet?W parze do toalety zawsze możesz kupić bidet, jeśli pozwala na to miejsce i chcesz urozmaicić wnętrze toalety. Bidet jest zainstalowany obok toalety. Ma oczywiste zalety podczas przeprowadzania procedur higienicznych. Do tej pory bidet posiada szereg przydatnych funkcji: regulacja ciśnienia wody, automatyczny mechanizm pokrywy, system suszenia ciepłym powietrzem, tzw. „Suszarka do włosów”, masaż wodny, zdalne sterowanie.Aby zdecydować, która toaleta montowana na ścianie jest lepsza, musisz wybrać główne kryteria wyboru: zapoznaj się szczegółowo z charakterystyką techniczną danego modelu, wybierz kolor i kształt miski. I oczywiście mierz wartość zakupu dzięki ich możliwościom finansowym. Wtedy ten niezbędny element łazienki zachwyci swoich właścicieli przez wiele lat bezbłędnej pracy.