Wbudowana wisząca toaleta we wnętrzu jest biała lub czarna, rodzaje i funkcje, które lepiej wybrać - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Wisząca toaleta do łazienki: zalety wyboru (30 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


W świecie armatury łazienkowej łazienka jest obecnie bardzo popularna - jest praktycznym, stylowym, wygodnym wnętrzem. W przeciwieństwie do swojego „brata”, toalety montowanej na podłodze, oszczędza miejsce w pokoju i nadaje się nawet do najmniejszych i najbliższych toalet. Jakie są zalety podwieszanej toalety, tego nowatorskiego elementu nowoczesnej kanalizacji?


podvesnoj-unitaz-dlya-vannoj-komnati-preimushestva-vibora-30-foto


podvesnoj-unitaz-dlya-vannoj-komnati-preimushestva-vibora-30-foto-2

Kluczowe korzyści


podvesnoj-unitaz-dlya-vannoj-komnati-preimushestva-vibora-30-foto.jpeg">


podvesnoj-unitaz-dlya-vannoj-komnati-preimushestva-vibora-30-foto-2.jpeg">

Do wad należą:

 • do zainstalowania takiej muszli klozetowej konieczne jest zbudowanie instalacji: specjalna stalowa rama, na której zamontowana jest toaleta, która może wymagać uszkodzenia w toalecie (jeśli właściciel zdecyduje się ją ukryć w ścianie);
 • instalacja ścienna do podwieszanej toalety powinna być przymocowana do solidnej podstawy, ściana działowa nie jest tu odpowiednia;
 • do instalacji takiego modnego elementu lepiej jest zadzwonić do specjalistów, co pociągnie za sobą pewne koszty pieniężne;
 • być może trzeba będzie przenieść rury kanalizacyjne i wodne;
 • koszt podwieszanej toalety jest kilkakrotnie wyższy niż zwykle.


podvesnoj-unitaz-dlya-vannoj-komnati-preimushestva-vibora-30-foto-6


podvesnoj-unitaz-dlya-vannoj-komnati-preimushestva-vibora-30-foto-7

Co jest kierowane przy wyborze podwieszanej toalety?

Wybór zawieszonej toalety jest poważną sprawą i nie toleruje pośpiechu. Które lepiej wybrać? Z okrągłą lub prostokątną miską, a może z owalem? Czarny lub biały, klasyczny lub minimalistyczny - istnieje wiele rodzajów i form tego elementu hydraulicznego.


podvesnoj-unitaz-dlya-vannoj-komnati-preimushestva-vibora-30-foto.png">


podvesnoj-unitaz-dlya-vannoj-komnati-preimushestva-vibora-30-foto-8

Istnieje również wiele materiałów, z których można wykonać toaletę: ceramika, szkło, plastik, beton polimerowy, porcelana. Każdy może wybrać opcję, która idealnie pasuje do ogólnego stylu łazienki.

 1. W ścianie znajduje się nisza do montażu instalacji, która jest przymocowana tylko do ściany nośnej. Jego głębokość wynosi zwykle 15-20 centymetrów, wysokość 1 metra i szerokość 60 centymetrów. Zbiornik jest już przymocowany do konstrukcji stalowej, jest zamocowany w 4 miejscach (2 w górę, 2 w dół na podłodze). Umożliwia to ustawienie go na dowolnej wysokości. Konstrukcja stalowa musi być idealnie pionowa i pozioma. Wewnętrzna praca całego mechanizmu zależy od tego w przyszłości.
 2. Rury kanalizacyjne i wodne prowadzą do miejsca instalacji. Średnica rury powinna wynosić 10 centymetrów, powinna być pod pewnym kątem.
 3. Wykonywane jest podłączenie do kanalizacji i wodociągów. Najpierw połącz się z kanałem, a następnie z siecią wodociągową. Najlepiej używać rur wykonanych z polipropylenu lub miedzi - są one najbardziej trwałe i odporne na zużycie.
 4. Następnie woda jest dostarczana do zbiornika spustowego, który jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, od jego zewnętrznej strony nie powstaje kondensat.
 5. Następnie nisza jest zamknięta płytą gipsowo-kartonową odporną na wilgoć i przymocowany przycisk spłukiwania.
 6. Ściana jest wykończona płytkami ceramicznymi.
 7. Ostatni etap: muszla klozetowa jest zawieszona, jest połączona ze zbiornikiem i rurą kanalizacyjną. Standardowa wysokość zawieszonej muszli klozetowej wynosi 40 centymetrów od podłogi. Ustaw przycisk spłukiwania. I wszystko jest kompletnym odczuciem obiektu wiszącego w powietrzu.


podvesnoj-unitaz-dlya-vannoj-komnati-preimushestva-vibora-30-foto-20


podvesnoj-unitaz-dlya-vannoj-komnati-preimushestva-vibora-30-foto-21

W parze do toalety zawsze możesz kupić bidet, jeśli pozwala na to miejsce i chcesz urozmaicić wnętrze toalety. Bidet jest zainstalowany obok toalety. Ma oczywiste zalety podczas przeprowadzania procedur higienicznych. Do tej pory bidet posiada szereg przydatnych funkcji: regulacja ciśnienia wody, automatyczny mechanizm pokrywy, system suszenia ciepłym powietrzem, tzw. „Suszarka do włosów”, masaż wodny, zdalne sterowanie.


podvesnoj-unitaz-dlya-vannoj-komnati-preimushestva-vibora-30-foto-22


podvesnoj-unitaz-dlya-vannoj-komnati-preimushestva-vibora-30-foto-23

Aby zdecydować, która toaleta montowana na ścianie jest lepsza, musisz wybrać główne kryteria wyboru: zapoznaj się szczegółowo z charakterystyką techniczną danego modelu, wybierz kolor i kształt miski. I oczywiście mierz wartość zakupu dzięki ich możliwościom finansowym. Wtedy ten niezbędny element łazienki zachwyci swoich właścicieli przez wiele lat bezbłędnej pracy.


podvesnoj-unitaz-dlya-vannoj-komnati-preimushestva-vibora-30-foto-24


podvesnoj-unitaz-dlya-vannoj-komnati-preimushestva-vibora-30-foto-25


podvesnoj-unitaz-dlya-vannoj-komnati-preimushestva-vibora-30-foto-26

Pin
Send
Share
Send
Send