Białe i beżowe błyszczące meble do sypialni, kuchni lub łazienki Nowoczesny nowoczesny styl, jak dbać o błyszczącą powierzchnię - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Błyszczące meble we wnętrzu - fascynujący połysk (31 zdjęć)

Kilka dziesięcioleci temu bardzo łatwo było określić projekt mebli - wszystko było proste, niedrogie i takie same. Teraz istnieje możliwość zakupu błyszczących mebli do domu, które zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli ze względu na ich estetyczny wygląd.Ekskluzywne meble do domu

Meble o błyszczącej powierzchni są oryginalne i stylowe. Zdaniem większości, bardzo niewielu ludzi ryzykowałoby zakup nowoczesnych, błyszczących mebli, ponieważ jest to niepraktyczne, nudne i niewygodne, a także trudno o to dbać. Jednak projektanci odrzucają to stwierdzenie, ponieważ współcześni deweloperzy wytwarzają wszechstronne i luksusowe opcje w różnych kolorach i odcieniach. Ten projekt z pewnością wzbogaci każde pomieszczenie o wyjątkowości, oryginalności i stylu. Tylko białe błyszczące meble do sypialni mogą stworzyć romantyczny i arystokratyczny styl.Połysk wygląda drogo, więc jest w stanie podkreślić wyrafinowanie smaku i status właściciela. A dzięki nowoczesnym narzędziom, które można kupić w każdym sklepie chemii gospodarczej - dbałość o błyszczące powierzchnie jest wielokrotnie uproszczona.Błyszczący efekt jest symbolem zwięzłości i etatyzmu, a jasne kolory (beżowy, biały, brzoskwiniowy i jasnoszary) uosabiają czystość, spokój i piękno.

Błyszczący efekt wizualnie zwiększa przestrzeń dzięki podświetleniom lustrzanym, które pojawiają się przy naturalnym i sztucznym oświetleniu.

„Na błyszczącej powierzchni zawsze będą ślady i plamy” - tak myśli większość gospodyń domowych, ale jeśli się nimi zajmiesz, piękne meble zadowolą tylko oko.
Ważne pozostaje pytanie o trwałość i jakość błyszczących mebli, a także zachowanie idealnego wyglądu, dlatego producenci zalecają dwa razy w miesiącu przecieranie powierzchni środkami chemicznymi i co trzy dni miękką pół wilgotną szmatką. Produkty do częstej pielęgnacji, które zawierają aktywne składniki chemiczne, mogą ostatecznie zniszczyć błyszczącą warstwę, dlatego należy ją wykonywać tylko w razie potrzeby.Dzięki błyszczącym meblom możesz stworzyć wspaniałe wnętrze w mieszkaniu, domu, biurze lub innym pokoju.
Przede wszystkim takie meble nadają się do sypialni, kuchni, łazienki i salonu. Przy wyborze powierzchni kuchennych lepiej jest wybierać surowe odcienie (bordowy, czerwony, brązowy, ciemnozielony, ciemnoniebieski), a jasne kolory (biały, niebieski, beżowy, jasnożółty lub piaszczysty) są idealne do łazienki.

Nie zaleca się instalowania takich mebli w przedszkolu, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzieci szybko je zepsują, zwłaszcza małe, a troska o nie będzie się powtarzać kilka razy.
Błyszcząca Kuchnia

Po rozpoczęciu napraw w kuchni, każdy właściciel staje przed wyborem praktycznych i pięknych mebli iw większości przypadków preferuje błyszczące, ponieważ jest to nie tylko nowy trend we wnętrzach, ale także uwodzicielski efektowny połysk, który nie pozostawi nikogo obojętnym.Moda na połysk pojawiła się niedawno, ale w tym krótkim okresie udało mu się zostać liderem sprzedaży, zyskując popularność każdego roku.

Błyszcząca powierzchnia, w przeciwieństwie do kamienia, nie jest w stanie gromadzić brudu w sobie (dotyczy to zwłaszcza kuchni, ponieważ ryzyko zanieczyszczenia mebli w tym pomieszczeniu jest największe).Dla miłośników blasku i oryginalności, błyszcząca kuchnia jest idealną opcją. Jednak wszędzie trzeba znać środek, dlatego ważne jest, aby nie przesadzać z błyszczącymi powierzchniami, w przeciwnym razie wnętrze zostanie zepsute przez nadmiar połysku. Na przykład, drzwi z szafek ściennych i podłogowych, a także z lodówki z błyszczącym efektem, mają miejsce, a „robocze” powierzchnie kuchenne i stół jadalny powinny być matowe. Ta opcja kuchni wygląda efektownie, praktycznie i oryginalnie.

Projektanci zalecają wybranie połysku perłowego w przestrzeni kuchennej, gdzie rozpryski wody, tłuste ślady i plamy nie będą tak zauważalne.

Podczas tworzenia wnętrza ważne jest harmonijne ułożenie błyszczących powierzchni: trzeba to robić na tej samej zasadzie, co w przypadku jasnych odcieni.

Jeśli chodzi o sufit, lepiej jest preferować matowe napięcie, aby nie przesadzić z brokatem. Ściany i powierzchnie robocze powinny być tak spokojne, jak to możliwe. Błyszczące meble pasują do metalowych przedmiotów, plastiku, szkła i emalii. Jednak, aby uniknąć nadmiernego połysku we wnętrzu, nie zaleca się używania luster.

Główne zalety błyszczących mebli

Nowoczesne meble wykonane na zamówienie pozwalają projektantom idealnie dopasować się do wnętrza pomieszczenia, tworząc minimalistyczny i harmonijny styl. Całkiem skutecznie wygląda ze ścian z drewna lub orzecha. Możesz podkreślić główne zalety połysku:

  • Odbicie światła W domu powinno być pełne oświetlenie: sztuczne i naturalne, wychodzące z okien w ciągu dnia. Niestety, energia elektryczna jest teraz droga i nie każdy ma możliwość używania lamp do kilku żarówek. Problem z nadmiernym zaciemnieniem pomieszczenia można rozwiązać instalując meble o błyszczącej powierzchni. Światło padające na nią nie jest pochłaniane, lecz odbija się, oświetlając wszystko wokół. Co więcej, rodzaj oświetlenia dla połysku nie ma znaczenia. Aby zwiększyć efekt odbijania światła, zaleca się zakup mebli w jasnych kolorach.
  • Wizualne zwiększenie przestrzeni. Gloss to wyjątkowe rozwiązanie do projektowania małych przestrzeni. W takim przypadku takie meble „działają” zgodnie z zasadą zwierciadła, ale nie odbijają wszystkich obiektów wokół. Modułowe meble do salonu wizualnie poszerzą niewielką przestrzeń, a dzięki efektowi odblaskowemu dodają dodatkowe oświetlenie. Nie zaleca się klejenia ciemnych tapet w małych pomieszczeniach, ponieważ wtedy błyszczące meble nie będą w stanie w pełni wykonywać funkcji powiększania przestrzeni.
  • Hołd dla mody. Jeśli nie pozostajesz w tyle za trendami w modzie i chcesz się wyróżniać, to takie meble są tym, czego potrzebujesz. Błyszczące meble do salonu w nowoczesnym stylu przepełnione są bogatym wystrojem, bawiąc się kolorami i teksturami. Dlatego połysk jest nowoczesnym rozwiązaniem, które charakteryzuje sytuację finansową właściciela. Przedmioty wnętrz w nowoczesnym stylu powinny być przede wszystkim estetycznie atrakcyjne i wielofunkcyjne. Jeśli jednak zdecydujesz się na proste meble - nie oznacza to, że będzie wyglądać nieciekawie. W końcu błyszczący styl stał się popularny tylko ze względu na jego prostotę - luksus, wygoda i styl są na równi z nim.

Harmonijne połączenie prostoty i praktyczności oferuje ten styl mebli do kuchni, salonu, łazienki i sypialni. Teraz jest ogromny wybór tekstur, wzorów, stylów i kolorów, poza tym istnieje możliwość zamówienia indywidualnego projektu, w zależności od konkretnego pokoju, dostępnego budżetu i, oczywiście, osobistych życzeń klienta. Dlatego w naszych czasach trudno spotkać właściciela, który nabył standardowe meble, bez estetycznych rozkoszy, mając wszystkie możliwości.