Podłoga we wnętrzu salonu w mieszkaniu, opcje powlekania Drewno, płytki porcelanowe, dywan lub laminat, pomysły na zagospodarowanie przestrzenne, kolory i wzornictwo, jak wybrać dekorację do pokoju - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Podłoga w salonie: ciekawe opcje projektowe (41 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Projekt salonu - głównego pomieszczenia w domu - jest odpowiedzialnym wydarzeniem. Rodzinne wakacje i przyjazne spotkania zawsze będą radością w przytulnym i ciepłym pokoju, więc nie zaniedbuj ich wyglądu.

Najbardziej reprezentacyjną i kosztowną podłogą jest parkiet. Ma wiele zalet, z których główną jest naturalność materiału. Ponadto podłoga ma doskonałe właściwości izolacji akustycznej.


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-4


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-5

Salon, w którym podłoga jest pokryta parkietem, może być urządzony w stylu klasycznym lub w jednym z nowoczesnych trendów. Możliwe jest stworzenie unikalnego wzoru elementów o różnych kolorach i rozmiarach. Jednocześnie życzenia i pomysły samych właścicieli mieszkań dotyczące projektu podłogi mogą być realizowane w gotowym projekcie.


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-6


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-7


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-9


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-10

Deska podłogowa

Klasyczną opcją jest wykończenie podłogi za pomocą deski podłogowej. Powłoka ta wygląda drogo i elegancko, pomimo stosunkowo niskiego kosztu materiału.

Deska podłogowa z reguły składa się z trzech warstw. Pierwsza (zewnętrzna) warstwa jest wykonana z cennych gatunków drzew, pozostałe dwa - z drzew iglastych, na przykład z sosny.


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-11


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-12


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-13

Skoki temperatury i wysoka wilgotność takie pokrycie podłogi nie jest straszne. Wymaga to jednak właściwej opieki. Deskę podłogową czyścić wilgotną szmatką (lub gąbką) bez użycia ściernych środków czyszczących. Nie jest konieczne napełnianie tej podłogi wodą, aby uniknąć rozwarstwienia i deformacji drewnianej powłoki.

Innym popularnym materiałem jest podłoga laminowana, uniwersalna na wiele sposobów. Po pierwsze, jest to praktyczne: łatwo jest dbać o laminat, zanieczyszczenia są usuwane bez wysiłku. Po drugie, ten materiał jest bezpieczny dla środowiska, więc może pokrywać podłogi w prawie każdym pomieszczeniu, w tym w sypialniach i pokojach dziecięcych. Również laminat jest łatwy w instalacji.


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-16


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-17

W różnych pomieszczeniach stosuje się specjalny rodzaj laminatu, który może wytrzymać pewne obciążenia. Tak więc w salonie eksperci radzą ułożyć osłonę klasy obciążenia 2-3. To klasa średnia, wytrzymuje wystarczające obciążenie. Jednak lepiej jest wybrać meble do salonu z kołami, zwłaszcza jeśli elementy zestawu są masywne i ciężkie.


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-18


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-19


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-20

Połączenie opcji dla różnych kolorów - jasnych i ciemnych - jest bardzo harmonijne. W tym przypadku możesz przetłumaczyć swoje pomysły i sprawić, że projekt pokoju będzie wyjątkowy.


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-21


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-22


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-23

Dywan


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-25


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-26

Linoleum

To jest rozwiązanie budżetowe, ale powinieneś wybrać tak zwane komercyjne linoleum. Ten materiał ma wysoką wytrzymałość, dlatego może wytrzymać wystarczające obciążenie. W rzadkich przypadkach powstają uszkodzenia mechaniczne, wgniecenia i otarcia.


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-27


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-28


pol-v-gostinoj-interesnie-varianti-oformleniya-41-foto-29

Na rynku jest duży wybór próbek o różnych kolorach. Popularne linoleum ze wzorem na parkiet, laminat lub kamień. Taki materiał stanie się budżetową alternatywą dla droższych, naturalnych powłok.

Alternatywy

Oprócz powyższych opcji istnieje więcej „egzotycznych”. To na przykład kafelki, porcelana, a nawet płytki marmurowe. Salon dużego obszaru w domku można rozłożyć granitem. Opcja jest kosztowna, ale jej zalety mówią same za siebie.

Opcje kolorów umożliwiają tworzenie ekskluzywnych „kompozycji”. Możesz także łączyć różne rodzaje materiałów. Na przykład połączenie płytek i deski podłogowej lub laminatu wygląda spektakularnie.

Różnorodność kolorów pozwala wybrać optymalny odcień, idealnie połączony z odcieniem mebli, tapet lub akcesoriów.

W asortymencie takie popularne kolory:

  • biały;
  • czarny;
  • brązowy;
  • beżowy;
  • szary.

Dzięki odpowiedniej kombinacji próbek różnych odcieni, na przykład bieli i szarości lub kontrastu - czerni i bieli - możesz stworzyć niepowtarzalny wzór. Połączenie brązu i beżu harmonizuje z meblami o mlecznym kolorze i ścianami utrzymanymi w ciemnych kolorach.

Pin
Send
Share
Send
Send